wmaraci reklam

Drupal İnfografik

17 Mesajlar 5.426 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sahinersoz sahinersoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Yıl olmuş 2012 hala Wordpress kullananlar var :)

wmaraci
reklam

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
Yıl olmuş 2012 hala Drupal kullananlar var :)
Atakan melankolia Riza

kişi bu mesajı beğendi.

ozergul.net/com

• Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

cudjex adlı üyeden alıntı

Yıl olmuş 2012 hala Drupal kullananlar var :)

Drupal'in ne kadar esnek, müthiş bir İYS olduğunu söyleye söyleye dilimde tüy bitti. Ancak alışmış kudurmuştan beterdir. Tutturmuşlar illada WordPress. Bu infografi umarım düşüncelerinizi değiştirir. İnfografi'de en dikkat çeken en önemli özellik Drupal'in bu güne kadar hiç hacklenememesi olmuş. Ayrıca dünya çapında bir çok önemli site Drupal kullanıyor. Bu sitelerden bir kaçına infografi de yer verilmiş. Diğer bir istatistik ise bu güne kadar açık kaynak kodlu sistemlerden en çok yatırım alan CMS Drupal olmuş. Drupal 7 milyon $ ile en çok yatırım alan CMS sistemi konumunda.

Daha iyisi yapılana kadar Drupal ;)

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

sahinersoz adlı üyeden alıntı

Daha iyisi yapılana kadar Drupal ;)

Piyasada hangi sistemin kaynağı çok , yada Türkçe kaynağı ? :) Drupal Down (:

1337
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kalpsizkrall kalpsizkrall CeCu Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 14 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
bi ara denemek istiyorum bu drupalı baya güzel bişeye benziyor :)

Nerde o eski wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Yıl olmuş 2012 hala Wordpress kullananlar var :)

Paylaşım için teşekkürlerde, belirttiğiniz yıl itibariyle söylediğiniz cümle biraz komik olmuş. :) Üzgünüm ama istatistikler belli.

• Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Rick35 adlı üyeden alıntı

Piyasada hangi sistemin kaynağı çok , yada Türkçe kaynağı ? :) Drupal Down (:

Hocam Drupal öğrenilmesi o kadar kolay bir sistem ki.

DrupalDersleri : Temel bilgileri buradan öğrenebilirsin. Zaten temel bilgileri öğrendiğinde gerisini kendin getirebiliyorsun.

Her türlü sorunu Buradan sorabilirsin

Ayrıca kendim yazdığım başlangıç kitabından yararlanabilirsin.

Bunlar senin veya yeni başlayacak olan arkadaşların işini yeterince görecektir. Wordpress'in kaynağı çokta ne yapabiliyorsunuz/yaptınız ? Ama Drupal böyle değil. Hayalinde ne varsa yapabilirsin. Kolay gelsin.

Ek Olarak:

Atakan adlı üyeden alıntı

Paylaşım için teşekkürlerde, belirttiğiniz yıl itibariyle söylediğiniz cümle biraz komik olmuş. :) Üzgünüm ama istatistikler belli.

Atakan kardeş Türkiye de Drupal'e olan ilginin az olması bana göre tamamen alışkanlıklarından dolayı. Wordpress'i kur. All in seo pack eklentisini kur bütün işlem tamamdır. Bende anlayamadım doğrusu. Ama tekrar belirtmekte yarar var. Üst üste 3 kez en iyi CMS sistemi ödülünü almakta her yiğidin harcı değildir =)

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Atakan kardeş Türkiye de Drupal'e olan ilginin az olması bana göre tamamen alışkanlıklarından dolayı. Wordpress'i kur. All in seo pack eklentisini kur bütün işlem tamamdır. Bende anlayamadım doğrusu. Ama tekrar belirtmekte yarar var. Üst üste 3 kez en iyi CMS sistemi ödülünü almakta her yiğidin harcı değildir =)

Haklısın ve öyle diyorsunda, insanların WordPress'ten ayrılıp Drupal'a geçmesi veya WordPress yerine Drupal'ı tercih etmesi için bir sebep var mı? Yok. Bu yüzden kullanılmadığını düşünüyorum. :)

• Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Atakan adlı üyeden alıntı

Haklısın ve öyle diyorsunda, insanların WordPress'ten ayrılıp Drupal'a geçmesi veya WordPress yerine Drupal'ı tercih etmesi için bir sebep var mı? Yok. Bu yüzden kullanılmadığını düşünüyorum. :)

Eğer düşünceleri sadece bir blog tutmak ise tabi ki bunun için Drupal'e geçmek gerekmez. Blog tutmak için her türlü sistemi kullanabilirler. Ancak zamanla Wordpress yetersiz geliyor. Çünkü bende wordpress kullandım hemde 1 yıl gibi bir süre. Daha sonraları ihtiyaçlarımı karşılamadı. Diğer bir artı yönü ise Wordpress ile bir alış veriş, sosyal ağ vb. gibi büyük siteler yapamazsınız. Yapsanız bile ciddi derecede kod bilginiz olması gerek. Ancak Drupal ile bunları yapmanız mümkün. Tabi bu sorunun en önemli kısmı ihtiyaç meselesi. Ancak ben Drupal Misyoneri olduğum için ne olursa olsun hepinizi Drupalci yapacağım:D

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Eğer düşünceleri sadece bir blog tutmak ise tabi ki bunun için Drupal'e geçmek gerekmez. Blog tutmak için her türlü sistemi kullanabilirler. Ancak zamanla Wordpress yetersiz geliyor. Çünkü bende wordpress kullandım hemde 1 yıl gibi bir süre. Daha sonraları ihtiyaçlarımı karşılamadı. Diğer bir artı yönü ise Wordpress ile bir alış veriş, sosyal ağ vb. gibi büyük siteler yapamazsınız. Yapsanız bile ciddi derecede kod bilginiz olması gerek. Ancak Drupal ile bunları yapmanız mümkün. Tabi bu sorunun en önemli kısmı ihtiyaç meselesi. Ancak ben Drupal Misyoneri olduğum için ne olursa olsun hepinizi Drupalci yapacağım:D

Sen Drupal'ci yapmak isteyebilirsin ama WordPress'in kullanım istatistikleri ortada, tercih ederler mi bakalım... :D Heleki bu zamanda.

WordPress'in istekleri karşılamadığı zaman çok nadirdir. Kullanıcıya göre değişir. WordPress ile bir forum, sözlük ve portal bile yapılabilir / yapılıyor zaten. Dediğim gibi, isteğe ve bilgiye bağlı.

Sonuç itibari ile, WordPress ile dilediğiniz her site yapılabilir. Yukarıda da dediğim gibi iş sizde bitiyor. Bende WordPress aşığıyım :)
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al