Monster Laptop Alacağım Yardım Lazım

14 Mesajlar 2.706 Okunma
smmexpress

ogzhnbaygul ogzhnbaygul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 31 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Ben monster a7 v5.2 kullanıyorum yaklaşık 1 yıl oldu performans gayet iyi şimdi bu bilgisayarın fiyatı düşük diye bazı arkadaşlar msi ı gözlerinde yüceltiyorlar marka olabilir tamam ama parçalar aynı işlemci intel, ekran kartı geforce aynı parçadan nasıl bir performans farkı bekliyorlar anlamıyorum bu bilgisayarım ucuz olmasının sebebi yerli üretimde devletin şirketlere verdiği vergi avantajından dolayı. Dikkat ederseniz aynı özellikli bilgisayarlarla aradaki fark %20 yi geçmez bu da dediğim gibi devletin yerli üretime kıyağı oluyor. Servis gayet iyi 1 hafta önce fanda problem çıktı büyük bir ihtimal taşımadaki sarsıntıdan dolayı kadıköy e götürdüm 2 saat içinde yapıp verdiler servis oldukça ilgili ve birebir görüşmek her zaman daha iyi çünkü derdinizi anlatacak bir muhattap kişi var. Performansı dediğim gibi gayet iyi bütün adobe serisi, solidworks ve auto cad de çok iyi performanslarda takılmadan işlem yapıyorum video renderında gayet başarılı. Oyunlara zaten sistem gereksinimleri yettiği sürece üst düzey performasta oynuyorsun

wmaraci
reklam

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
ogzhnbaygul bence siz monsterı abartıyorsunuz

Farkları:
msi/origin ekranları 4K kadar çıkıyor peki ya monster ? 1080 p
msi/origin ekranları 19 inç kadar çıkıyor peki ya monster 17
msi/origin işlemci ek hız aşırmasıda yapabiliyorsunuz buna 6920 de dahil monster ? zaten var olan standart hız aşırmalıyı kullanıyor
msi/origin ekran kartına hız aşırtması yapabiliyorsun monster hayır
msi/origin ile birlikte termal macun ilave edilebiliyor ekran kartına yada işlemciye peki ya monster hayır kendiniz yaparsanız anca
msi/origin pclerde işletim sistemi hazır gelir istersen sistemde seçmezsin para almaz fakat her monsterda hazır gelmiyor bazıları al kardeş freedos diyor, sistem seçtiğinde ek para dahiline giriyor msi ve originde sadece pro sistemlerde para alıyor
msi/origin pclerde hdd ve ssd fiyatları çok makul 50 tl den 5 bin tl kadar bir sürü seçeneğiniz var peki ya monster hayır 3 5 tane koymuşlar o kadar
msi/origin optik sürücüyü seçebiliyorsun sana 5 e çıkan seçenek sunuyor monster en fazla 2
msi/originde killer internet sistemi kullanıyor ki sonuçları muzzam zaten oyun için dizayn edilmiş sistemler istersen değiştirirsin fakat monsterda intel kullanıyor değiştirme yok
msi/originde ram mhz 3000 kadar çıkıyor peki ya monsterda 2600
msi/originde gtx 980 2 tane koyabilirsin fakat monsterda sadece 980mx2 olur
msi/originde super raid 4 gibi bir sistem barındırıyor bunu monsterda görmedim desteklediği falanda yazmıyor
msi/originde ekranlar true color,eye care gibi sistemlerle geliyor gözü koruyan fakat monsterda var mı ? yazmıyor yada yok
msi/originde ses sistemini 3D yada 7+1 çıkartan sistem dahi ekletebiliyorsun fakat monsterda 2+1
msi/origin gibi sistemlerde özel yazılımlar donanım parçaları daha uzun gitsin diye altın kaplamalar bile mevcut originde var mı malum
msi/originde fan sistemleri özel olarak dizay edilmiş ve özel turboları var 3 yada 4 adet fan dakikada 8 bin dönüyor
aynı işlemci aynı sistemi kullanmıyorlar sonuçta asus yaptığı laptoptaki aynı özellikler aynı durum bir msi yada monster eşit olmuyor neden ? çünkü firmalar kendileri üretiyor bu parçaları asus gtx 1080 3 fan takarken başka bir firma 5 fan takıyor bunun gibi donanımsal değişiklikler pc nin ısınmamasına hatta yapılan bir değişiklik performans artışına gidiyor yani arasındaki fark fazla 12 bin tl ye alacağın monster yurt dışına gittiğinde al aynı fiyata en iyisini alırsın msidan, tek yapacağın fişe dönüştürücü alıp klavyeyi değiştirmek olacaktır

tek farkı düşük bir bütçe ile iyi bir bilgisayar olan monster alabilirsiniz ama bütçeniz yüksek ise monsterı kim ne yapsın
ontedi

kişi bu mesajı beğendi.

ogzhnbaygul ogzhnbaygul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 31 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
@darkthepro dediğimiz özelliklerin hepsi 10 bin TL üstü özellikler buna zaten birşey demiyoruz ama 3-5 bin TL segmentinde monster ucuzluk ile önde geliyor. Yazdığınız altın kaplamalar 4k ekranlar ütopik özellikler o kadar özellik isteyen oyuncular masaüstü sete yöneliyor msi Türkiye şartlarında sadece marka ismi ile kalıyor sonuçta bizde Dubai prensi değiliz 10k ya laptop almıyoruz.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
ogzhnbaygul olayın 10 bin tl ile alakası yok fiyatın 10 bin tl üzeri olması Türkiyeden kaynaklanan bir durum %20 kdv %20 ötv gümrük vergileri kur farkının olduğu bir ülke var, yurt dışında en iyi msi laptobunu 5 bin dolara alabiliyorsunuz buarada en iyi monster yada msi laptobbunu 30 bin tl ye geliyor şöyle düşünün yurt dışındaki adam için 5 bin dolar 5 bin tl gibi bir fiyat yani çok iyi bir fiyata alıyor biz ise vergilerin kurbanı oluyoruz he evet vergiler muazzam fakat yapacak bir şey yok fiyat performans olarak monster iyi ama dediğim gibi bütçede sıkıntı yaşamayacak biri için mobil işletimler daha avantajlı zira ekran kartı ve işlemci iki platformadada artık aynı, ramlerde zaten aynıydı mhz artıtırıldı masaüstünün bir avantajı yok her şey laptopla aynı kıvama geldi tek fark masaüstü ile aynı düzeyde almak istiyorsan daha fazla para vermen oldu

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al