lostyazilim

Google Arama Sonuçlarına Müdahale

5 Mesajlar 1.115 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

buoldumu buoldumu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar Üstadlarım.
Size sormak istediğim konu google'da arama yaptığımda birinci sayfada çıkan sonuçları, daha arka sayfalara gönderme imkanım var mı?
Detaya geçiyorum.
Bundan 10 yıl önce bir arkadaşıma yurtdışında ve Türkiye'de itibarını zayıflatacak yönde davalar açılmıştı ve bu davalar Hürriyet, Milliyet gibi gazetelerde yayınlanmıştı. Daha sonra davaların hepsinden tertemiz bir şekilde aklandı. Bazı haber siteleri bununla ilgili düzeltmeler yapmış olsa da, ismini aradığımda halen birinci sayfa dava ile ilgili haberler ile dolu.
Siteler ile irtibata geçildi haberlerin silinmesi için. Bir kaç tanesi dava sonucu ile ilgili haber yaptı. Fakat hiç birisi haberleri silmedi. Dolayısı ile arkadaşımın ismini yazdığımda halen davalar ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.
Hukuki olarak yapılabilecek herhangi bir şey yok. Haberlerin silinmesi veya güncel bilgilerin verilmesi için yaptırım uygulayamıyoruz.

Bu durumda arkadaşımın ismini de içeren bir kaç site yapıp, bu sitelerin SEO optimizasyonunu ve sizin tavsiye edebileceğiniz ayarlamaları yapıp bu yaptığım siteler ile ilgili sonuçların birinci sayfada çıkmasını sağlayabilir miyim?
Bu sitelere gerek arkadaşımın biyografisini, gerekse davaların kapanma şeklini belgeleyen bilgiler eklemeyi düşünüyorum.

Bunu yapabilitesi nedir? Bunu yaparken nasıl yapmamı önerirsiniz?

wmaraci
reklam

hasaaab hasaaab WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Desinatör
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Size şöyle bir tavsiye verebilirim. Sitelerinizi açın ve ayrıca sosyal mecralarda arkadaşınız adına bira kaç sayfa açın. 1 Tane ile yetinmeyin sakın uzun bir uğraş olacak ama değecek. Daha sonra youtube gibi kanallar da bu arkadaşınız adına bir kaç video yayınlayın. İlk sayfalara gelebilmesi adına ise birbirlerine link vererek hit akışı sağlayın bu şekilde arkadaşınıza açılan web siteleri, sosyal mecralar ön plana gelecek ve diğerleri güncelliğini yitireceği için geri plana düşecektir.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Merakdan soruyorum arkadaşın neden ilgilenmiyorda sen ilgileniyorsun bu konularla?
Cevap vermeyebilirsiniz.
Backlinkci

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

turhan turhan turhan Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 17 / 29
  • Ticaret 15, (%93)
"Dijital İtibar Yönetimi" araştırın..
buoldumu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

buoldumu buoldumu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

ntka adlı üyeden alıntı

Merakdan soruyorum arkadaşın neden ilgilenmiyorda sen ilgileniyorsun bu konularla?
Cevap vermeyebilirsiniz.

Arkadaşım 3 alternatif ile uğraştı.
1- Redhack gibi bir kaç güvenlik grubu ile görüştü, linkleri boşa çıkarma ihtimalli için. Bunun çok basit bir şey olmadığını, ayrıca bu tür işler ile ilgilenmediklerini belirtmişler.
2- Gazetelerle birebir görüştü haberlerin kalkması için, yazdığım gibi sonuç vermedi.
3- İşi hukuki boyuta taşımaya çalıştı, fayda etmedi.

Ben daha öncesinde web sitesi tasarımı falan yaptığım için bana danışmak istedi. Ben de işin ucundan tutmak istedim, yardımcı olabilmek için.

Ek Olarak:

hasaaab adlı üyeden alıntı

Size şöyle bir tavsiye verebilirim. Sitelerinizi açın ve ayrıca sosyal mecralarda arkadaşınız adına bira kaç sayfa açın. 1 Tane ile yetinmeyin sakın uzun bir uğraş olacak ama değecek. Daha sonra youtube gibi kanallar da bu arkadaşınız adına bir kaç video yayınlayın. İlk sayfalara gelebilmesi adına ise birbirlerine link vererek hit akışı sağlayın bu şekilde arkadaşınıza açılan web siteleri, sosyal mecralar ön plana gelecek ve diğerleri güncelliğini yitireceği için geri plana düşecektir.

Tavsiye için teşekkürler,
Bunun üzerine devam edeyim danışmaya.

1) Google bir sayfada toplam 10 sonuç çıkarıyor. Benim bu 10 sonucun tamamını kaplamam gerek. Peki bunun için en az 10 site mi yapmalıyım, yoksa bir sayfada birden fazla sonuç çıkarma gibi bir durum gerçekleşebilir mi?

2) Bunu sağlayacağım en iyi sistem nedir? Hazır web site kurmak zaten basit bir işlem. Sanırım onların kendi içinde SEO ayarları falan da oluyor bir noktaya kadar. Benim de bu yolu mu izlemem lazım, eğer evetse bunu en verimli yapabileceğim sistem nedir? (Tek olayım google). Joomla, Wordpress veya başka bir tanesi? Yada benim yapacağım bir HTML site daha iyi sonuçlar verir mi bana bu konuda?

3) Bir kaç forumda okuduğum bilgiler bana sonuçlar ile hosting firmasının da ilgisi olduğunu, böyle bir durumda birden fazla site açacaksam, mümkün olduğu kadar fazla hostinge parçalamam gerektiği konusunda yol gösterdi, ben çok alakalı görmedim. Sizce böyle bir işlev içine girmem gerekir mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al