wmaraci reklam

Google Adsense Reklam Yerleşimi - Ücretli Yaptığım İşi ÜCRETSİZ Anlattım!

4 Mesajlar 1.113 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)
Arkadaşlar blogumda yayınladığım ve normalde ücretli bir şekilde yaptığım [SIZE=3][COLOR=#c0392b]adsense reklam yerleşimi[/COLOR][/SIZE] konumu buraya da taşıamak istedim. Daha detaylı anlatım için sitemiz ziyaret edebilirsiniz.

Reklam yerleşimini iki şekilde anlatacağım birincisi Ad-Inserter reklam yerleştirme eklentisi ile yerleşim, ikincisi ise eklentisiz kod ile reklam yerleşimi.
[SIZE=5]Ad-Inserter ile Reklam Yerleşimi[/SIZE]
Ad-Inserter; reklamları desktop, tablet ve mobil olarak üç farklı ortamda, yazının dilediğimiz noktasında yayınlamamıza olanak sağlayan wordpress’in en iyi reklam yerleşim eklentilerinden biridir.
Ad-inster ile reklam yerleşimi için öncelikle yapmamız gereken şey Eklentiler -> Yeni Ekle -> Ad-Inserter -> Hemen Yükle adımlarını izleyerek eklentiyi kurup etkinleştirmek. Daha sonra Ayarlar -> Ad-Inserter ile etkinleştirdiğimiz eklentinin ayarlarına gidiyoruz. Ayarlar kısmında bizi aşağıda bulunan görseldeki ekran karşılıyor olacak bu ekranda kırmızı ile yazdığım alanlar önemli hususlar, biraz daha aşağıda bu yazdığım yerleri ve ayarları detaylıca anlatmaya çalıştım.

Burada Block 1, Block 2, Block 3 …. alanlarını göreceksiniz buralara reklam kodlarını yerleştirip, her Block’a ayarları ayrı ayrı yapıyoruz. Yapmamız gereken ayarları, aşağıda bulabilirsiniz. Bu ayarlarda yazı içi reklam yerleşimini tüm detaylarıyla anlatmaya çalıştık.
a. Automatic Insertion Ayarları (Paragraf öncesi, sonrası, yazı öncesi, sonrası)
Aşağıdaki seçeneklerden hangisini seçerseniz reklamınız o alanda çıkar.
a.1 – Before Post:Bu seçenek içeriğin yazı başlığından önce gelmesini sağlar *After seçenekleri sonra gelmesini sağlar.
a.2 – Before Content: Bu seçenek content divinden önce gelmesini sağlar. Genelde içerik başlığının altına gelir. *After seçenekleri sonra gelmesini sağlar.
a.3 – *Before Paragraph: Bu seçenek içeriğin X paragrafından önce gelmesini sağlar.
Bu seçenekte Paragraph number(s) alanı açılır bu alana paragraf sayısını (X) yazarsınız. Yani 1 yazarsanız eklediğiniz reklam kodu 1. paragraftan önce çıkar.
a.4 – *After Paragraph:Bu seçenek içeriğin X paragrafından sonra gelmesini sağlar.
Bu seçenekte Paragraph number(s) alanı açılır bu alana paragraf sayısını (X) yazarsınız. Yani 1 yazarsanız eklediğiniz reklam kodu 1. paragraftan sonra çıkar.
En önemli özellikler bu 4’ü diğerleri pek kullanışlı değil.

b. Reklam Hangi Sayfada Görünecek? (Yazı içi, anasayfa, kategori)
Bu alanı aşağıdaki görsel anlatmak daha doğru olacak. Aşağıdaki görseldeki alanda dilediğiniz bir tiki işaretlediğiniz reklam o sayfada çıkacaktır.

c. Reklam Hangi Cihazlarda Görünecek ? (Desktop, tablet, mobil)
Bu alanda reklamın mobilde mi desktopta mı görüneceğini seçeceğiz. Yani adsense mobil reklam yerleşimini ve desktop reklam yerleşimini ayrı ayrı yapabileceğimiz bel kemiği noktamız burası.
Buradaki ayarları açabilmek için Devices butonuna tıklıyoruz. Tıkladığımızda panelin aşağısında aşağıdaki görseldeki gibi bir alan açılacak. Bu alanda işaretlediğiniz hangisi ise reklamınız o cihazda çıkacaktır.

