wmaraci reklam

Dünyaca Ünlü 5 Girişimcinin "Her Şeyinizi Kaybetseydiniz Ne Yapardınız?" Sorusuna Harika Cevapları

15 Mesajlar 4.304 Okunma
wmaraci reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Hayat hepimize adil davranmadığı gibi, her zaman duble şeritli otoban gibi dümdüz ilerlemiyor. Başarılar başarısızlıklıkları ve başarısızlıklar başarıları kovalıyor. Bazen zirvenin dayanılmaz hafifliği omzumuza tünerken, bazen de yer küre çekirdeğinin tüm sıcaklığı boynumuza geçiyor.

”Her şeyinizi kaybetseydiniz ne yapardınız?” sorusunun eğlenmek için biçilmiş kaftan olmadığı kesin. Hatta, kendisini bir çoğumuz ürkünç bile bulabiliriz. Fakat dünyanın en başarılı girişimcileri arasında gösterilen 5 önemli isim bu soruya yanıt verdiler. İşte, bugün işi gücü bıraksalar ölene kadar (zengin olarak) yan gelip yatabilecek 5 kişinin “Her şeyinizi kaybetseydiniz ne yapardınız?” sorusuna verdiği yanıtlar:

Mark Cuban

NPR’in How I Built This (Bunu Nasıl Yaptım) isimli podcast’inin konuğu olan Mark Cuban’a “Her şeyinizi kaybetseydiniz ne yapardınız?” sorusu yöneltildi. Ünlü girişimcinin cevap ise şöyle:

“Barmen olarak çalışabileceğim bir gece işi arardım. Sabahları ise çalışabileceğim farklı bir satış işi arardım.

Bill Gates

Arkadaşı Warren Buffett ile birlikte katıldığı bir etkinlikte, ikonik soru Bill Gates’e de soruldu. Yapay Zeka teknolojisini kayda değer bulduğunu ifade eden Gates:

“Yapay zeka olağanüstü! Bu yüzden yapay zekayla bağlantılı olan her şey benim için heyecan dolu bir kariyer fırsatı olabilirdi. yanıtı verdi.

Warren Buffett

Gates ile aynı etkinlikte sorunun yöneltildiği bir başka isim de Warren Buffett’idi. Gates’den kopyalı bir cevap veren Buffett, onu heyecanlandıran ve keyif veren bir şeyler yapmak isteyeceğini söyledi:

“Yirmili yaşlarımdayken eğleniyordum, otuzlu yaşlarımdayken de eğleniyordum ve şimdi 86 yaşında olmama rağmen hala eğlenebiliyorum. Bunun dışındaki her şey bence bir başarısızlık olacaktı.”

Barbara Corcoran

Bir başka etkinlikte Barbara Corcoran da aynı sorunun hedefi oldu. Barbara’nın cevabı listemizdeki en az diğer isimlerin cevabı kadar şaşırtıcıydı: Garsonluk!

Farnoosh Torabi ile konuşması sırasında seçiminin nedenini açıklayan Corcoran:

“Garsonluk yaparak birçok işte öğrenebileceğinizden daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Hizmete dayalı neredeyse her şeyi yaptım. Garson olmanın en harika yanı; her şeyin kendi bölgenize dönüşmesi ve sizin sorumluluğunuza girmesidir. Masa sizindir. Müşteri sizindir. O şeker tabağı dolu olmalıdır ve ketçap kapağının kapalı olduğundan emin olmalısınız.”

Richard Branson

Girişimcilik denildiğinde dünyaca ünlü isimlerin arasında kendine mütemadiyen yer bulan Richard Branson’ın da ilgili soruya dair bir cevabı var. Finding My Virginity isimli otobiyografi kitabında bu konuya değinen Richard Branson:

“Öncelikle bunun tarihteki en harikulade kaybediş olduğundan emin olmak isterdim. Sonra, tüm not defterlerimi gözden geçirir, gerçekten üstüne düşülmeye değer fikirleri saptar ve bunlara başlardım.”

