wmaraci reklam

E-ticaret işine girecek arkadaşlara naçizane altyapı tavsiyem.

22 Mesajlar 4.737 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam aslında özel yazılım ile bişeyler mi yapsam diye düşündüm bi abime danıştığımda "Amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok" demişti. :D bence çok haklı. Ama sonucunda şu anda woocommerce'deyim. Umarım hayırlısı olur. Mrtcn

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.
wmaraci
reklam

ahturkoz ahturkoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
Niye Pro Ticaret kullanmıyorsunuz hem ücretsiz hem güzel hemde stabil olduğunu düşünüyorum.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
ahturkoz hocam ilk defa duydum demosunu inceledim de gayet güzel ve hızlı. Online pos entegrasyonları hakkında bilginiz var mı?
ahturkoz

kişi bu mesajı beğendi.

ahturkoz ahturkoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
YakupYLDZ Demosuna girdiğiniz sitede herşeyi yazıyor eklentileri entegrasyonları biraz daha kurcalarsanız görürsünüz.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
ahturkoz hocam konuyu güncelliyorum öneriniz için teşekkürler.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

YakupYLDZ adlı üyeden alıntı

yilmaz70 hocam dün foruma giremedim konuyu açıp çıktım biraz geç cevap veriyorum, yeni gördüm.

Hocam bilmediğiniz bir yazılımda zorlanmanız doğaldır demişsiniz. Buna kesinlikle katılıyorum fakat bu kadar büyük bi scripti yazılım bilgisi fena sayılmayacak bi insan tarafından yönetilebilecek şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Tema sürümü olayına katılıyorum fakat ben güncel tema kullandığım halde fonksiyonları çalışmamazlık yapıyordu. Örneğin kategori sayfasında Filtrelemelerimden bir tanesine basınca, ekran simsiyah oluyordu. Çok garip bir hata bu hata temadan kaynaklı evet fakat yarın bi gün kullanıcının ya da benim önüme böyle hatalar çıktığında bunları düzenleme fırsatını vermiyor opencart. Yani çok karışık kod iskeletine sahip.
Mail hatası konusunda şunu söyleyeyim. Smtp mail hatası evrensel bir hataymış, opencart'ın kronik hastalığı diyebiliriz. Araştırdım taradım ettim {son sürüm} ile ilgili bir kaynak bulamadım. Hatta opencart türkiye forumlarında da konu açtım. Yardımcı olan olmadı. Keza 1 hafta boyunca forumda da konu açtım başka konular için, yine yardımcı olan pek çıkmadı. Yani yeterli yardımcı olan. Eğer ki profesyonel olarak yardımcı olan olsaydı bırakırdım tabikide siteyi.

Hocam böyle bi paragraf yazmışsınız, bu konuda da haklısınız ama beni tanımıyorsunuz galiba. Hiçbirşeyin uzmanı değilim fakat yaklaşık 12 yaşımdan beridir de bütün sistemleri kendim kurdum kendim yönettim. Hiçbirşey bilmiyordum öğrendim. Opencart'ı da aynı şekilde yükledim. Bu yazıyı benim gibi kendi sitelerini yönetecek insanlar için yazdım, onun dışında zaten profesyonel destek almak isteyenler yine alırlar. Ben dağa kartopu attım diye dağ yıkılmaz koskoca opencarttan bahsediyoruz :D
Kısacası Opencart'ı yükleyip silmek bile bana bi tecrübe olmuş oldu.

Herkes emeği karşılığında işler yapıyor, bende yapıyorum. Destek verdiğim sitelerde var fakat bu yazınızda yanlış bulduğum yerlerden bi tanesi, sanki "bilmeyen oturduğu yerde otursun bilenler ücreti mukabilinde yapsın." gibi konuşmanız. Yani yanlış anladıysam affola ama bana öyle geldi. Ben belki şu anda opencarttan hoşlanmadım ama bana tecrübe kattı, belki ileride opencart hataları düzelttiğinde kafamda üç aşağı beş yukarı bi tecrübe ile kurulum yapacağım.
Kısacası hocam, dediklerinizin çoğunda haklısınız fakat ben de ters bişey söylemedim o konular ile ilgili. Umarım açıklayıcı yazı olmuştur.