d. Ad-Inserter ile Tavsiye Ettiğim Mobil Reklam Yerleşimi
Evet reklam yerleşimi yapmayı öğrendik, şimdi reklam yerleşiminin nasıl olması gerektiğinden bahsedelim. Benim özellikle mobil için önerdiğim reklam şekli şöyle;
1.Reklam
-Reklam Boyutu: 336×280 Görsel
-Paragraf Ayarı: After Paragraph 1 (Yani 1. paragraftan sonra görünecek)
-Cihaz Ayarı: Mobil
2. Reklam
-Reklam Boyutu: Esnek Bağlantı
-Paragraf Ayarı: After Paragraph 3 (Yani 3. paragraftan sonra görünecek). *Eğer paragraflarınız çok uzun ise burayı 2 yapabilirsiniz.
-Cihaz Ayarı: Boş bırakın hepsinde çıkabilir.
3.Reklam
-Paragraf Ayarı: After Paragraph 5 (Yani 5. paragraftan sonra görünecek) *Eğer paragraflarınız çok uzun ise burayı 3 yapabilirsiniz.
4.Reklam
-Paragraf Ayarı: After Paragraph X (Yani C. paragraftan sonra görünecek) *Burada özgürsünüz hatta bu reklamı yazının sonuna da (after content) koyabilirsiniz. Hiç koymayadabilirisniz.
Bu yerleşimin aynısını Desktop içinde uygulayabilirsiniz. Hatta cihaz ayarını boş bırakırsanız her ikisi içinde bu yerleşim geçerli olacak. Desktop yerleşimi için ek olarak sidebarlara 300×600 ve 160x600px boyutlarında reklam yerleştirebilirsiniz.
Evet ad-inserter ile reklam yerleşimi yapmak bu kadar kolay. Yok ben eklenti almayayım siteyi kasmayayım diyorsanız aşağıda kod ile adsense reklam yerleşimi yapmayı anlattım.
[SIZE=5]Kod ile Eklentisiz Reklam Yerleşimi[/SIZE]
Kod ile yerleşim yapmak özellikle mobil reklam yerleşimi yapmak oldukça zor görünebilir fakat sizlere vereceğim kodlar ile reklam yerleşimi yapmak çok ama çok kolay olacak. Bende bu kodları internetten araştırarak buldum ancak bulmanın zorluğunu görünce bu konuyu yazmaya karar verdim, sadece mobil için olan kısmı kendim yazdım.
Aşağıda verdiğim kodları temanızın functions.php dosyasına yapıştırmanız ve “X. PARAGRAFTAKi REKLAM KODU” alanlarına adsense reklamlarınızı eklemeniz gerekmektedir. Bu “$after_content, 1, 0, $text” alanlardaki “1, 3, 7” kısımları reklamların bulunacağı paragraf sayılarını ifade ediyor. Eğer pragrafların sayısını değiştirmek istiyorsanız bu alanları değiştirmeniz yeterli olacaktır.
function belli_karakter_sonrasi_reklam($content) { $yazi_uzunlugu = 1; $az_karakter = 100; if (is_single() && strlen($content) > $yazi_uzunlugu) { $before_content = substr($content, 0, $az_karakter); $after_content = substr($content, $az_karakter); $after_content = explode('

', $after_content); $text = '1. PARAGRAFTAKi REKLAM KODU'; $text2 = '3. PARAGRAFTAKi REKLAM KODU'; $text3 = '7. PARAGRAFTAKi REKLAM KODU'; array_splice($after_content, 1, 0, $text); array_splice($after_content, 3, 0, $text2); array_splice($after_content, 7, 0, $text3); $after_content = implode('

', $after_content); return $before_content . $after_content; } else { return $content; } } add_filter('the_content', 'belli_karakter_sonrasi_reklam');
Eğer reklam kodlarınız sadece mobilde görünsün istiyorsanız aşağıdaki kodları “style.css” dosyasına kaydettiken sonra.
Mobilde görünmesini istediğiniz reklam kodu için aşağıdaki;
BURAYA REKLAM KODLARI

Masaüsüntünde görünmesini istediğiniz reklam kodu için aşağıdaki;

BURAYA REKLAM KODLARI

Style.css dosyasına kaydedilecek kod;

@media only screen and (max-width: 768px) { .mobilgizle{display:none !important;} .desktopgizle{ display:inherit !important;}} .mobilgizle{ display:inherit;} .desktopgizle{display:none;}

Aklınıza takılan en ufak soruyu bile çekinmeden yorum bölümünden sorabilirsiniz. Severek cevaplamaya çalışacağım.
mustafa94 magender

kişi bu mesajı beğendi.

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V
wmaraci
reklam

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
Bu işi mybb'de ilk konuya uyarlayabilsen herkes duacı olur sana :)

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
elinize sağlık güzel paylaşım olmuş

teknoweb teknoweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web site sahibi
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 24 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
elinize sağlık hocam

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al