wmaraci reklam

Alan adı ticaretinden vazgeçin !

57 Mesajlar 7.910 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tamerh tamerh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 198 / 178
  • Ticaret 10, (%100)
Gerçek hayatta bir insan, elinde arsa parası varken "Yok burayı almayayım, nasıl olsa buraya bina yapacak param yok. Belki ev yapacak olan biri gelir alır." diyerek vazgeçmez.
Şahsen ben site yapmayacağım güzel bir alan adı bulduğumda "Yok, almayayım. Boşta dursun site kuracak biri alsın." deyip vazgeçmem.
Kaldı ki alan adını alan kişi cüz-i bile olsa bir para ödemekte ve parasını risk etmektedir.
Ben alan adı ticareti yapmıyorum. Ama yapanların haksız kazanç elde ettiklerini de düşünmüyorum. Bir alan adını ilk olarak akletmek, parasını ödeyip kaydetmek yeterli bir emek ve çabadır diye düşünüyorum.
O nedenle bir projeye adım atmadan evvel alan adı, facebook, twitter, instagram adreslerinin (hangisi etkin kullanılacaksa) kontrol edilip öyle alınması daha iyi olur kanaatindeyim. Bir de projemizle ilgili alan adı ararken çok da düz mantık düşünülmemeli. Misal face ve book kelimeleri sosyal ağ ile doğrudan ilgili mi? Hayır. Google, arama işiyle ilgili mi? Değil. O halde alan adına fazla takılmamak gerekiyor vesselam.
mile1858

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mile1858 mile1858 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 191 / 51
  • Ticaret 2, (%100)
@tamerh sıkıntımız alan adı ticareti ile değil alan adını çok yüksek fiyatta satanlarda... bazı toklar 100 150 $ derkrn 2000$ diyen aç satıcılarda var sözüm onlara başlık dikkat çeksin diye :)
tamerh

kişi bu mesajı beğendi.

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
alanadi ticaretini bende sevmiyorum ama engellemek mümkün değil... çok önceleri (5-10 yıl önce )benimde istediğim domain vardı ya 50.000 yada 350.000 euro istiyordu sanırım.. şimdi index adında bir sayfa çıkıyor sadece. Hala boş yani ( sadece isminden dolayı günlük tekil hiti 20 )

Ek Olarak: ayrıca bu domain ücretleri nereye gidiyor.. adam bir alanadı satın almış 10 senelik maliyeti 100 usd yaklaşık . zarar etmeden vermesi için 500 lirayla satması gerekiyor en azından... 500 liraya satınca burada kazanan kim oluyor?

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

ramazan1478 adlı üyeden alıntı

Aynen öyle türkiyeye ilk geldiğinde sağlam domaini alsan :) şimdi zaten... :D

Ek Olarak:

Peki abcdefgh.com'i yoksa aabcdefgh.com kelime seo'da daha hızlı yükselir. aabcdefgh.com ile google'da index aldım. abcdefgh.com bu alan adı ilede kendi sitemi geçmem lazım :) burada sıkıntı doğuyor işte başlangıcını iyi ve ileriyi düşünerek yapmalısın !

O domaini aldıktan sonra diğer sitenizi geçme gibi şeyler yok.
Eski domaini yeni domaine yönlendirirsiniz, olur biter. Google'da da eski domaindeki linkler yeni domainde çıkar.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
3 tip insan var :

- Değerli domaini alıp içine eden

- En iyi domaini alıp yıllarca elinde tutup, satarak milyoner olacağını düşünen

- Domaini alıp sonra onun üzerine ne proje yapacağını düşünen

Herkes istediğini yapmakta özgür elbette fakat domain işi bir arsa veya ev ve s. değil ki alıp satasın, bu işten para kazananda var evet ama ne bileyim bence 10$ lık domaini alıp 100.000$`a satmak biraz çakallık.

Yalnızca Türkiyede değil dünyada yayılmış bir durum, Türkiye de iyi yine de çünkü Yurt dışında fiyatlar çoook çok uçuk :)

TecnoLobi TecnoLobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)

ramazan1478 adlı üyeden alıntı

@tamerh sıkıntımız alan adı ticareti ile değil alan adını çok yüksek fiyatta satanlarda... bazı toklar 100 150 $ derkrn 2000$ diyen aç satıcılarda var sözüm onlara başlık dikkat çeksin diye :)

Sahsen kendim sattigim bir domain var 4500 liraya ve aldigim fiyat 2.99 lira bu para yi kazanmam 3 gafta surdu ben acgozlu degilim alan adini alan adam in bu o parayi geri alacagi bir projesii var ki bu parayi bana odedi pazarliksiz hemde . Yine bulursam yine alirim yine o fiyata satarim ac gözlüluk degil Firsatcilikta degil

Kisacasi projene guveniyorsan ne istiyolarsa vereceksin

Ayrica alan adi satan firmalara uye olup sövme hakkinada sahip degilsiniz ? Bence cok yanlis kelime bunun icinde özur dilemenizi bekliyorum (benden degil herkesten)

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
benim yukarda bahsettiğim 50bin yada 350bin euro istenen domain 15 yıllıkmış geçenlerde baktım tekrar, ben 10 sene önce görmüştüm..iyi bir site yapılırdı ancak ne kendisi kullanabiliyor nede bırakıyor

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al