wmaraci reklam

Buda Anadolu Farm Vurgunu!

20 Mesajlar 2.075 Okunma
wmaraci reklam

pubhane pubhane Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 158 / 140
  • Ticaret 9, (%100)
Türkiye ikinci Çiftlik Bank vakasıyla karşı karşıya... Gümrük Bakanlığı’nın inceleme başlattığı 44 bin üyeli Anadolu Farm da 200 milyon TL vurgun yapmış

Bu da ‘Anadolu Farm’ vurgunu!
Piyasadan yarım milyardan fazla para topladığı ortaya çıkan Çiftlik Bank'ın, sanal ponzi oyunlarında buzdağının görünen kısmı olduğu ortaya çıktı. İncelemelere göre, hâlâ faaliyette olan 120'den fazla sanal çiftlik oyunu bulunuyor. SABAH'ın ulaştığı bilgilere göre, Anadolu Farm, Çılgıninekler, Sütbank, Galeribank, Yeşilbank, Çiftlikshop, Bizimtavuklar, İmecebank, Gerçekçiftçi gibi sanal oyunlar da Çiftlik Bank benzeri yapılanma içinde. Ancak bu markalardan biri olan Anadolu Farm'ın üye sayısı ve topladığı iddia edilen para neredeyse Çiftlik Bank ile yarışacak düzeyde.

AYNI YÖNTEMLE OYALIYOR
Kayseri merkezli Ekolium A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteren ve yılda yüzde 300'e varan oranlarda kâr vaat eden Anadolu Farm'ın bir yılda 200 milyon TL para topladığı öğrenildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın incelemeye aldığı, 44 bin üyesi bulunan sistemde 2 hafta önce tüm ödemeler durdu. Anadolu Farm'ın, Çiftlik Bank ile söylem benzerliği dikkat çekiyor. İnceleme başladıktan sonra üye ödemelerini günlükten haftalığa çıkaran ve sonra da durduran Anadolu Farm'ın üyelerini "İnceleme nedeniyle hesaplarımız bloke edildi. Bu yüzden ödeme yapamıyoruz" şeklinde oyaladığı görüldü.
SABAH'ın ulaştığı bir Anadolu Farm bayisi aynı zamanda Çiftlik Bank mağduru çıktı. Çiftlik Bank'a 190 bin TL kaptırdığını belirten bayi, ancak Anadolu Farm'a hâlâ güvendiğini söyledi.

MEHMET AYDIN İLE AYNI YAŞLARDA
Çiftlik Bank logosunda inek yer alırken, Anadolu Farm'ın logosunda boğa resmi bulunuyor. Piyasadan 200 milyon TL topladığı iddia edilen Anadolu Farm'ın kurucusu İsa Karademir'in Çiftlik Bank Ceo'su Mehmet Aydın ile benzer yaşlarda olması da dikkat çekiyor. Telefonlara çıkmayan Karademir, üyelerine WhatsApp grupları ile mesaj yolluyor. Öte yandan Anadolu Farm üyelerinin de piyasadan daha fazla para toplayabilmek için Çiftlik Bank gibi milli duyguları kullandığı görülüyor.

TAVUK RESTORANI AÇMIŞ
Para yatıran üyelerin gözünü boyamak için yapılan yatırımlarda Anadolu Farm'ın tercih ettiği alan ise tavuk restoranları açmak olmuş. Kayseri ve Tokat'ta "Tauk" markasıyla restoran açan şirket, dağıttığı kârın buralardan geldiğini iddia ediyor.

BAKANLIK: NİTELİKLİ ***********
SABAH'ın ulaştığı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ise Anadolu Farm'ın da nitelikli **************lık yaptığını ve vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Bakanlık ödemelerin durmasında kendilerinin etkisi olmadığını açıkladı.

