wmaraci reklam

Doğum Fotoğrafçılığı Hakkında

5 Mesajlar 2.024 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nadlog nadlog Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek SEO Stratejisti
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 70 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Fotoğrafçılık günümüzde bir sanat dalı haline almıştır. Fotoğrafçılık ile ilgilenen birçok insan bulunmaktadır. Hayatımızda o kadar yer etmiştir ki eğitim kurumlarında ders niteliğinde dahi okutulur olmuştur. Fotoğrafçılık kısaca hayatımızın vazgeçilmezleri arasına çoktan girmiştir. Bir fotoğraf karesi alabilmek için eskiden saatler poz vermek gerekir iken günümüzde gelişen teknolojiyle bu süre oldukça kısalmıştır. Bunun yanında siyah beyaz olan renklerde günümüzde sayısız renge ulaşmıştır. Cep telefonlarıyla dahi fotoğraf çekme imkânına kavuşmuş bir çağda yaşamaktayız. İyi kötü bu yöntem ile hemen hemen herkes fotoğraf çekebilmektedir. Buradan çektiğiniz fotoğraflar istemeniz halinde kâğıda da dökebilmektesiniz. Tüm bunları bize sunan teknoloji ise hepi topu 20 yıllık bir gelişme sonucudur. Baş döndürücü bir hızla gelişen teknoloji insanlık için artık vazgeçilmemektedir. Teknoloji ile dünyanın her yerine rahat bir şekilde iletişim kurmaktayız. Tüm bu rahatlık teknolojinin sayılamayacak kadar sunduğu hizmetler biridir. Bu kadar gelişen teknoloji elbette ki fotoğraf makinelerini de etkilemiştir. Kilolarca ağırlığında bulunan makinler gramlara kadar düşmektedir. Her geçen gün biraz daha düşmektedirler.

Fotoğrafçılık bir sanattır ve bu sanatı ustaca kullanan çok kimse bulunmaktadır. Hatta ülkemizden o kadar değerli fotoğrafçılar çıkmıştır ki adını tüm dünya ya duyurmuştur. Ülkemiz bu yetenekli sanatçılar bakımdan oldukça şanslıdır. Toplum olarak her ne kadar sanat ve sanatçıya değer vermesek de bu olumsuz davranışımızı kırmak için her geçen gün hızla çalışmaktayız. Bu bakımdan da ne kadar hoşgörülü bir toplum olduğumuzun ispatıdır. Fotoğrafları bu kadar özel kılan şey ise anı ölümsüzleştirmesidir. Ölümsüzleşen bu anı kâğıda dökerek yıllarca muhafaza edebilmekteyiz. Fotoğrafa bakıp tatlı anılara dahi dalabilmekteyiz. Hayatımızda iyi kötü birçok an gelip geçmektedir. Bazı anları ise belki sadece hayatımız boyunca bir kere yakalayabilmekteyiz. Bu anlarda biride doğum anıdır. Ülkemizde eğitim seviyesinin yükselmesi ve aile politikalarının yaygınlaşması ile nüfus artış hızı da azalmaya başlamıştır. Bununla birlikte çoğu aile tek çocuk yapmaktadır. Bu nedenle hayatta bir kez yakalanan bu duyguyu ölümsüzleştirmek ile tatlı anılarınıza bir yenisini daha eklemek mümkündür. Bu an ise doğum fotoğrafları ve doğum fotoğrafçılığı adı ile hizmete sunulmaktadır. Bu hizmeti birçok fotoğrafçı sunmaktadır. Haliyle her şeyde olduğu gibi bu hizmeti alırken de bazı noktalara dikkat etmemiz gerekmektedir. Dikkat edilecek noktaların en başında ise hijyen kurallarına harfiyen uymaktır. Hayatta her şeyden çok değer verdiğimiz çocuğumuzun ilk günden mikroplarla boğuşmaması için hijyen konusu çok önemlidir. Bundan sonra dikkat edilecek nokta ise tecrübeli sanatçılar ile çalışmanız yararınıza olacaktır. Tecrübelerinden istifade etmek sizin yararınıza olacaktır. Böylece ihmal gibi olumsuz davranışları en aza indirmiş olacaksınız.

