wmaraci reklam

Google başarısı nasıl yakalanır? + Neler yapmak gerekir?

20 Mesajlar 2.527 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

artekdurak artekdurak Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba arkadaşlar,

Size 6 aylık bir sitenin işleyişinden bahsetmek istiyorum. Bu sayede aynı işlemleri yapan arkadaşların ve benim yaptığım hataları öğrenmeyi temenni ediyorum.

Bir seyahat sitesi sahibiyim. Site daha 6 aylık durumda ve günlük hit sayısı 100 ila 1000 arasında değişen bir skalaya sahip. O gün paylaşılan yazıya göre hit sayısı da değişiyor. Adsense ise tam bir facia durumda. Bazen günde 10 tık alıyor site ve sadece 1 tl kazandırıyor, bazen ise günde 2 tık alıyor fakat 2 tl kazandırıyor.

Şimdi kısaca sitede yapılan işlemleri maddeler halinde sıralamak istiyorum.

- Sitenin daha yeni olduğunu ve yaşını doldurmadığını düşündüğüm için defalarca backlink teklifi gelmesine rağmen kabul etmedim.

- Sitede her gün aynı saatte (öğlen 12 ) yeni bir içerik girişi yapılıyor.

-Site içerisinde şuan yaklaşık 200 orjinal içerik bulunuyor.

- İçeriklerin hepsi tamamen özgün olarak site çalışanları tarafından yazılıyor.

- Girilen yazılar en az 500 kelimeden oluşuyor ve bu boyut 4000 kelimelere kadar uzanıyor.

-Kullanılan görsellerin alt metin, etiket, açıklama gibi değerleri giriliyor ve photoshop programında site ölçüsüne getiriliyor.

- Bir çok makale içerisinde site içinde bulunan eski bir içeriğe link veriliyor.

- Bahsi geçen yer bir şehir ya da tarif edilmesi gerekiyorsa yazı içerisinde google haritalar gibi otoriter sitelere dofollow link çıkışı yapılıyor.

- Yazı yayına alındığı gün içerisinde sitemizin facebook, instagram, twitter, tumblr, stumbleupon, pinterest, scoop.it, plus google sayfalarında yazının linki paylaşılıyor.

- Sitenin hedeflediği 3 adet anahtar kelime mevcut. Bu anahtar kelimeler tüm yazılar içerisinde serpiştiriliyor.

-Ara sıra abartılmayacak şekilde bazı sözlüklerden ve sitelerden direk yazılara olacak şekilde link çıkışı yapılıyor.

ANCAK ;

- Yaklaşık 1 ay kadar önce wmaracı forumunda bulunan bir seo firmasına seo çalışması yaptırıldı ve sonucu felaket oldu.

- Site Alexa'sı backlink çalışması yapılmadan önce TR sıralamasında 43 bin iken, backlink çalışması yapıldıktan günümüze kadar 197 bininci sıralara geriledi.

Bu yüzden burada olan bir çok seo firmasının yaptığı çalışmalara artık güvenmiyorum. Kendi çöp sitelerine link çıkışı yapmaktan başka birşey yapmıyorlar.

SORULARA GELECEK OLURSAK..

- Sitede uygulanan durumlar dahilinde başarı ne zaman yakalanır?

- Hatalar nelerdir?

- Tavsiyeleriniz var mı?

- Bu şekilde devam eden bir web sitesi başarıyı yakalar mı? Neler yapması gerekir?

- Sitenin yaşını doldurması bazı şeyleri değiştirir mi?

Yazdıklarınız ve tecrübelerinizin benim gibi merak eden arkadaşlara da cevap olacağını düşünüyorum.
mimarcan nirva HasanSorumli

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SEOstorm SEOstorm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Seo, Reklamcılık
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 1 / 54
  • Ticaret 3, (%100)
Şimdi dediklerinize göre güzel ilerliyorsunuz ancak madde halinde dediklerinize göre cevaplayayım:

• Seo çalışması yaptırdık alexa düştü demişsiniz alexa verileri dikkate alınmamalıdır.(Yükselmek için anlaştığınız sayfalarda ilerleme hit artışı vs. gibi durumlar ele alınmalıdır.)

• Yazı sayınız ve yazıların yüksek kelime olması iyi birşey ancak hitiniz yazılarınıza göre çok düşük bunun sebebi yazılar için doğru anahtar kelime seçimi ve optimizasyonlar vs. şeylerin doğru yapılmamasına bağlıyorum.

Sorularınıza da tek tek cevaplıyayım.
1) Başarının yakalanması size bağlı kimse şukadar ayda başarılı olursunuz diyemez yarında olabilir 1 yıl sonrada.

2) Hataları tamamen siteyi incelemeden bilemeyiz ancak dediğim gibi yazı sayınıza bakarsak hitiniz kötü durumda.

3) Tavsiyeye gelecek olursak yazı yazmak için yazmayın gerekirse haftada bir makale yayınlayın ancak okadar sağlam bir makale olsun ki şuanki hitinizin toplamını bir yazıdan alın yani neler yapmanız gerektiğini de bahsedeyim çok aranan kelimeleri bulun ve bu kelimelere odaklanın yoksa başka şekilde ziyaretçinin ulaşması mümkün değil.

4) Başarı yakalaması sizin elinizde

5) Site yaşının fazla olması sıralama kriterleri arasındadır yani yaşlı siteler avantajlıdır.
YasinKiRAN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
SEOstorm size pm olarak siteyi göndersem ufak bir incelemede bulunabilir misiniz?

SEOstorm SEOstorm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Seo, Reklamcılık
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 1 / 54
  • Ticaret 3, (%100)
Tabiki yollayın yüzeysel bakabilirim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
SEOstorm Gönderdim hocam.

JohnWick JohnWick WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 48 / 29
  • Ticaret 1, (%100)
Aylık olarak bakınca geçen aylara göre artış var mı ? Yoksa ortalama aynı hit mi ?

• Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
JohnWick Son 3 haftadır önceki dönemlere göre hit sayısı 2'ye katlanmış durumda. Sebebinin yapılan seo çalışması olduğunu düşünmüyorum. Gelen okuyucularımızın çoğu facebook gruplarımızdan kaynaklanıyor.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
site adresini pm alabilirmiyim bende inceleme yapayım
artekdurak

kişi bu mesajı beğendi.

brk66 brk66 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
ben ne zaman link alsam site sadece 2 ay normal seyerinde gidiyor sonrasında site hepden geriliyor ama dediğiniz gibi buradan sözde seocu arkadaş dan bir paket almıştım o zamanlar bir günde aynı anda 100 den fazla alakasız sitelerden link çıkmış birşeyler yapmış elimizdeki site de gitmişti o gündür bugundür pakete karşıyım arkadaş:)

• Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
brk66 Geçmiş olsun hocam. Benim malesef siteyi kaybetme gibi bir lüksüm bulunmuyor keza ilk sitem ve üzerinde büyük emekler var benim ve yazarların fakat sizde de olduğu gibi benimde siteyi kaybetme durumum oldu seo çalışması yüzünden. Yeni yeni toparlanmaya çalışıyorum tekrar. En iyisi bu işi bilen işin ehli birisinden yardım almak. Tabi bulabilirsek.. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al