wmaraci reklam

Gelelim Google'ın Faydasızlığına

27 Mesajlar 3.065 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

axpendos axpendos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 15 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar uzun uzun sitem etmek istedim. Sizlerden de görüşlerinizi ve düşüncelerinizi almak istiyorum. Güzel bir konu olduğunu ve belki bir yerlerden ciddiye alırlar umuduyla yazıyorum...

Yıllardan beridir SEO, SEM, Blog, Forum ve daha birçok alanda çalıştım. Ancak Google'un açık ara yaptığı SEM yönlendirme olayından artık gına geldiği için yazmak istedim. Google algoritmaları sürekli "kullanıcı odaklı" olmak adına geliştirilen şeyler olduğunu savunan yapıya sahipler. Aslında bu konuda tamamıyla yanılıyoruz.

Neden Google Algoritmaları Hatalı?

Arkadaşlar Google güvenilir site adı altında bütün haber sitelerini, Onedio ve daha nice büyük siteyi kendisine öyle bir bağlı tutmuş durumda ki konu olarak ne paylaştıkları fark etmeden bu adamları ileri sıralara taşıyor. Örneğin bir haber sitesinin film veya dizi önerisi paylaşması hiç yadırganmıyor. Açıkçası yazılan tüm SEO odaklı blog fikri tavsiyesi verilen yazılarda hep şu uyarı yapılıyor! " AMAN ÇOCUKLAR TEK BİR KONUNUZ OLSUN"

Ki bu söylenen cümle aslında çok doğru. Şöyle düşünün Starbucks'a gidip kahve alırken yanında "kömür" almak sizce ne derece mantıklı? Olaya bakın yani :)

Haber Siteleri Rekabet Sorunu Yaratıyor

Haber sitelerinin geldiği nokta şu:
+ Aga haber yüklediniz mi bugün?
- Yok ben dizi girişi yaptım.
+ Neden yaptın la?
- Netflix'te trend 1 de bu dizi ondan.
+ O zaman tamam habere ne gerek var. Biz zaten SOSYAL PAYLAŞIM sitesiyiz.
Okurun Tepkisi: Olum siz haber sitesi değil miydiniz?
NOT: YORUM YAPMAK YASAK!

Güvenilirliği Savunan Google!!

Haber sitelerinde yorum yapmak veya haber sitelerine site içerisinde bir eleştiri getirmek neden yasak? Haber sitelerinin yegane amacı bilgi dağıtmak iken kilo vermenin yolları başlığı altında bu adamların birinci sırada çıkması ne derece mantıklı? Adamlar HABERCİ HABERCİ!!!!

Onedio Sorunsalı

Onedio'nun içeriklerinde sıfır emek ve sıfır masraf kalıbı altında 200 kelimelik bir yazıyla bile ilk sayfada garanti yer alması sorunu var. Benimde burada sorum şu olacak. Sayın Google yetkili ekipleri madem ben sıralamada bile gösterilmeyeceğim niye sürekli site açılışına izin veriyorsunuz. Domain yaşı muhabbeti edeceklere uyarım: Arkadaşlar bu dediklerinizin hepsini biliyorum. Aynı yalan sitelerin hepsini bende okudum. İsterseniz gidin ve deneyin. Birçok köklü sitelerde de çalıştım. Adamların backlink almaya ihtiyacı bile olmuyor. Ancak yeni yükleme yapılacak bir "domain yaşı" çok olan sitenin diğer haber sitelerine yaklaşmak için ağır emek vermesi gerekiyor.

Reklam Sorunsalı

Adsense onay ekiplerinin çalışmadığı aşikar. 20 tane yazısı olan bir siteyle 150 tane yazısı olan bir sitenin onay süreci bile farklı işliyor. Özgünlük bakıyorlarmış palavra! Tek baktıkları şey trafik. İster organik olsun isterse sosyal medyadan önemi hiç yok! Diğer reklam şirketlerinin bunu biliyor olması da Türkiye'de eCpm gerçeklerini 0.04 dolar gibi komik rakamlarda olmasına neden oluyor.

