wmaraci reklam
lidertakipci

Freelance mi ? Yoksa alışkanlıklardan vazmı geçmeli ¿

14 Mesajlar 1.956 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
balporsugu
back-end developerim. front'ta var ama yazmayı sevmiyorum. Veri tabanlarını kendim oluşturuyorum. Henüz oluşmuş bir kütüphaneleri yok yeni bir oluşum içindeler kısaca şu an ben ne dersem o olacak kendi sistemimi kuracağım.

wmaraci
reklam

balporsugu balporsugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
ozaman kendi işinizi yapın orda çalışmayın.Orası zaten oturmamış ve siz yerleştiricekseniz onlar size 3 bin vericekse sizi 9 binlik çalıştırcaklar ve 3 ay sonra bütün işi aslında siz yaptığınızı anlıcaksınız.yanınıza eleman verseler bile ona işi siz yaptırtıcaksınız.Hiç iş alamıyorsanız olabilir ama zaten iş yapıyorsanız gereksz başkasının altında çalışmak

joduska joduska Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam benim tavsiyem ne kadar doğru olur bu cümle bilmiyorum ama biraz bencillik gibi bir durum var, örnek olarak 1 sene çalışıp (süresi size kalmış) elinize belirli miktar bir para geçirebilirsiniz. 1 sene farzedersek 36,000 TL para ediyor. Burada çalışıp o parayı ele aldıktan sonra ve sabırlı bir insansanız biriktirirseniz, 1 sene sonra işten ayrıldığınızda o parayla freelance olarak çok güzel işler yapabilirsiniz. Bir de parayı katlamayı biliyorsanız tadından yenmez, hiç bir şey yapmasanız 2000 TL'den 2-3 tane çalışan bulup yine hızlı bir çalışma ile paranızı döndürebilirsiniz.

Not: Ben hem çalışıyorum, akşamlarıda yapabildiğim (genellikle 3d) işleride akşam işten geldiğimde yapıyorum, 7/24ün tam anlamı :D
Demek istediğim orada çalışıp akşamlarıda freelance olarak devam ederek 3000 olan maaşınızı 5-6lara çıkarabilirsiniz.
Tabi herşey sabır

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Bence her zaman serbest çalışmak güzeldir.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al