wmaraci reklam

Laptop Harici Ekran Sorunu

6 Mesajlar 839 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Praticaret Praticaret Praticaret | Tam Entegre E-Ticaret Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Ticaret Sistemleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
Günlerdir uğraşmadığım denemediğim bir yol kalmadı en son bugün yaşadığım olay şokuyla artık pes dedim yani. Arkadaşlar harici ekran kullanıyorum eski bir ekranım vardı. İnvertör arızası nedeniyle bir kenarda duruyordu neyse bu arızayı yaptırdım yaptırdım ama yaptırmakla sorun bitmedi. Yine aynı invertör hatası gibi hatalar vermeye başladı yanıp sönmeler, kapanmalar, siyah ekran vs. derken tüm vga ve power kablolarını yeniledim yine olmadı sorun devam etmekteydi. Ekranı tekrar bilgisayarcıya götürdüm vga ile başka bir laptopa bağlandı ve gayet net bir şekilde çalışıyordu. En son bilgisayarı hem vga hem hdmı ile televizyona bağladım görüntü vga'da görüntü kalitesinin bozuk olduğunu farkettim. Sorunun laptop vga çıkışından kaynaklı olduğu için gidip bir hdmı to vga kablosu alayım dedim acil olduğu için de internetten sipariş veremedim bunun yerine bilgisayarcıdan satın almayı tercih ettim. Keşkede internetten sipariş verseymişim. Aparatı alıp eve gelmemle 2. şoku yaşamam çok kısa sürdü. Adama HDMI VGA dönüştürücü laptopta VGA yok HDMI var ekrana bağlayacağım ekran girişi VGA diye de bastıra bastıra söyledim al kardeşim bu senin işini görür diyerek yolladı. Meğerse bu çok bilgili arkadaşın verdiği ürün vga to hdmı imiş. Artık sürekli bir onla bi bunla uğraşmaktan kal geldi. Çift ekran mı İllallah dedirtti.

Parasında pulunda değilim şu sıcakta ikide bir dışarıda koşturmaktan yoruldum artık denediğiniz memmnun kaldığınız bir HDMI to VGA dönüştürücü varsa paylaşır mısnız ?

Praticaret | Pratik E-Ticaret Sistemleri
wmaraci
reklam

cnrsngl cnrsngl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım-Donanım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 56 / 89
  • Ticaret 11, (%100)
https://www.hepsiburada.com/s-link-sl-hvs40-hdmi-to-vga-audio-1-5m-cevirici-kablo-p-HBV000009FHKY

https://www.hepsiburada.com/alfais-5041-hdmi-to-vga-r-l-cevirici-donusturucu-adaptor-p-HBV000009EJG0

bu ikisini kullandım daha önce çok kaliteliler.
Praticaret

kişi bu mesajı beğendi.

Teknik Destek Ve Danışmanlık Hizmetleri.
e-mail= cnrsngl1903@gmail.com
wp= +90 553 870 17 43

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam dediğiniz gibi o ürünüde aldım saolsun satıcı gittiğimde yanlış ürün verdiği için değiştirdi. Daha sonrasında o ürünle de denedim fakat yine aynı problem devam etti. Harici klavye ve mouse belki guc eksilttigi icindir dedim onlari soktüm çözüm olmadı. Artik son çare laptop hdmi ve vga girişleri sorunlu diye düşündüm. Bu sebeple laptopu hem hdmi hem de vga ile televizyona sırasıyla bağlayarak test ettim. Televizyonda bu problemi yaşamadım. Gayet stabil çalıştı. Son çare ekran bozuk diyerek tam rafa kaldırıyordum aklıma başka bir fikir geldi. Daha fazla uzatmadan televizyonun yanina ekranida takip denedim burada bir problem yaşamadım sorunsuz çalışmakta ekranda bir problem yok tamamiyle elektrikle alakali bir durum mevcut buda ya kullandigim uzatma kablosu ya da odadaki priz ile alakalı bir durum bunuda çözebilmek için şuan denemekteyim hala 😂

• Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım-Donanım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 56 / 89
  • Ticaret 11, (%100)
slink bi uzatma kablosu al sigortalı falan yada prizde topraklama varmı diye bir incele ..
baya uğraştın valla

wp= +90 553 870 17 43
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam en azindan sorunu bulmuş oldum buda bir tecrübe. Bu kadar ugrastiracagini bilsem evi taşırdım 😂

• Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım-Donanım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 56 / 89
  • Ticaret 11, (%100)
:):):):)

wp= +90 553 870 17 43
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al