freelance iş ilanları

Gmail Hacklendi! 5 Milyona Yakın Hesap Çalındı!

21 Mesajlar 4.479 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Ben hiçbir şüphe içinde olmadığım için kontrolde etmiyorum şifremide değiştirmiyorum :) Zaten şifremi ele geçirselerde giriş yapamazlar 2 adımlı doğrulama aktif telefonuda çalmaları lazım :D
kerimptk omerdurmus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Teşekkürler hack yememiş gmailim :D.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

easlanhan easlanhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Private Sector
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 819
  • Beğeniler 1 / 211
  • Ticaret 0, (%0)
Önerim e-posta adreslerinizde şifrelerinizi bulundurmamanız ve kredi kartı bilgilerinizin yedeklerini en kötü ihtimalle bilgisayarınıza indirmeniz. Yaklaşık bir buçuk seneye kadar bende pek fazla umursamazdım ama okuduğum bir makale dolayısıyla bütün şifrelerimin yedeklerini farklı bir depolama ile bulunuduruyorum.

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Şifresini benim bile unuttuğum bi hesabımın şifresi çalınmış :D iyi yapmışlar belki bi işlerine yarar içinde 15-20bin mail vardı :D

wmaraci
wmaraci

Ody Ody WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek xxx
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 123 / 71
  • Ticaret 8, (%100)
Sıkıntı yok

xxxxx

usl4nm4z usl4nm4z WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Batman
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Gmail hacklendi! Google anında siber saldırı açıklaması yaptı

HABER Ahmet OLGUN 11 Eylül 2014 Perşembe
Hacker'lar yine iş başında. iCloud'dan sonra bir diğer dev firma daha siber saldırı mağduru.
Gmail hacklendi! Google anında siber saldırı açıklaması yaptı
iCloud'a yapılan siber saldırı sonrası büyük prestij kaybeden Apple'ın ardından bir darbe de Google'a geldi. En çok kullanılan servisi olan Gmail'e yapılan siber saldırı sonrası 5 milyon Gmail kullanıcısının şifresini ellerine geçirdiklerini söyleyen Rus hacker'lara Google'dan cevap gecikmedi.

Siber saldırının ardından bir de web sitesi yapan hacker'lar "Is Leaked?" isimli bir web sitesinde Gmail hesabının hacklenip hacklenmediğini sana söylüyor. Bu yazıyı okuduktan hemen sonrasında bu siteye girip bi kontrol yapmınızda fayda var.

Google'dan Açıklama

Google'dan yapılan açıklamada, "Ele geçirilen kullanıcı adı ve şifrelerin sadece yüzde 2'sinin kullanılabilir olduğunu gördük. Sistemlere izinsiz erişilmesini engelleyen otomatik sistemlerimiz bu girişimlerin birçoğunu engellemeye yönelik. Siber saldırıdan etkilenen hesapları koruduklarını ve kullanıcıları şifrelerini değiştirmeleri konusunda uyardık" açıklaması yapıldı.

Açıklamaların devamınde iCloud hack olayındaki gibi bir açıktan faydalanmadıklarını, kötü amaçlı yazılımlarla saldırya geçtiktelerini fakat bu yazılımları farkeden sunucularının bu kişileri direkt bloke ettiklerini savundu. Google tarafından yapılan açıklamalarda en çok vurgu yapılan konu ise saldırılar sonrası elde edilen bilgilerin Google sistemlerindeki güvenlik bariyerlerinin aşılarak elde edilmediği.

İnternet devi olan Google'ın ufak tefek saldırılarla alt edilemeyeceğini tahmin edebiliyoruz fakat sizin yine de bütün kötü amaçlı yazılımlardan kurtulacak bir şifre oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

çalınan maillerin listesi https://mega.co.nz/#!ewU1wCKA!P52rdL5tMcugRxi8ALyZlGnfE_KSB4pERGIJjsPsyCQ

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Tebrikler. Aynı konuyu açan 999. kişi oldunuz.

http://wmaraci.com/forum/google/gmail-hacklendi-5-milyona-yakin-hesap-calindi-178715.html

brk brk Meşgul Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 82 / 81
  • Ticaret 1, (%100)
2 adımlı doğrulamanın gözünü seveyim. https://www.google.com/intl/tr/landing/2step/

coder, bike rider, hobbyist photographer

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Hacklenen şifreleri gördümde ya hep rakam ya da hep harflerden oluşmuşlar. Biraz özel karakterler de kullanalım arkadaşlar :)

YazTurkiye YazTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** L**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 323 / 148
  • Ticaret 8, (%100)
Google veya Gmail hacklendi ne demek ? şifrelerini 123456 123654 123123 olarak yapan 5 milyon kişi varsa ve hesapları ele geçirildi ise gmail hacklenmiş mi oluyor ? bu habere gerçekten çok güldüm ve bir kez daha görüyorum ki webmaster - web - seo vs vs gibi terimleri kullanan ve ben bunlarda uzmanım diyen insanlar bile çok cahil :)
syg

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al