Resim Paylaşarak Birinci Sıraya Girenler

Gerçekten hiç şüphesiz ki Google okuyucu falan düşünmeyen bir arama motorudur. Örneğin okuyucusunu düşünen bir arama motoru en iyi yabancı diziler arama sonuçlarında gidip de sadece fotoğraf koyup dizinin ismini söyleyen bir haber sitesini ilk sıralara sokmaz. Ya da dizinin konusunu anlatmaya yetmeyecek 3 cümleyle geçiştiren üç beş ünlü markayı en ön sıraya koymaz.

Ee, Kardeşim Adam Ne Yapsın Yeni Kurulmuş Siteyi Mi İlk Çıkarsın?

Hayır, ilk olarak yalan söylemeyi bıraksınlar. İçerik her şeydir. Mantığından ilk olarak bir uzaklaşın. Örneğin çok uzun ve güzel bir içerik yazdığınızda harika sonuçlar bekliyor olabilirsiniz. Ama daha çok beklersiniz. Çünkü önemli olan tek başına hiçbir zaman içerik olamaz. Yoksa zerre keyworde önem vermeyen haber siteleri ve kökleşmiş siteler asla bu noktada olamazlardı. BACKLİNK Google'ın tek önem verdiği noktalardan birisidir. Aksini iddia edene pek rastladığımı söyleyemem. İçerik çok önemli ama insanı bir yerlere taşıyacak olan o içeriğe yönlendirilen backlink'tir. Ancak gelip de şu mantığı asla anlamadım!

Bir Teknik Seo bilgisi veren web sitesi diyor ki; "Arkadaşlar içerikleriniz özgün olsun. Sürekli yükleme yapın. Siteniz güncel olsun. SEO uyumlu yazılar yazın. Anahtar kelime analizi yapın. Backlink alırken çöp siteler kullanmayın ve Backlink alırken aynı sektörde olduğunuz kişilerden alın. (aynen aynı sektörde olduğum haber siteleri de açmış onlardan link istememi bekliyorlar. ) NOT: SEO öğretme amaçlı kurulan tüm sitelerin anlattıkları saçmalıkların kısa bir özeti bu cümlede yer alıyor.

Acı ama gerçekler bunlar siteniz bir yere geldiyse şu dediklerimi de okuyun:

Reklam lazım çünkü para kazanmak istiyorsunuz:

Acı ama gerçekler şimdi başlıyor. Reklam Store ve Admatic harici Türkiye'ye eCpm başına güzel ücret ödeyen bir marka yoktur. Adsense zaten almak bir noktada hayal olarak kalabiliyor. Bu iki firmada o kadar garip bir işleyişe sahip ki kazara size para kazandıracağım diye ödü kopuyor. Geriye işte bildiğiniz gibi link kısaltma siteleri kalıyor. Bana kalırsa en iyisi Trlink bu arada. Ayrıca isteyenler için ref linkimi de bırakayım. Yani dalga geçiyorum sanıyorsun değil mi? Evet, abi tıklatırsan ve bunu gerçekten başarabilirsen. Sayımlar eksik oluyor vb. ağlamazsan bu adamlar kazandırıyor. eCpm'de tam saysa ne olur? Türkiye'de günlü 1000 2000 hitten fazla alabilen kaç site var zaten?

Üzgünüm ancak hit kasmak Türkiye'de çok zor! Sıralama almak imkansız ve tek çözüm noktanızı açıklıyorum. Google Adwords'ten reklam almak. Ardından para kazanma hayaliyle yanıp tutuşabilirsiniz. Başka türlü siteye kullanıcı çekmek ıssız bir adada dürümcü açmaya benziyor.
ntka birsevda Croulias

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

fistiq fistiq Sabır | Selamettir. <3 Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 125 / 126
  • Ticaret 3, (%100)
Bence toplu olarak bu siteleri boykot eden büyük bir ağ oluşturup, Google'a da bu konuda toplu bir şekilde şikayet beyan etsek bir şeye yarar mı?
Gelen hitler bile sahte :( Benim hiç umudum yok. Yorumlar sahte, Google da üst sıralara çıkmak için ücretli ziyaretçi sahte. Allah sonumuzu hayır etsin.
goodestmedya

kişi bu mesajı beğendi.

