wmaraci reklam

Bana Kimse Türk Ekonomisi iyi Demesin !

56 Mesajlar 7.311 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hataman hataman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 12 / 40
  • Ticaret 3, (%100)

Demiyim diyorum ama demeden olmuyor arkadas. Almanya 1.dunya savasina dev olrak girdi bizde dev olarak girdik yenik bitmis ciktik. 2 ulkede yeniden kuruldu. Almanya 30 yil gibi bir surede yine dev oldu dunyaya kafa tuttu bir dunya savasina daha girdi biz yoklukla savasiyorduk. Onlar yine yenildi. 30 yilda yine dev oldular japonya da buna dahil. Biz hala yoklukla savasiyoruz. Yol yapti diyorsunuzya 2.ciye dev olan almanya insan yoklugundan bizden isci istedi gidenlerle karsilasmisinizdir mutlaka o kadar cokki tanidiginiz vardir illa. O gidenler o yillarda almanyanin ne kadar gelismis oldugunu bizlere her izine geldillerinde aci bir sekilde hissettirdiler hep. 2 kere yikilan devlet 70 lerde otoyollarla donatilmisti. Bizde nasildi acaba 70lerde. O 2 kere dev olan devler onlarca marka yapti biz ne yaptik acaba onlarin yaptiklarini kullandik. Bizim almancilar simdilerde oradan getirdikleri hicbir seyle hava atamiyolar farkindamiziniz. Hicbiri bizim almanyada soyle diyemiyor. Bizim orda yollar soyle bizim orda evler soyle bizim orda yediklerimiz soyle. Hicbiri bindigi arabayla farkedilmiyor artik neden? Ama yol yapti ha komiklesmeyin dusunun yeter.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

http://hataman.com
wmaraci
reklam

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Asgari ücret 1300 TL oldu. Sonrasında çok fazla gündeme gelmedi fakat işten çıkarmalar oldu bu ülkede. İşten çıkarılanların yerlerine de Suriyeliler alındı. Gözlerimle gördüm, kendi arkadaşlarımı çıkardılar yerine Suriyelileri aldılar. Daha az ücret, sigorta yok vs vs.

Terör belası yüzünden ekonomi konuşulmuyor, konuşturulmuyor bu ülkede.
Ne zaman ekonomiden konuşulsa Türkiye büyük ülke, atılımlar yapılıyor, 3. köprü, havalimanı vs. yapılıyor naraları atıyor.

İşsizlik tekrar yükseldi farkındasınız değil mi ?
Zam üstüne zam. Maaşlar iyice eridi gitti.

Tamam eskiden o yoktu bu yoktu kabul, ama şu an olsa ne fayda?
Eskiden paranın değeri vardı diyorduk, şimdi değer meğer var mı bilmiyorum ama ayın ortasına gelmeden maaş bitik durumda. Bakıyorsun nereye gitmiş diye, 3-5 kalem şeye harcanmış.

Saraya harcanan para konuşuluyor.
Haklılar. Sonuna kadar.
Elde hazır olan Çankaya, tadilat şu bu değişiklikler yapılabilir, tekrar orası kullanılabilirdi.
Bilmem kaç odalı bir mekana ne gerek var ?
Senin vatandaşın asgari ücretle, memur maaşıyla sürünecek, sen efendim itibarımız söz konusu, saray mecbur yapılması gerekliydi, yapılıyorken de şu kadar para harcandı. Hastane , okul vb. şeyler yapılabilirdi örnekleri verilmiş. Bence Toki koordinatörlüğünde evi olmayanlara ev yapılıp uygun bir taksitlendirme ile ev sahibi yapılması daha uygun olurdu.