GÜL: İADE VE KIRMIZI BÜLTEN SÜREÇLERİ BAŞLATILDI
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çiftlik Bank iddialarına cevap verdi. Konunun savcılık ile bakanlık tarafından takip edildiğini kaydeden Gül, binlerce kişiyi dolandıran ve Uruguay'da bulunduğu belirtilen Mehmet Aydın için "Çiftlik Bank olayında, iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır. İki ülke arasında özel bir anlaşma bulunmaması, bu talebin ilgili devlet tarafından karşılanmasına engel değildir" dedi. ANKARA

Kaynak Sabah

wmaraci
reklam

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Vurgun falan yok ortada daha galeribankda ödemesini yapıyor yatırım yapanlara sor ana parasının 2 katını aldı herkez

• Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 158 / 140
  • Ticaret 9, (%100)
Ben niye sorayım dostum gündemde ki konuyu paylaştım. Sabah, Posta, Yeni Şafak, Hürriyet, Milliyet, Haber7 manşetlerine taşımış. Yaptığın savunmaya göre sende Anadolu Farm yatırımcısı olup mağdur olmaktan korkuyorsun? Öyle mi? MRCBOX
ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Kardeşim saçma sapan haberler yazanların bu piyasadan haberi bile yok ben bu piyasa başladığından beri bu piyasadayim kac kisi dolandirildi haber olmadi sadece ciftlik bank haber oldu yatırımım oldugunu nereden anladin ? Parasini kazanan kazandi bilmediginiz konular hakkinda yazi yayinlamazsaniz güzel olur herşey haberletdeki gibi değil

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 158 / 140
  • Ticaret 9, (%100)
Nerende mi anladım? Network Marketing yine saadet zinciri veya ponzi dediğimiz ancak içerisinden bazı kuralları çıkartarak ''biz saadet zinciri ya da ponzi sistem değiliz'' diyen firmaların yatırımcıları, aynı senin gibi babasının malıymış gibi savunmaya geçiyor. Merak etme senin yaşın kadar benim bu sektörde geçmişim geçmişim olduğu kadar otel toplantılarında sahneye çıkmışlığım var. Madem yatırımcı değilsin, Ülkeye mal olmuş adından söz ettirmiş haber kaynaklarını da göz ardı etmemelisin. Demek ki yatırımcısın ve ödeme almada sorun yaşamıyorsun ve bu haber kaynaklarını yalanlıyorsun öyle değil mi? Bunu anlamak için geri zekalı olmak bile yeterli olur sanırım. Parasını kazanan kazanmıştır bunun aksini iddia eden yok zaten. Burada ki olay ne biliyor musun dostum? Senin fevri savunmaya geçmen. Bunun yerine ben yatırımcıyım veya yatırımcı bir tanıdığım var, şuan sorunsuz ödeme alıyor desen, sözüne inanan insanları bilgilendirmiş olursun. Şuan boş ve belki de ileride zamanında ben bu firmayı mı savundum diyeceğin ya da deme ihtimali olan firmaları savunmayın. Bu piyasada dolandıran firmalar Çiftlik Bank gibi günlük tv reklamı vermediği için tanınırlığı olmadığı için haber olmadı. Belirttiğim kaynaklar, Çiftlik Bank ile Anadolu Farm işletmesinin kazanç konusunda yarıştığını ve ödemelerin durduğunu söz konusu firma yetkililerinin ise Devlet kurumlarının inceleme yapmasından dolayı ödemeyi durdurduklarını belirtiyor. Varsa somut bir kanıtın (Dekont) gibi bizde bu tarz haber sitelerine itibar etmeyiz olur biter.
ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

UtkuBrs UtkuBrs WM Aracı Yönetici
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** P**
  • Mesajlar 1539
  • Beğeniler 527 / 526
  • Ticaret 186, (%100)
Biz büyük bir ayleyiz.
Herkez bizi kıskanıyor.
cgrclk pubhane cooper

kişi bu mesajı beğendi.

