wmaraci reklam
lidertakipci

Google index güncellemesi kafaya takıldı

7 Mesajlar 1.060 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CEMB CEMB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 39 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Google da indeksli sayfayı resmi sildiniz veya adını değiştirdiniz googledan ziyaretçi gelince sayfa bulunamadı hatası alıyor diyelim. Google botları bu durumu bir süre sonra fark edip ilgili linki ve görseli siliyorlar mı aramalardan bunu manuel mi yapmak lazım? otomatik siliniyorlarsa ne kadar zamanda silinir aşağı yukarı? Manuel yaparken hangi işlemleri yapmak lazım webmaster toolstan oluyordu yanlış hatırlamıyorsamda nasıl olduğunu unuttum. Teşekkürler

wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Aramalardan silmiyor bulunamadı hatasıyla webmaster toolsda rapor ediyor ilgili sayfaları. Manuel olarak webmaster toolsda link kaldırma aracını kullanabilirsiniz.

CEMB

kişi bu mesajı beğendi.

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
merhaba hocam benim 4 gün öncesine kadar sitem vbdi 3k indexi vardı lisansla alakalı sorun cıktı ve siteyi wp yaptım diger sitemin xml yedegini bastım suan 1.5k olmus yani düşmüş silinmiş indexler ve yeni sitenin indexini alıyor sürekli bence siler sitenizin gücü önemli gücte backlink benim görüsüm bu birde vb iken site ben onun site haritasının ne oldugunu bilmedigimden site haritası eklememiştim wmden bu siteyi kurar kurmaz sitenin haritasını ekledim düzgünce caısıyor suan ha diger indexler 404 e cakılıyor benim 404 sayfam bile yok sanırım o linklerden gelecek hite ihtiyacımda yok ve 1.5k indexle dahafazla hit gelmeye basladı bunun sırrınıda diyeyim rakip bir site benim bilmeden reklamımı yapıyor :) hani paylaşım çalma olayı vardırya o saygılarımla keyifli forumlar günaydınlar...
CEMB

kişi bu mesajı beğendi.

işte buu

• Üyelik 18.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 39 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
benim site wordpress kalıcı bağlantı ayarlarını değiştirdim ondan oldu şimdi 500 küsür hata var eski halinede döndürmek istemiyorum teker teker girmem mi lazım şimdi hataları :( otomatik kendi yenileri görüp eskileri silmiyor mu bu google ın botları her halttan anlıyor demekki işimiz düşünce bi onu yapamadılar :(

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
URL yapısı değiştiyse 301 yönlendirmesiyle hall edebilirsiniz. Google 301 ile yapılan bağlantıları google arama sonuçlarında da değişecektir ve 404 hata sayfasına düşmeyecektir değişen URL leriniz.

• Üyelik 18.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 39 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Tural Abiyev peki ben manuel yapsam 301 yerine eski sayfaları. Yeni sayfaları kendi indeksler mi yoksa onun içinde bişey yapmak lazım mı.

Siteadi.com/konu eski hali
Siteadi.com/kategori/konu yeni hali

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Eski sayfaları manuel olarak kaldırsanız ve yeni sayfaları kendisi indexleyecektir. Site haritasında yeni sayfaların varlığını kontrol edin. Site haritasında varsa kısa sürede indexler yeniden. Ama sıralama kaybı olacaktır.
CEMB

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al