Karşılık olarak kim gelir bilemem fakat bu Hükümetin miadı doldu. Artık düzgün ilerletemiyorlar, konuştukça batan, halkla dalga geçen iktidar mensupları var.

wmaracı

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)

hataman adlı üyeden alıntı

Demiyim diyorum ama demeden olmuyor arkadas. Almanya 1.dunya savasina dev olrak girdi bizde dev olarak girdik yenik bitmis ciktik. 2 ulkede yeniden kuruldu. Almanya 30 yil gibi bir surede yine dev oldu dunyaya kafa tuttu bir dunya savasina daha girdi biz yoklukla savasiyorduk. Onlar yine yenildi. 30 yilda yine dev oldular japonya da buna dahil. Biz hala yoklukla savasiyoruz. Yol yapti diyorsunuzya 2.ciye dev olan almanya insan yoklugundan bizden isci istedi gidenlerle karsilasmisinizdir mutlaka o kadar cokki tanidiginiz vardir illa. O gidenler o yillarda almanyanin ne kadar gelismis oldugunu bizlere her izine geldillerinde aci bir sekilde hissettirdiler hep. 2 kere yikilan devlet 70 lerde otoyollarla donatilmisti. Bizde nasildi acaba 70lerde. O 2 kere dev olan devler onlarca marka yapti biz ne yaptik acaba onlarin yaptiklarini kullandik. Bizim almancilar simdilerde oradan getirdikleri hicbir seyle hava atamiyolar farkindamiziniz. Hicbiri bizim almanyada soyle diyemiyor. Bizim orda yollar soyle bizim orda evler soyle bizim orda yediklerimiz soyle. Hicbiri bindigi arabayla farkedilmiyor artik neden? Ama yol yapti ha komiklesmeyin dusunun yeter.

ama o yollarda dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz buna cevabınız nedir? gerçi tek benzin değil ne alırsan al dünyanın vergisi alınıyor.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Herkes bu konuya bir yorumlar karalamış, bende yazayım. Bizim insanlarımız girişimci falan değil, bunu kafanızdan silin sadece belirli ve zeki insanlar girişimcilik yapıyor. Herkes ben devlet dâiresine gireyim telaşına düşmüş hâl buyken, ekonominin gelişmesini asla beklemesin. Daha yazmak isterdimde, neyse olayı daha da büyütmek istemiyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)

hataman adlı üyeden alıntı

Neden konusmuyorlar yurtdisindan gelenler diyim mi sana hocam ? gerek gormuyorlar. 2.sınıf Ülke vatandaşı konumundasında ondan artık.

konusal adlı üyeden alıntı

Asgari ücret 1300 TL oldu. Sonrasında çok fazla gündeme gelmedi fakat işten çıkarmalar oldu bu ülkede. İşten çıkarılanların yerlerine de Suriyeliler alındı. Gözlerimle gördüm, kendi arkadaşlarımı çıkardılar yerine Suriyelileri aldılar. Daha az ücret, sigorta yok vs vs.

Terör belası yüzünden ekonomi konuşulmuyor, konuşturulmuyor bu ülkede.
Ne zaman ekonomiden konuşulsa Türkiye büyük ülke, atılımlar yapılıyor, 3. köprü, havalimanı vs. yapılıyor naraları atıyor.

İşsizlik tekrar yükseldi farkındasınız değil mi ?
Zam üstüne zam. Maaşlar iyice eridi gitti.

Tamam eskiden o yoktu bu yoktu kabul, ama şu an olsa ne fayda?
Eskiden paranın değeri vardı diyorduk, şimdi değer meğer var mı bilmiyorum ama ayın ortasına gelmeden maaş bitik durumda. Bakıyorsun nereye gitmiş diye, 3-5 kalem şeye harcanmış.

