freelance iş ilanları

Analitics organik arama kelimeleri görünmüyor

12 Mesajlar 1.345 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

selimcayir selimcayir bilgirehberi.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vatman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 13, (%100)

sofu44 adlı üyeden alıntı

hocam search console yi detaylı incelerseniz inanın çok faydasını görebiliyorsunuz. Mesela geçenlerde bir kelimeden siteme sadece 5 tıklama geldiğini gördüm. Kelimeyi araştırdığımda onun la ilgil güzel bir makale yazılmadığını görünce hemen oturdum bu makaleyi yazdım. Şimdi kelimeden o siteme günlük en az 70 kişi geliyor. E şimdi siz düşünün bunun gib 10-15 konu tespit edebilsek etti mi size günlük 700 tekil hit.

Tabii ki de faydası görülüyor. Günde 70 kişinin geldiğini söylediğiniz yazınızı search analytics ile izlerseniz, tıklamaların günde 70 tane olmadığını(çok daha az) olduğunu görürsünüz. Burada da bir kısıtlama var yani, onu demeye çalışıyorum :)

wmaraci
reklam

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Aksine o makalem için 70 den fazla şöyle ki aynı makaledeki farklı anahtar kelimer de bana ziyaretçi kazandırıyor. Siz şimdi söyleyince detaylı olarak baktım bir hafta önce ayın 16 sında o makalem tam olarak 93 kere okunmuş. Analiystic ile karşılaştırdığımda ise analiystic bana o makale için o gün 89 kere ziyaret edildiğini gösteriyor. aradaki 4 kişilik fark da benim tahminime göre farklı sayfalardan gelen kişilerin o sayfayı linkleme ile gelip okuması.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al