Altay adlı üyeden alıntı

Hocam mp aşırı önemli değildir bu konuda emin olun. Bu makineler ayrıdır. 30 optik zoom ile 300 metre uzaktaki bir nesneyi 10 metre uzaktaymış gibi çekmek apayrı bir zevktir. Makro modu, 1080P video kaydı vs. çok iyidir. Fakat tabii ki seçim yine size ait ama emin olun; bu makinelerin modları gerçekten çok hoş sonuçlar almanıza olanak sağlıyor. @oeaksoy arkadaşın yazdığı şeylere bakılırsa bu makine ile güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Fakat lütfen yinede önceden bir araştırın, örnek resimlere ve videolara bakıp kararı siz verin...

oeaksoy adlı üyeden alıntı

:) Herşey MegaPixel değildir. Sizin baktığınız Canon gibi DSLR-like(yarı profesyonel) veya DSLR(tam profesyonel) makinayı elinize alıp fotoğraf çekmek başka şey, telefon kamerası başka şey. Fotoğraf makinesinin verdiği keyifi telefon veremez. Fakat bu herkes için geçerli olmadığı için kabaca söylemek gerekirse bir hobidir nihayetinde. Kimisi için vazgeçilmez olurken kimisi için de fotoğraf makinesi fuzulidir, ihtiyacı olduğunda yanında taşıdığı telefonu çıkarıp kullansa kafidir.

Yani önce ihtiyacınızı belirleyip ona göre hareket edin. İyi fotoğraf çeken bir telefon mu? Yoksa bir fotoğraf makinesi mi?

sercanaktay adlı üyeden alıntı

nikon d3100 al arkana bakma :)

benim için önemli olan hd fotoğraf çeksin videoyu profesyonel şekilde (hd) çeksin istiyorum. fotoğraf makinesinin verdiği keyfi telefon tabi veremez :) doğru. ben o zaman fotoğraf makinesi alayım bari. arkama bakmadan gidiyim :D bu arada önerebileceğiniz bir makine var mı? bütçe en fazla 600 tl olarak belirledim :) şimdiden sağolun