Blogum: travelsadvice.blogspot.com
İLETİŞİM ADRESİM: freedom.86@msn.com
SKYPE ADRESİM: fistiq34

LiveStorm LiveStorm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 51
  • Ticaret 3, (%67)
Tamamına değil ancak birçok kısmına katılıyorum. Google'ın "içerik kraldır" sözü palavra.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Söylediklerine katılıyorum.. Düşün hotmail giriş yazınca outlook servisinin peşine haber sitesi cıkarsa kimse bu normaldir diyemez.. artık bir spor sayfası bile spor haberi yerine aleyna tilki haberi yapıyor o dereceye ulaştı haber işi.. Neden yabancı gazete, medya şirketleri ülkemizde tutunamıyor? Örneğin WSJ.. Bizim haber anlayışımız yok ki.. Gazetecilik habercilik bizde daha çok tıklanmayla alakalı.. Bu sözde büyük haber şirketleri nemalandıkları yerden elde ettikleri gelirle sitelerini iyi konuma getirmeleri de normal çünkü nemalandıkları yeri İYİ! göstermeleri gerekiyor. neyse konu dağıldı ama bizim ülkemizde durum tıklama habercilik.. trafiğin iyiyse her şey iyi.. Yok şöyle seo yapın yok soyle ıcerık gırın dıyenlere de gulup gecıyorum.. Onlarda oradan ekmek yıyor seo ekmeği gerçi.. Düzen boyle para konusuyor aslında ama haber sıtelerı hep kopya ıcerık hepsinde aynı haber.. Sen editle o haberi seninki sıralamaya bıle gırmez.. Google evet paraya gore davranıyor.. Bu ve birçok nedenle BİNG ve Yandex kullanıyorum... I dont use Google

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Google haber sitelerini ayrı bir platform arama motorunda toplamazsa içerik sitelerinin önü asla açılmaz. O kadar çok sektörel site oldu ki, google bile artık çöplüğe dönmüş vaziyette. İleri dönemde Haber aramak isteyen belki arama motoruna haber yazıp ayrı bir arama platformu olarak google news e gidecek. belki de bu tip siteleri belirli platformlarda toparlanacak.

• Üyelik 11.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 15 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
enerjiveguc Google'ın bunu yaptığı zaman muhtemelen pek olamayacak gibi. Son verilere bakılırsa Google kişisel blog kategorisini tamamıyla diğer arama motorlarına kaptırmak üzere. Yani çoğu kişi söylediklerimden dolayı bu işten soğumuş ve uzaklaşmış durumda.

halotr halotr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek PHP
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
buna bir an önce el atılmazsa çöplüğe dönecek google

https://bit.ly/3ggzPQP - ♣ Freepik Aylık/Yıllık Premium Hesap Satış - ♣

• Üyelik 11.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 15 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Zaten öyle değil mi? halotr :) Bakıyorum da yani sanki haber sitelerine çalışıyormuşuz hissiyatı veriyor. Admatic kullanan haber siteleri de kullanıcı sayfasında çok uzun kalsın diye öyle bir tema seçiyor ki sırf reklam görülsün diye çıldırıyorum. Yana basarak kaydıran haber sitesi, haberin devamı diye illa tıklatacak haber sitesi. Oldu olacak popads kurun hacım biz çıkalım siz kazanın.
halotr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 15 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
LiveStorm Katılmadığınız yerleri çok merak ettim hocam. Eğer varsa bilmediklerimiz aydınlanırsam gerçekten sevinirim. Teşekkürler.

• Üyelik 11.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 15 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
fistiq Dediğiniz olay ihtimal dışı. Böyle bir ağ oluşturmak için ancak sosyal medya da Tweet Topic olmak gerekir. Bunu da yapmak isteyecek biri var mı içimizde pek bilmiyorum. Tepkiler ancak böyle gösterilebilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al