wmaraci reklam

Yeni fotoğraf makinesi almak istiyorum bu sizce nasıl

32 Mesajlar 6.325 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SrcnAkty SrcnAkty WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)
nikon d3100 al arkana bakma :)

wmaraci
reklam

sitekesfet sitekesfet Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 358 / 93
  • Ticaret 0, (%0)

Altay adlı üyeden alıntı

Hocam mp aşırı önemli değildir bu konuda emin olun. Bu makineler ayrıdır. 30 optik zoom ile 300 metre uzaktaki bir nesneyi 10 metre uzaktaymış gibi çekmek apayrı bir zevktir. Makro modu, 1080P video kaydı vs. çok iyidir. Fakat tabii ki seçim yine size ait ama emin olun; bu makinelerin modları gerçekten çok hoş sonuçlar almanıza olanak sağlıyor. @oeaksoy arkadaşın yazdığı şeylere bakılırsa bu makine ile güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Fakat lütfen yinede önceden bir araştırın, örnek resimlere ve videolara bakıp kararı siz verin...

oeaksoy adlı üyeden alıntı

:) Herşey MegaPixel değildir. Sizin baktığınız Canon gibi DSLR-like(yarı profesyonel) veya DSLR(tam profesyonel) makinayı elinize alıp fotoğraf çekmek başka şey, telefon kamerası başka şey. Fotoğraf makinesinin verdiği keyifi telefon veremez. Fakat bu herkes için geçerli olmadığı için kabaca söylemek gerekirse bir hobidir nihayetinde. Kimisi için vazgeçilmez olurken kimisi için de fotoğraf makinesi fuzulidir, ihtiyacı olduğunda yanında taşıdığı telefonu çıkarıp kullansa kafidir.

Yani önce ihtiyacınızı belirleyip ona göre hareket edin. İyi fotoğraf çeken bir telefon mu? Yoksa bir fotoğraf makinesi mi?

sercanaktay adlı üyeden alıntı

nikon d3100 al arkana bakma :)

benim için önemli olan hd fotoğraf çeksin videoyu profesyonel şekilde (hd) çeksin istiyorum. fotoğraf makinesinin verdiği keyfi telefon tabi veremez :) doğru. ben o zaman fotoğraf makinesi alayım bari. arkama bakmadan gidiyim :D bu arada önerebileceğiniz bir makine var mı? bütçe en fazla 600 tl olarak belirledim :) şimdiden sağolun

oeaksoy oeaksoy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
HD video kaydı: Var diyip geçilmemeli. Video kalitesinden bahsetmiyorum. Zaten bariz farklar genellikle göremezsiniz kalite açısından. Dikkat edilmesi gereken husus cihazın autofocus motor sesini videoya alıp almadığı, autofocus süre değerleri. Hatta model incelerken gece ve gündüz ortamları olarak iki farklı örnek video izlenebilirse çok daha güzel bilgi edinilir. Bir diğer nokta da batarya. Video çekimi bazı cihazlarda bataryayı adeta sömürüyor. Söyleyebileceğim başka bişey şuan için yok. Işığınız bol olsun :)

• Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 358 / 93
  • Ticaret 0, (%0)

HD video kaydı: Var diyip geçilmemeli. Video kalitesinden bahsetmiyorum. Zaten bariz farklar genellikle göremezsiniz kalite açısından. Dikkat edilmesi gereken husus cihazın autofocus motor sesini videoya alıp almadığı, autofocus süre değerleri. Hatta model incelerken gece ve gündüz ortamları olarak iki farklı örnek video izlenebilirse çok daha güzel bilgi edinilir. Bir diğer nokta da batarya. Video çekimi bazı cihazlarda bataryayı adeta sömürüyor. Söyleyebileceğim başka bişey şuan için yok. Işığınız bol olsun :)

doğru, bu tip makinelerde istediğim mikrofonlu video çekmesi aynı profesyonel cideolarda olması gibi. zaten diğer makineler videoyu kötü çekip ve üstüne de her seni alıp çok kötü bir ses oluşturması beni kendimden alıyor :D ben bir yerel bir haber sitesi işletiyorum ve ben youtube üzerinden haber bülteni yapmak istiyorum istediğim şey hd video ve ses sistemi iyi olması (mikrofonlu) ben şimdi bunu alırsam haber bültenlerindeki gibi hd video geçebilirmiyim :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 29.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Bu dediğiniz?

• Üyelik 29.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
ilk video autofocus süresini gayet güzel göstermiş. 4 sn filan gibi. Sonraki videoda da zoom incelemesi için. Bakalım aradığınız şeyi bulabilecek misiniz. Bir de fikir vermesi açısından Canon 550D videosu var. Onu da izlemenizi tavsiye ediyorum. Özellikle ilk 32 sn.

• Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 358 / 93
  • Ticaret 0, (%0)

ilk video autofocus süresini gayet güzel göstermiş. 4 sn filan gibi. Sonraki videoda da zoom incelemesi için. Bakalım aradığınız şeyi bulabilecek misiniz. Bir de fikir vermesi açısından Canon 550D videosu var. Onu da izlemenizi tavsiye ediyorum. Özellikle ilk 32 sn.

1 ve 2 benim için oldukça iyi çünkü bütçem 1 sine yetiyor :D bir şey soracağım seste bir sıkıntı olmaz sanırım?

• Üyelik 29.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Canon 550D'yi fikir vermesi açısından koydum. Ses olayına gelince sorduğunuz ortam sesiyse pek çok makinada sıkıntı olmuyor zaten, gayet yeterli seviyede mikrofonlar, motor sesini diyorsanız hissedilmiyor yani o da. İlk videodaki sesi dinleyin isterseniz tekrar.

• Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 358 / 93
  • Ticaret 0, (%0)

Canon 550D'yi fikir vermesi açısından koydum. Ses olayına gelince sorduğunuz ortam sesiyse pek çok makinada sıkıntı olmuyor zaten, gayet yeterli seviyede mikrofonlar, motor sesini diyorsanız hissedilmiyor yani o da. İlk videodaki sesi dinleyin isterseniz tekrar.

Canon PowerShot SX510HS'ye mikrofon bağlanıyor mu? sokak röportajı gibi bir video çekmeye çalışsam mikrofon bağlayabilir miyim hocam ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al