wmaraci reklam

Video çekimlerine başlayacağım. Aksiyon kamerası önerileriniz?

6 Mesajlar 1.580 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

vfstech vfstech WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 6, (%100)
Uzun zamandır kaliteli videolar çekme hayalim vardı. Daha önce video editleri yapıyordum fakat artık çekmenin zamanı geldi diye düşünüyorum.

Konuya gelirsek hem evde hem de dışarıda video çekmek istiyorum. Kaliteli video istiyorsam sağlam bir bütçeye de ihtiyacım var bunu biliyorum fakat, kamera aksesuarları (tripod, kafa bandı vesaire) harici ayırdığım 500 lira gibi bir bütçem var.

N11 sitesinde 250'den 500'e 4K güzel aksiyon kameraları görüyorum fakat lensi olsun, çekim kalitesi olsun hiçbirinin birbirine benzemediğine sizinle hemfikirim. Kameraya mikrofon nasıl bağlanyor bir fikrim yok, ve mikrofonsuz video kaydı güzel bir ses verir mi videoya? Ya da videoya sesi sonradan mı eklemeliyim? (Ayrı bir mikrofon kullanarak) Bana önerebileceğiniz başlangıç düzeyi, az da olsa kaliteli video çekebilecek, renk dengesi, canlılığı bakımından gereksinimlerimi karşılayacak aksiyon kamerası var mıdır?

Kamera olayını halledebilirsem, 4-5 ay sonra YouTube, Vimeo kanallarımı konuya ekleyeceğim inşallah.

wmaraci
reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Aliexpressden aldığım SJCam sj4000 kullanıyordum. Bu sene 4K için Eken H9R aldım N11 üzerinden.

1080p performansı EKEN'in çok çok daha iyi. 4K sadece EKEN'de olduğu için karşılaştıramam ama SJCam yeni modellerini 4K için araştırmanı öneririm ilk çıktığı zamanlar mükemmeldi muhtemelen üst modelleri EKEN'den daha iyidir.

Ses olarak gopro kadar kaliteli ses alanı görmedim. Hele ki su geçirmez kabındayken neredeyse hiç ses almıyor. Ama bluetooth'la bağlanan bir mikrofon teknolojisi geldi mi inan ki bilmiyorum yeni modellere.

4K için ise EKEN fena değil ama seni tatmin eder mi bilemem. Youtube'da test videolarına bakabilirsin.

Türk kullanıcının örnek bir karşılaştırması;

iKoo iKoo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Eken h9 baya öneriliyor kötü yorum yapan görmedin henüz

vfstech vfstech WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 6, (%100)

shateiel adlı üyeden alıntı

Aliexpressden aldığım SJCam sj4000 kullanıyordum. Bu sene 4K için Eken H9R aldım N11 üzerinden.

1080p performansı EKEN'in çok çok daha iyi. 4K sadece EKEN'de olduğu için karşılaştıramam ama SJCam yeni modellerini 4K için araştırmanı öneririm ilk çıktığı zamanlar mükemmeldi muhtemelen üst modelleri EKEN'den daha iyidir.

Ses olarak gopro kadar kaliteli ses alanı görmedim. Hele ki su geçirmez kabındayken neredeyse hiç ses almıyor. Ama bluetooth'la bağlanan bir mikrofon teknolojisi geldi mi inan ki bilmiyorum yeni modellere.

4K için ise EKEN fena değil ama seni tatmin eder mi bilemem. Youtube'da test videolarına bakabilirsin.

Türk kullanıcının örnek bir karşılaştırması;

Hocam videoya göz attım da, öneriniz için teşekkür ederim öncelikle. EKEN çoğu alanda GoPro'dan üstün gözüküyor ve daha canlı. Aracın içinde GoPro ön cama odaklanmış heralde o yüzden kötü gözüküyor. Gece olurken de GoPro'nun lensinin sanırım kalitesini görüyoruz, EKEN direk çöküş yaşadı. Neyse ki gece kullanmak gibi bir düşüncem yoktu. 720P'de aşırı kötüler bu arada. Kolay gelsin :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
vfstech 720p'de aksiyon kameraları neden kötü gerçekten anlamış değilim. 1080p kalitesini yeniden boyutlandırsa çok daha iyi görüntü kalitesi elde ederler :D

Bu arada sony'nin el tipi aksiyon kameraları da mevcut. Dediğim gibi en sağlıklısı test videoları. Beğendiğin kameranın kronik sorunu olup olmadığını da araştırmanı öneririm. :)

basymgroup basymgroup Parabol Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 871
  • Beğeniler 70 / 257
  • Ticaret 10, (%100)
Eken h9 mikrofonu iyi değil. Kameraya harici mikrofon da takilmiyor. Eğer Eken alacaksan telefona mikrofon tak ses kayıt aç , görüntü ile sesi birleştir programla. Gopro iyi ama pahalı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al