Uzun zamandır kaliteli videolar çekme hayalim vardı. Daha önce video editleri yapıyordum fakat artık çekmenin zamanı geldi diye düşünüyorum.

Konuya gelirsek hem evde hem de dışarıda video çekmek istiyorum. Kaliteli video istiyorsam sağlam bir bütçeye de ihtiyacım var bunu biliyorum fakat, kamera aksesuarları (tripod, kafa bandı vesaire) harici ayırdığım 500 lira gibi bir bütçem var.

N11 sitesinde 250'den 500'e 4K güzel aksiyon kameraları görüyorum fakat lensi olsun, çekim kalitesi olsun hiçbirinin birbirine benzemediğine sizinle hemfikirim. Kameraya mikrofon nasıl bağlanyor bir fikrim yok, ve mikrofonsuz video kaydı güzel bir ses verir mi videoya? Ya da videoya sesi sonradan mı eklemeliyim? (Ayrı bir mikrofon kullanarak) Bana önerebileceğiniz başlangıç düzeyi, az da olsa kaliteli video çekebilecek, renk dengesi, canlılığı bakımından gereksinimlerimi karşılayacak aksiyon kamerası var mıdır?

Kamera olayını halledebilirsem, 4-5 ay sonra YouTube, Vimeo kanallarımı konuya ekleyeceğim inşallah.