wmaraci reklam

UPS Hakkında 4 Soru

5 Mesajlar 735 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba saygı değer üyeler, bu konuların bazılarını internet ortamında araştırsam da tam olarak istediğim soruların cevabına ulaşamadım. Bazılarına ulaştığım doğrudur. Ben yinede genel olarak tüm sorularımı sormam gerekir.

1. 600 VA/340 W UPS aldım. Bu UPS'yi sadece güç kaynağına bağladım. Güç kaynağı en yüksek 300 W harcıyor. Yaptığım hesaplamalara göre elektrik kesintilerinde 1-1.5 saat kadar dayanıyor. Yani doğru mu bu hesap?

2. Benim UPS alma amacım anlık elektrik kesintilerinde sistemin kendini bazen yeniden başlatması. Yani voltaj dalgalanması olabiliyor ara ara. Buna çözüm olacaktır değil mi?

3. Kullanım kılavuzunu okuduğumda 6 saatte 1 akü şarj etmekten bahsediyor. Fakat burada pek elektrikler kesilmiyor, anlık elektrik kesilmeleri olabiliyor. Yani genel olarak elektrik alacak UPS. 6 saatte 1 bilgisayarı kapatıp şarj etme durumu olmayacak değil mi?

4. Kılavuzun tamamını okudum fakat bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Yeşil ışığın yanıp sönmesi şarjın dolması ile ilgili. Fakat şarjın tam olarak dolması sonucunda nasıl bir işaret alacağım? Bunu nasıl anlarım?

wmaraci
reklam

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
1.Kaç kva olduğunu söylerseniz ortalama birşey söyleyebilirim

2.Eğer elektirik dalgalanıyorsa yani anlık şekilde gidip geliyorsa size ups değil voltaj regülatörü gereklidir ups de işinizi görür ama ups nin ömrünü yersiniz ki bozulma ihdimali de var

3.Hayır ups fişe pc de ups e 7/24 bağlı kalacak elektirik varken aküden yemiyor zaten elektirik gidince otomatik devreye giriyor kısacası elektirik var ama akü boş olsa bile çalışır. 6 saati beklemek zorunda değilsin akü boşaldı 1 saat şarj oldu 1 saat şarj olduğu kadar seni idare edecektir kısacası sen pc kullanırken oda şarj olur kapatmana vs gerek yok.

3.Alacağınız ups in marka modeline bağlı bazıları ekranlı oluyor ekranlı değilse kullanma kılavuzunda yazar yazmıyorsa firmayı arayıp bilgi alabilirsin.
mucosoft

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
1. Konuda belirtmiştim değerleri. 600 VA / 340 W yani 0.6 KVA / 0.34 KW olarak çevriliyor sanırım. Eğer bunu sormuyorsanız tekrar belirtebilirsiniz.

2. Her gün olmuyor. Fakat ayda birkaç defa yaşanıyor. Yani sorun olmaz değil mi?

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Bizde voltaj regülatörü var. Dalgalanma olduğunda ışıktan anlıyoruz. Öyle abartılacak bir etki yaratmıyor benim görüşüm.

UPS yeterli olacaktır.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Haklısın Çağdaş, UPS çok işe yaradı. Ben UPS aldıktan sonra daha sık kesintiler yaşanmaya başladı. Hem test etmiş olduk. Baya kaliteli bir sistem. UPS aldıktan sonra 2 uzun süreli kesinti ve 3 kısa süreli anlık kesinti oldu yani dalgalanma. Elektrik firması bakım yaptıktan sonra kesintiler arttı. Acaba ne yaptılar da kesinti sayısı arttı? Neyse ki tam zamanında almışım makineyi. ._.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al