Saraya harcanan para konuşuluyor.
Haklılar. Sonuna kadar.
Elde hazır olan Çankaya, tadilat şu bu değişiklikler yapılabilir, tekrar orası kullanılabilirdi.
Bilmem kaç odalı bir mekana ne gerek var ?
Senin vatandaşın asgari ücretle, memur maaşıyla sürünecek, sen efendim itibarımız söz konusu, saray mecbur yapılması gerekliydi, yapılıyorken de şu kadar para harcandı. Hastane , okul vb. şeyler yapılabilirdi örnekleri verilmiş. Bence Toki koordinatörlüğünde evi olmayanlara ev yapılıp uygun bir taksitlendirme ile ev sahibi yapılması daha uygun olurdu.

Karşılık olarak kim gelir bilemem fakat bu Hükümetin miadı doldu. Artık düzgün ilerletemiyorlar, konuştukça batan, halkla dalga geçen iktidar mensupları var.

brkltprmk adlı üyeden alıntı

ama o yollarda dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz buna cevabınız nedir? gerçi tek benzin değil ne alırsan al dünyanın vergisi alınıyor.

Bakın arkadaşlar Bizim Hükümetlerimiz Yıllar ve asırlar bıoyu asıl insanlarımızı hep unuttuk.Doğuda insanlarımız kışın mahsur kalıyor halen daha. Okul olmadığı için kac kilometreler yuruyup okula gitmek isteyen cocuklar var bu memlekette. Doğunun başkaldırışı bu yüzden. Sen yıllardır doğuya ne okul verdin ne sağlık ocağı ne yol ne yardım.bu insanlarda bizim vatandaşımız.Herşeyi Batıya yaptın doğuyu küstürdün.
Bakın provakatörlük yapmıyorum. Olan terör olaylarınada doğrudur demiyorum asla ki ( Ordu Mensubu bir aileden geliyorum ) sen bir insana hizmet goturmessen o insanda kendi kendine hizmet etmeye calisir

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Yapılan yollar hakkında farklı iddialar var. Benim düşüncem ülke bir şkilde lüks tüketime alıştırılmalıydı ve bunun da yöntemi yol yapmaktı. Adam sana yolu yapacak ki cebindeki 3 kuruş parayı da götürüp arabaya yatıracaksın, yetmeyince de kredi çekeceksin. Kimse kusura bakmasın bu ülke kapitalist sistemin büyük bir parçası olmuştur. Tl yükleyecek parası yok iphone 6 kullanıyor, lastik alamıyor ama mercedesi var, açlıktan ölmüyor ama her gün bir bankaya çok afedersiniz domalıyor.

Banka kuyruklarına bakın arkadaşlar millet kan ağlıyor, hala sağda solda "çalıyor ama yapıyor" lafları, terör almış başını gitmiş, yüzlerce şehit vermişiz ama hala Allah gibi tapılan ve her nolursa olsun bir şekilde haklı çıkan bir ikitdar partisi. Cercei gibi sokak ortasına yürütülüp suratına tükürülecek adamlar halen baş tacı.

Ben 10 yıl önce markete gidip 100 lira ile tüm ayın ihtiyaçlarını karşılıyordum. Pirinç, bulgur, un, salça, makarna, yağ her şey. Şu an bir diş macunu 15 lira ulan 15 lira! 5 kişilik aileye 2 tane diş macunu al, kalan 70 lirayla da ebeninkini alırsın.

Antakya'yı bilen bilir. Kardeşim şehir bok gibi ya bok! O kadar yıl iktidarda kaldınız asi temizlenmedi, yağmur yağıyor 10 dk sonra çat elektrik gidiyor, kar yağdı 4 gün elektrik gitti 4 gün! Altyapı yok, yollar rezalet, her yağmur sonrası dök asfaltı bak işine. Sonra ne olmuş kimsenin umrunda değil. Sürekli bir kaos anasını satayım. And olsun biri daha karşıma yol yaptık diye çıkarsa ağzına yumruğu koyacağım.

Tek suçlusu tabii ki iktidar değil. Gevşek muhalefet ve bu devleti ve halkı dolandırmayı iş bilen onun bunun çocukları da var işin içinde.
3525

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al