wmaraci reklam

Ne yaptıysam bir türlü index aldıramıyorum kafayı yiyicem

5 Mesajlar 733 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

xyunusx666 xyunusx666 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

https://sevimliyavru.com/

Arkadaşlar yaklaşık 5 ay önce pet ilan sitesi açtım. Elimden geldiğince dikkatli davrandım ama bir türlü index aldıramıyorum elle eklesem bile çok geç alıyor iki defa pingleme kullandım o zaman alıyor ama onuda çok kullanmak istemiyorum.

• Google news kaydımı yaptım ve şu an aktif
  • Bütün anahtar kelime ve Descriptionları girdim
  • 50 ye yakın özgün makale yazdım
  • Aktif olan 90 üyem ve 308 ilanım var içerik sorunumda yok
  • Bir çok kaliteli udu ve gov uzantılı siteye backlink verdim
  • Site hızımda gayet iyi seviyede
  • Arkadaşlar bu durumun bi çaresi yokmu nasıl hızlı index aldırabilirim

wmaraci
reklam

ResatTurksoy ResatTurksoy TURAN Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web, SEO, Reklam
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 41, (%100)

Merhaba.

İlk sayfa (sitenin açılış sayfası - ana sayfa) hariç diğer sayfaların endexlenmesi için yapılacak çok önemli işlemler vardır. 2021 Kasım ve Aralık aylarında google yaptığı güncellemeler ile bir çok servisin işleyişinde köklü değişiklikler yaptı. Bunları takip ederseniz epey yardımcı olacaktır. 

Ayrıca, news kaydı güncellemeler ile değerini kaybetmiş olup indeks almakta (yeni siteler için) her hangi bir rolü kalmamıştır. Yakında bu servisde de çok ciddi güncellemeler olacak ve site sahiplerine zor talepler konulacak.

APİ ile indeksleme de size yardımcı olmayacaktır, çünkü yazılımınız buna müsait değil. (Laravel Ads).

İndeks almanız için yapabileceğiniz tek şey - google ads, reklam çıkmakdır.

melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Dolandırıcılık ve Sahtekarlıkları İfşa Ediyoruz | HileBilgi | https://hilebilgi.com

xyunusx666 xyunusx666 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

ReşatTürksoy adlı üyeden alıntı

Merhaba.

İlk sayfa (sitenin açılış sayfası - ana sayfa) hariç diğer sayfaların endexlenmesi için yapılacak çok önemli işlemler vardır. 2021 Kasım ve Aralık aylarında google yaptığı güncellemeler ile bir çok servisin işleyişinde köklü değişiklikler yaptı. Bunları takip ederseniz epey yardımcı olacaktır. 

Ayrıca, news kaydı güncellemeler ile değerini kaybetmiş olup indeks almakta (yeni siteler için) her hangi bir rolü kalmamıştır. Yakında bu servisde de çok ciddi güncellemeler olacak ve site sahiplerine zor talepler konulacak.

APİ ile indeksleme de size yardımcı olmayacaktır, çünkü yazılımınız buna müsait değil. (Laravel Ads).

Yapıcı ve açıklayıcı mesajınız için çok teşekkür ederim hocam ufak ufak reklam çıkayım en iyisi bu aradada zamanla düzelir inşallah

ResatTurksoy ResatTurksoy TURAN Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web, SEO, Reklam
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 41, (%100)

xyunusx666 adlı üyeden alıntı

ReşatTürksoy adlı üyeden alıntı

Merhaba.

Yapıcı ve açıklayıcı mesajınız için çok teşekkür ederim hocam ufak ufak reklam çıkayım en iyisi bu aradada zamanla düzelir inşallah

Ben teşekkür ederim.

Ama zamanla düzelecek değildir bu sorun. Bu arada sadece siz değil, milyonlarca site aynı durumdadır. 

Çözüm tabii olacak, ancak artık ücretsiz olan bir çok servis ücretli olacaktır. Örneğin, başta ülkemizin bir çok esnafının da ekmek yediği harita kayıtları tamamen bitti. Eskiden Google Benim İşletmem olan ve ücretsiz kulanılabilen servis adını değiştirerek Google İşletme Profili oldu. Şimdilik ücretsiz olsa da eskisi gibi hemen kayıt olup konum ekleyemiyorsunuz. (ekleme yolları tabii ki vardır).

Bu servis özellikle çok yakın gelecekte ücretli hale gelecektir. 

melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Dolandırıcılık ve Sahtekarlıkları İfşa Ediyoruz | HileBilgi | https://hilebilgi.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Ana sayfada yer alan ''Görüşülür'' yazısı H2 etiketi ile oluşturulmuş. H etiketi olmamalıdır.

İlan başlıkları ise H5 ile oluşturulmakla birlikte ''Köpek, Kedi'' gibi kategoriler ise H6 ile mevcut durumda. Ana sayfa H etiketlerini düzenlemelisiniz öncelikle.

Ve H etiketleri sıralamasına da dikkat edilmesi gerekiyor aslında. Yani H1 H2 H3 H4 şeklinde bir sıralama mevcut olursa daha rahat okunur robotlar tarafından ve içerikleri buna göre algılanır. 

Sayfalarda yer alan ust. banner 1200 genişliğinde ebatlandırılmış, en azından 900 gibi düzenlerseniz özellikle mobil versiyonda rahat olur. Pagespeed analizi sadece ana sayfadan ibaret değildir, kısacası sitenin her sayfası hızlı açılmalıdır ve google sıralama kriterleri arasına web vitals verilerini ekledi artık. 

Kategori sayfalarında yer alan meta açıklamalarını daha özenli yapmalısınız. Aynı husus ilanlar içinde geçerlidir.

https://search.google.com/test/rich-results Zengin Sonuçlar önemlidir, bunu da göz ardı etmemeliyiz.  Yazılımcı ile irtibata geçerek bu hususta yardım almalısınız. 

Search console da yer alan site haritası index için mevcuttur, ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. Bahsi geçen hususlarla birlikte site genelinde ''canonical url'' yapısına dikkat edilirse zamanla index alacaktır site.

Teknik izahatlarımın haricinde hassas olduğum bir konuya değinmek isterim ayrıca:

Ücretli hayvan satışına karşı olduğum halde size yardım amacı ile yorumda bulundum.

Hayvanlar eşya değildir, bu bilinçle hareket edilirse çok daha iyi olacaktır. Bir şeylere vesile olurken hayvanların da sağlıklı ''ruh hastası zalim'' olmayan kişilerin sahiplendiğinden emin olunması açısından dikkat ederseniz en azından sizinde içiniz rahat eder diye düşünüyorum. Barınaklar ve ıssız dağlık, ormanlar, otoban kenarları hep bu şekilde sokağa atılan hayvanlarla dolu maalesef. 

Kısacası duyarlı olmaya davet ediyorum bu konu vesilesi ile herkesi. 

İyi forumlar, kolay gelsin herkese.

melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al