Temadan başlayalım; her tema sorunsuz olacak diye bir kaide yok. Bu wp temaları için de geçerli. Opencart yazılımında bir hata ile karşılaşırsanız gönüllüler destek olmaya çalışacaktır elbet. Ama tema hatası farklı bir durumdur bana göre. Mesela ben her zaman Journal tema tavsiye ediyorum. Kendini tamamen Opencarta entegre eden bir tema ve seo açısından hiç bir eksiği yok. Hata mı çıktı, yazıyorsunuz adamlar hemen müdahale ediyorlar. Zaten sürekli güncelleniyor tema.

Smtp mail hatası Türkiye hosting firmalarının smtp mail kullanımına izin vermeleri ile alakalıdır. Ayrıca; Mağaza ayarlarında admin maili ile MAIL AYAR bölümünde yer alan mail adresi aynı olmalıdır. Bunu da maalesef kimse dikkatle okumuyor :) Wp için de smtp mail eklentisi kurulmuyor mu mesela? Yurtdışı hostinglerde php ile çalışıyor mesela Opencart mailleri. Şimdi Opencart mı kabahatli :)

Ücret olayına gelince, her işin uzmanlığı kendine özeldir.

Çok basit bir örnek vereceğim mesela. 1 yıl falan önce bu forumdan birine Gtmetrix analizi hakkında bazı ince noktaları izah ettim yardım olsun diye. Bir baktım ki vatandaş diğer platformda benden öğrendiklerini ücret karşılığında yapıyor :) O zaman anladım ki herkese iyilik yapılmıyor maalesef. Ama buna rağmen elimizden geldiğince ücretsiz yardımlarda bulunmaya devam ediyoruz.

Üzerinize alınmanızı istemedim açıkçası. Konunuza yazdığım için tekrar affola.

İyi forumlar dilerim.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
YakupYLDZ

hocam aşağıda linkini verdiğim siteyi bir inceleyin özellikleri çok iyi bu adamlar asıl yazılımı geliştiren ayrıca imagaza gibi sitelerde bunların altyapısını üstüne kar koyarak satıyorlar.

https://www.shopphp.net/e-ticaret-paketleri

https://www.imagaza.net

Yıllık ücreti yok
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
yilmaz70 hocam Smtp konusunda dediklerinizi yaptım firmamla iletişime geçtim, sonra dediğiniz gibi paneldeki admin mail adresiyle de aynıydı ama dediğim gibi biraz uğraştırınca küçük küçük birikti patlama yaptı. :) Opencart için iyi bir destek gerekiyor yani.
Hocam iyilik yapma konusuna gelince de katılıyorum ben bunun farklı türlerini yaşıyorum örneğin yardımcı olduğum insanlar sanki ona yardım etmek zorundaymışım gibi davranmaya başlıyor bir süre sonra. Genel olarak dediklerinize katılıyorum hocam.
Üzerime ister istemez alındım ama konuma yanıt yazmanız güzel oldu hocam uzun yazmanız da forumdaki diğer arkadaşlara yardımcı olur umarım. Benim gözümden kaçanları çok güzel açıklamışsınız. Bunun için ayrıca teşekkür ediyorum :)
Affola demişsiniz hocam onun içinde estağfirullah, fikir alışverişi olması çok güzel oldu.

Bende size iyi forumlar dilerim hocam kolay gelsin. :D
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)

alemburda adlı üyeden alıntı

YakupYLDZ

hocam aşağıda linkini verdiğim siteyi bir inceleyin özellikleri çok iyi bu adamlar asıl yazılımı geliştiren ayrıca imagaza gibi sitelerde bunların altyapısını üstüne kar koyarak satıyorlar.

https://www.shopphp.net/e-ticaret-paketleri

https://www.imagaza.net

Yıllık ücreti yok

Hocam ben woocommerceye geçtim fakat diğer arkadaşlar için yararlı olabilir. Teşekkürler yanıtınız için.

Atilla34 Atilla34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bu siprit ve ala adı ile e ticaret yapılırmı

yedi24ilan.com

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al