freelance iş ilanları

Gerçek Zamanlı Algoritma Google Penguen Ocak 2016'da Olabilir

5 Mesajlar 751 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

soft2m soft2m Soft2M Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)

Gerçek zamanlı algoritma Google penguen’in 4. versiyonunun kasım, aralık ayları gibi çıkabileceğini söylemiştik ve bu güncellemenin aralık ayı içerisinde gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakıyorduk. Fakat beklenen güncelleme yerine resmi duyurusu olmamış bir phantom güncellemesi ile web kalite yönergeleri güncellenmesi gerçekleştiğini düşünüyoruz.

Geçen hafta canlı yayında konuşan John Mueller yeni güncelleme ile ilgili bir tarih vermemiş olsa da , bu hafta gerçek zamanlı penguenin muhtemelen önümüzdeki ay çıkacağı yorumunda bulundu.

Bu ay içerisinde Google’ın tatile girmesi sonucu merakla beklediğimiz güncellemenin çıkış haberini süresi belirsiz bir şekilde ertelemiştik.

John Mueller’in yorumu şu şekilde:
Ben herhangi bir tarih vaat etmek istemiyorum. Ama işler sırasıyla olduğundan umutlu olurdum.

Bu yıl yıl sonuna denk geldiği için, Ocak ayının yeterince iyi olup olmadığı konusunda çok emin değilim, ama gerçekten bu konuda herhangi bir söz vermek istemiyorum.

Bu konuda Google’dan net birşeyler duymayı bekliyorduk ve John Muellerin bu açıklaması ile penguen 4 güncellemesinin sırasının henüz gelmediği anlaşılıyor. Algroitma değişikliğinin bu ay içerisinde çıkmasına kesin gözüyle baksak dahi, Gary Illyes’in bitmemiş bir algoritmayı çalıştıramayız açıklaması ve Google’ın tatile girdiğinin duyurulması ardından bir çok web ve seo uzmanı yeni bir meraklı bekleyişe girdi.

Güncelleme hakkında anlık takipte olduğumuzu bilmenizi isteriz, yeni bir haber yayınlanması durumunda tekrar bilgi verilecektir.
Psycho Heuristic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Peki bu nasıl bir değişiklik getirecek acaba

https://dapasorgu.com

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)
Kısaca özetlemek gerekirse, artık anlık penaltılar görecek siteler, anlık ilerlemeler ve gerilemek yaşanacak.
Spam backlink analizi yapmalısınız bu dönem içerisinde.

madalyon madalyon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 52 / 142
  • Ticaret 0, (%0)
@soft2m daha çıkmayan şeyi nereden biliyon kardeş? ciddi olarak soruyorum tamamen ciddi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)
olabilir ibaresini okumadınız galiba, işimiz varsayımlar ve tahminler üzerine kuruludur. Bir çok tahminimiz tutmuş durumdadır. Takip ederseniz daha olumlu yaklaşacaksınız, iyi çalışmalar.
Bu tarz algoritmalar için sürekli testler ve gözlemler yaparız, seo firması olduğumuz için olabilir diyelim.
Tşkler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al