İyi veya kötü fark etmez; hepimizin kendimizce maddi veya manevi başarıları vardır.

O halde sorum size: “Ya siz, bugün her şeyinizi kaybetseydiniz ne yapardınız?”
Crewx MasterKazanc

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Her şeyi kaybetmeme sebep olan hatayı ders edinir bir dahaki sefere daha iyi bir iş çıkarmaya bakardım herhalde.

Yani pes etmezdim. Unutmayın kaybettiğiniz zaman değil vazgeçtiğiniz zaman yenilirsiniz :)
Being

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Bu soruyu her şeyi kaybetmeden önce sorarsanız alacağınız cevaplar bu şekilde toz pembe olacaktır.

Çok şey kaybetmiş çok sayıda işçi çalıştırdığım için bunun nasıl bir şey olduğunu çok yakından gözlemledim. İşin psikolojik boyutunu atlatmak o kadar kolay olmuyor.

Demem o ki; bir şeyin değerini anlamak için onu kaybetmeyi beklemeyin. Hayata 4 elle sarılın ki pişman olmayın. Tedbirli olmak pişman olmaktan iyidir.
Being Doruk owuzan

kişi bu mesajı beğendi.

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Sahip olduğumuz şeyler onları kaybetme korkusuyla birlikte geliyor. Yani biz başarısızlıktan korkarken aslında başarıyla elde ettiklerimizi koruyamamaktan korkarız.

Ben maddi anlamda her şeyimi kaybetsem, bunu dert etmezdim. Ekmeğimi bir şekilde taştan çıkarırdım.
Önemli olan manevi bir şeyleri kaybetmemek.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
wmaraci

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
Valla yillarca esimle ve ben calistik cocuk krese gitti aksamdan aksama gorduk aksam esim gec gelince tek basima cocukla yedim bazen babamlara gittim cocuk bi oraya bi buraya telef oldu.
1 araba aldik 3 5 eve sekilli esya istwdgmz zaman gezebildik vs.
Sonra esim isten ayrildi morali bozuldu falan dedim calisma ben tek idare ederim.
Simdi kart borcu kredi elektrik su mutfak vs kafam allak bullak ucu ucuna geciniyoruz.
Ama aksam kapiyi caldigimda ufaklik kapiyi yavas yavas acip evden yemek kokusu burnuma geldiginde hosgeldin canim sozunu duymak valla herseye degermis.
Niye bu kadar duygusala bagladm bilmiyorum😂
Being Undercover bahtiyarcicek07

kişi bu mesajı beğendi.

haliluunal haliluunal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ağ ve bilgisayar sistemleri yö
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 665
  • Beğeniler 80 / 270
  • Ticaret 0, (%0)
İllegal yapardım
Being

kişi bu mesajı beğendi.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Kazanabildiğim, bulabildiğim her parayla herkesin özellikle “olmaz” dediği fikirleri denerdim. (bkz: kaybedecek bir şeyi olmayan birinin yapabileceği ufak şımarıklıklar)
Being

kişi bu mesajı beğendi.

.

zizanet zizanet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek güvenlikçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 3, (%100)
Herşeyini kaybeden insan SIFIRdan başlıyorsa sorun yok
Sıfırdan mis gibi başalrsın
Ya eksi birkaç yüzbinlerden başlarsa?
Being

kişi bu mesajı beğendi.

ziza.net | tennar.com | Türk Mantar mantarsatis.com | Gübre gubreler.com | Ziraat zirai.org

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Projelerimi yazdığım not defterimi baştan sonra bir daha okuyup aklımda kalan 3 fikirle ilgili yeni projelere başlardım.

Ekleme : En azından kaybedecek herhangi bir birşeyimin olmaması beni motive edebilirdi :)
Being analogfikir

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
hayat kaldığı yerden nasıl devam ediyor onu öğrenirdim.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al