wmaraci reklam

Adwords maliyeti , gitti paracıklar :)

19 Mesajlar 2.627 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cico34 cico34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar ,

adwords de yeniyim sigorta sektörun de reklam verdim. anahtar kelimeleri ekledim negatif kelimeleri ekledim ve istanbul icin de reklam gösterilmesini istedim. Reklam onaylandıktan sonra yayınlanacak dedi ama bu arada yayınlanmış ve mesai bitmesine rağmen telefon hemen caldi , arayan kişiye nereden ulaştınız dedim İnternet dedi :) cok sevindim ama adwordsu güncellediğim de aşağıda ki tablo cıktı.

10 tıklama 15 TL maliyet 1 telefon araması şimdi bana bu hesaplama cok maliyetli geldi.

anahtar kelime maliyeti sanırım sektör ile alakalı tıklama başı 1.5 TL sizce maliyetli mi?

maliyeti düşürmek icin neler yapabilirim. 15 TL belki 5 dk sürmeden gitti bizim bütce buna dayanmayacak gibi:)

düzeltme:

bu arada anahtar kelimelerin maliyetini de atayım birilerine yardımcı olalım.

[img]https://i.hizliresim.com/WqOQkQ.png" />

[/IMG]

| BİSORU(.)COM | SİFAHANE(.)COM |TASİTKREDİ(.)COM | GİRESUNSPOR(.)COM |GAMEFORUM(.)NET |
wmaraci
reklam

batuhan745 batuhan745 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek e ticaret
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 25 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
takip

ya bugün adım at ya da ömür boyu emekle

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
Takipteyim

yaerna1 yaerna1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Arama reklamları daha yüksek oranda convert ettiği için pahalı olması normal.
Yine de kalite puanı düşükse reklamları daha iyi hale getirebilirsiniz.
Reklam grupları-Anahtar kelimeler-Arama terimleri'nden hangi kelimelerde arama yapıldığını görüp alakasızları negatif kelimelere ekleyebilirsiniz.
Son olarak bilgisayar üzerinden erişimi kapatmanızı öneririm.
cico34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Arama reklamları daha yüksek oranda convert ettiği için pahalı olması normal.
Yine de kalite puanı düşükse reklamları daha iyi hale getirebilirsiniz.
Reklam grupları-Anahtar kelimeler-Arama terimleri'nden hangi kelimelerde arama yapıldığını görüp alakasızları negatif kelimelere ekleyebilirsiniz.
Son olarak bilgisayar üzerinden erişimi kapatmanızı öneririm.

google Analytics ile adwords hesabımı bağlamam rağmen Analytics de hic bir veri girişi gormuyor neden olabilir acaba? @yaerna1

| BİSORU(.)COM | SİFAHANE(.)COM |TASİTKREDİ(.)COM | GİRESUNSPOR(.)COM |GAMEFORUM(.)NET |

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
"Sigorta" gibi bir sektör için oldukça normal. Sizin sigorta acenteniz mi var? Tık başı 5-10 TL veren sektörler var :)

Tabi bazı çalışmalarla TBM biraz daha düşürülebilir fakat genel olarak TBM bu şekilde olacaktır.
sibelceliker anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Başlığı görünce on binlerce liranız gitti sandım. AdWords bazı sektörlerde maaliyetli. Sizinki de öyle
nigne2011 cico34

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

berkaycatak adlı üyeden alıntı

Başlığı görünce on binlerce liranız gitti sandım. AdWords bazı sektörlerde maaliyetli. Sizinki de öyle

işin espirisi tabi ki ama hesaplarıma göre bazı anahtar kelimeler ile reklama çıkıldığına günlük 2 bin tl kadar sanırım rakam harcamak gerekecek o zaman dediğiniz gibi onbinler gidecek :)

formda destek alırım diye düşündüm ama konulara çok fazla talep yok gözlemlediğim kadarıyla . Cevaplarınız için teşekkürler.:angel:

Bonneval Bonneval WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Adwords danismani
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam hem sizin sektörünün rekabetli hemde ziz anahtar kelimeleri geniz eslesme olaeak birakmissiniz. Bu sekilde 1 saat içinde 300-500 tl arasi da harcar hiç geri dönüş gelmez.
Mesele yabanci kasko yazmissiniz genis eslesme olarak, "almanyada kasko fiyatlari" yazan adama da gorunecek senin reklamın çok alakasız kişilere de ulasacak yani demek istediğim. Anahtar kelimelerini optimize ederek maliyeti düşürebilirsiniz.

ZeNHaR ZeNHaR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

cico34 adlı üyeden alıntı

işin espirisi tabi ki ama hesaplarıma göre bazı anahtar kelimeler ile reklama çıkıldığına günlük 2 bin tl kadar sanırım rakam harcamak gerekecek o zaman dediğiniz gibi onbinler gidecek :)

formda destek alırım diye düşündüm ama konulara çok fazla talep yok gözlemlediğim kadarıyla . Cevaplarınız için teşekkürler.:angel:

Aslında bir çok sektör ile ilgili ilk gün reklam maliyeti bu kadar olması hiç de çok sayılmaz. Bende kendi sektörümde reklam verdiğimde inanılmaz bir şekilde zarar ettiğimi düşündüm ve giden gitti devam edelim dedim. Hesabıma göre 5 günde yatırdığım para tamamen bitiyordu. Ancak 3. günden sonra adsense maliyeti acayip azaldı ve o vermiş olduğum reklama tıklamalar katkat arttığı halde 20 günde reklamım devam etmiş oldu. Yani biraz sabırlı olmanız lazım ilk reklamınızda bu şekilde olabiliyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al