wmaraci reklam

DMCA bildirimi sonrası dizinden kaldırılan index sayfası

5 Mesajlar 756 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

eppursimuove eppursimuove WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 119 / 26
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba,

Bir topluluk sitem var. İllegal içerik barındırmamak için özellikle dikkat ediyoruz. Kullanılan fotoğraf ya da çizimlerde sanatçı ya da telif hakkı sahibini belirtmeye çalışıyoruz. Bu sitenin forum sistemini değiştirerek yeni bir sisteme geçtik birkaç ay önce. Çok farklı bir sisteme geçtiğimiz için import işlemi çok zorlu bir süreç oldu (sadece veritabanının yeni sistemin formatına dönüştürülmesi bir gün sürdü). Yeni sisteme geçtikten sonra forumda kullanıcılar tarafından paylaşılmış ve illegal olduğu için silinmiş olan indirme linkleri vs. olan mesajlar tekrar gelmiş. Import süreci çok zorlu olduğu için tekrarlamadım ve gördüğüm tüm illegal içerikleri temizledim. Forumda 300.000'den fazla mesaj olduğu için gözden kaçanlar olmuş. DMCA bildirimi geldi ve bildirim geldiğinde gelen bildirime göre sildim mesajları. Ancak forumun anasayfası sıralamadan çıkarıldı. İçerikleri silip geri bildirim gönderdim ama herhangi düzelme olmadı.

Forumun anasayfasında konu başlıkları dışında bir şey yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim, öneriniz var mı? 301 yönlendirmesinden bahsedenler olmuş ama burada tam olarak ne kastedildiğini anlamadım.

wmaraci
reklam

mdhouss mdhouss Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 426
  • Beğeniler 54 / 100
  • Ticaret 0, (%0)
301 siteyi yeni domaine yönlendirmekti galiba.

drmd drmd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 125 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
301 yönlendirme ile bozulmuş ya da silinmiş linkleri, oluşturduğunuz ya da başka var olan bir linke yönlendirmektir.

Örneğin;

xxx.com/anasayfa/konu adresinin hata verdiğini farzedin. Ben bunu anasayfaya (xxx.com/anasayfa adresine) yönlendirebilirim, yani bozuk linke tıklayan anasayfaya yönlendirilecek.

Ek olarak size bir sorum var : Forum siteleri herkese açık olduğu için neden şikayet aldınız anlamadım. Sizin bir suçunuz yok ki ? Yani üyeleriniz hata işlese, siz mi alacaksınız cezayı ? Hem de onca konu varken ?
opencartim

kişi bu mesajı beğendi.

Yazı ağırlık tema arıyorsanız PM.

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 359 / 372
  • Ticaret 26, (%100)

drmd adlı üyeden alıntı

301 yönlendirme ile bozulmuş ya da silinmiş linkleri, oluşturduğunuz ya da başka var olan bir linke yönlendirmektir.

Örneğin;

xxx.com/anasayfa/konu adresinin hata verdiğini farzedin. Ben bunu anasayfaya (xxx.com/anasayfa adresine) yönlendirebilirim, yani bozuk linke tıklayan anasayfaya yönlendirilecek.

Ek olarak size bir sorum var : Forum siteleri herkese açık olduğu için neden şikayet aldınız anlamadım. Sizin bir suçunuz yok ki ? Yani üyeleriniz hata işlese, siz mi alacaksınız cezayı ? Hem de onca konu varken ?

Kesinlikle dmca bildirim saglayin topluluğa acık forum diye ilgilenirler.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

eppursimuove eppursimuove WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 119 / 26
  • Ticaret 14, (%100)

drmd adlı üyeden alıntı

Örneğin;

İçeriği yasal sınırlar içerisinde tutmak site sahiplerinin sorumluluğunda. Aslında ceza almak o kadar garip değil. Ancak gelen tüm bildirimlerle ilgili gerekli işlemler yapılmışken forumun anasayfasının index'inin hala sıralamaya dönmemesi ve karşı bildirimlere bir cevap gelmemesi garip.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al