Çocuk doğurmak bir kadın için çok önemli bir olaydır. Annelik duygusunun başlangıcı olan doğum çok zor bir süreç içermektedir. Dokuz ay karnında taşıdıktan sonra hayata merhaba diyen bebek ile tüm bu zorluklar unutulmaktadır. Hayata yeni bir birey kazandırmak ile gelen bu mutluluk paha biçilememektedir. Bu mutluluğu resmederek ölümsüzleştirebilmekte günümüz teknolojisi ile ayaklarınıza kadar gelmektedir. Uygun fiyatlar ile sunulan doğum fotoğrafçısı hizmetlerinin ayrıntılarını yukarıdaki satırlarda bulabilirsiniz. Bu gibi tatlı anıları fotoğraflar ile ölümsüzleştirebilir istediğiniz her an bakıp o anı tekrar yaşamanız mümkün olmaktadır. Böylece hayat boyu belki de bir daha ele gelmeyecek bu duyguyu defalarca tekrar etmeniz mümkündür. Bunun yanında güzel bir hatıra olarak ileriki tarihlere bir nevi hediye niteliğinde olmaktadır. Doğum anı, doğum öncesi ve sonrasıyla oldukça ilginç bir deneyim için hazır mısınız?

Kaynak: Jinevizyon
mujdatsayar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Fotoğrafçılık aslında bitti denebilir. Çünkü hobi olarak değilde sırf şekil olsun diye makine alan gençler var. Örneğin bende bir heves edip gittim aldım. Açıkcası kendimce beğeniyorum çekimlerimi 3-4 yerden iş teklifi aldım fakat bunu stüdyolara yönlendirdim. Ben hobi olarak yapıyorum ne kadar profesyonel olabilirim ki :) Onlar bu işin ustası herkes keşke böyle düşünse...

ChuckBartowsKi

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

Fotoğrafçılık aslında bitti denebilir. Çünkü hobi olarak değilde sırf şekil olsun diye makine alan gençler var. Örneğin bende bir heves edip gittim aldım. Açıkcası kendimce beğeniyorum çekimlerimi 3-4 yerden iş teklifi aldım fakat bunu stüdyolara yönlendirdim. Ben hobi olarak yapıyorum ne kadar profesyonel olabilirim ki :) Onlar bu işin ustası herkes keşke böyle düşünse...

Fotoğraf çekmek çok güzel bir hobi ama fiyatları uçuk maalesef. Hani zengin hobisi golf vs. olur ya. Bu da onun gibi bence... :)

http://www.gold.com.tr/U200057/Nikon-D5100-16-2-Megapixel-3-0-LCD-Ekran-DSLR-Fotograf-Makinesi-18-55-Mm-Dx-Lens
http://www.hepsiburada.com/liste/sony-slt-a37k-161mp-18-55mm-lens-kit-27-lcd-slr-dijital-fotograf-makinesi-full-hd/productDetails.aspx?productId=ftslrsonyslta37k&categoryId=1100301
Riza

kişi bu mesajı beğendi.

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)

Ben Fransa'dan almıştım o kadar pahalı değildi :) Yinede teknolojik alet konu olunca ne ucuz ki ? :) Hobi olarak bilgisayar hobisi olan biri gerçekten hobi ise 10.000 Harcayabilir...
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

ChuckBartowsKi
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Fotoğrafçılık bitmedi, tanım değiştirdi. İcadından bu yana 150 yıl geçtiği halde halen tam olarak fotoğrafçılığın sınırları belirlenemiyor. Bu da her geçen gün yenilendiğinin en büyük ispatıdır. Türkiye'de fotoğrafçılık denilince akla gelen bir çok isim var. Eminim bunların en popülerlerini sizler de tanıyorsunuz. Onların yaptıkları işler dünyanın en büyük sanat galerilerinde gösteriliyor. Adını bile duymadığınız insanlar yapıyor bunları...

Fotoğrafçılık, resim gibi bir sanatın küllerinden yaratıldı. Onu anlamak ve ürün vermek için tabiri caizse 40 fırın ekmek yemelisiniz. En iyi fotoğraf makinesi en iyi fotoğrafı çekebilseydi eğer en iyi daktilo da en iyi romanı yazabilirdi. Fotoğraf insanın emeğidir, imzasıdır. Bu emek disiplinle, kültürle, ahlakla, içsel bazı şeylerle kazanılıyor. Endüstri olarak fotoğraf satın alıma yöneldi. Herkesin fotoğraf çekmesini istiyor. Bu şekilde yeni makineler çıkartacak ve pazarını genişletecek. Bu yüzden fotoğraf makinesi alan insanları yeremeyiz. Madem bu pazarın başındakiler bunu istiyor, onlar da bu şekilde pazarlama yapmak durumundalar. Aradan sıyrılan çok önemli işler yapan kişiler de olacaktır. Bunlar söylediğim gibi insanın ürünüdür. İnsan kendini geliştirirse, içinde sanat varsa eğer yapacağı tek şey bunu dışarıya çıkarmak için bir alete gereksinim duyması olacaktır.

✂------------------------
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al