ismail89 ismail89 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek berber
  • Konum Bayburt
  • Ad Soyad I** H**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Halk aldatılmaya doymuyor.
pubhane

kişi bu mesajı beğendi.

twenty twenty Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek null
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 4, (%100)

MRCBOX adlı üyeden alıntı

Vurgun falan yok ortada daha galeribankda ödemesini yapıyor yatırım yapanlara sor ana parasının 2 katını aldı herkez

Herkes yazmayi bilmiyorsun daha kardes. Seni kimse ciddiye almaz burada. Cocuk parkina dogru yol al sen.
pubhane ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Güzel ozaman seni daha çooook kandirirlar merak etme :)
twenty

pubhane adlı üyeden alıntı

Nerende mi anladım? Network Marketing yine saadet zinciri veya ponzi dediğimiz ancak içerisinden bazı kuralları çıkartarak ''biz saadet zinciri ya da ponzi sistem değiliz'' diyen firmaların yatırımcıları, aynı senin gibi babasının malıymış gibi savunmaya geçiyor. Merak etme senin yaşın kadar benim bu sektörde geçmişim geçmişim olduğu kadar otel toplantılarında sahneye çıkmışlığım var. Madem yatırımcı değilsin, Ülkeye mal olmuş adından söz ettirmiş haber kaynaklarını da göz ardı etmemelisin. Demek ki yatırımcısın ve ödeme almada sorun yaşamıyorsun ve bu haber kaynaklarını yalanlıyorsun öyle değil mi? Bunu anlamak için geri zekalı olmak bile yeterli olur sanırım. Parasını kazanan kazanmıştır bunun aksini iddia eden yok zaten. Burada ki olay ne biliyor musun dostum? Senin fevri savunmaya geçmen. Bunun yerine ben yatırımcıyım veya yatırımcı bir tanıdığım var, şuan sorunsuz ödeme alıyor desen, sözüne inanan insanları bilgilendirmiş olursun. Şuan boş ve belki de ileride zamanında ben bu firmayı mı savundum diyeceğin ya da deme ihtimali olan firmaları savunmayın. Bu piyasada dolandıran firmalar Çiftlik Bank gibi günlük tv reklamı vermediği için tanınırlığı olmadığı için haber olmadı. Belirttiğim kaynaklar, Çiftlik Bank ile Anadolu Farm işletmesinin kazanç konusunda yarıştığını ve ödemelerin durduğunu söz konusu firma yetkililerinin ise Devlet kurumlarının inceleme yapmasından dolayı ödemeyi durdurduklarını belirtiyor. Varsa somut bir kanıtın (Dekont) gibi bizde bu tarz haber sitelerine itibar etmeyiz olur biter.

Anadolu farma 17 bin yatırımı olan tanıdığım var msj at dekont atayim galeribank ödeme dekontlarinida atayim senin sektörün başka bu sektör başka akıl yaşta değil baştadır

Sadece doğru araştırılmadan yapilmis bir haber ve bu firmanin yaptığı haberi kopyala yapıştır olarak yayınlayan gereksiz medyadan bahsediyorum sizin konuyu çektiğiniz yere bak

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)

MRCBOX adlı üyeden alıntı

Anadolu farma 17 bin yatırımı olan tanıdığım var msj at dekont atayim galeribank ödeme dekontlarinida atayim senin sektörün başka bu sektör başka akıl yaşta değil baştadır

17 bin TL yatırımı olan bir tanıdığınızın olması neyi kanıtlıyor? Benim polis bir tanıdığım çiftlikbanka 3bin TL yatırım yapmıştı ve onun elinde de dekontlar vardı mesela. Çiftlikbank tanıtımındaki kadının söylediği gibi "bu kadar insan aptal olamaz" değil mi? Benim tanıdığımın 17 bin yatırımı varsa bunlar sağlamdır.

Bu saçmalıklar 3-4 ay evvel çiftlikbank için de yazılıyordu burada.
pubhane

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al