wmaraci reklam

Google Neden Sitemi İndexlemiyor ?

23 Mesajlar 2.452 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

CanKoyuncu adlı üyeden alıntı

birsevda Öncelikle teşekkür ederim. Googleden 'Blogger 301 yönlendirme' olarak arattıgımda normal Tema > HTML Düzenle > kodu altına normal bi yönlendirme kodu ile yönlendirme tarif ediliyor. Eğer 301 yönlendirmeden kastınız bu ise ben bunu google ile sorun yaşamamak için yapmadım. Ha bu arada yazmayı unutmuşum. Eski bloggerimdan hiçbir yazıyı yeni bloga taşımadım bu arada.

Aynen 301 bu dediğiniz.
Suan sitenizden 1 Sayfa google tarafından indexlenmiş.
Anladığım kadarıyla daha önceki yedeklerinizi kullanmak istemiyorsunuz. Bu size sorun yaratabilir. Sitenizde 404 Hata sayfaları çoğalabilir ama zamanla oturur. Bu zamanda ortalama 3-4 ay sürebilir.
CanKoyuncu

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com
wmaraci
reklam

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Yeni web sitesi sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan birini yapıyorsunuz, acele etmek. Zamana bırakın, her şey yerindeyse ve doğruysa Google zaten yapacağını yapıyor :)
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

CanKoyuncu CanKoyuncu www.cankoyuncu.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Teknik Servis Elemanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
birsevda Öncelikle merhaba , dün geceden beri bana yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim. Şimdi daha önceki site yedeklerini kullanmak istemiyorsunuz demişsiniz. Yanlız şöyle bir durum var. ''www.cankoyuncu.com.tr'' adlı domainim daha önce başka bir blogger üzerine kayıtlıydı. Bunu zaten daha öncede belirtmiştim. O diger blogger üzerine kayıtlı oldugu sürede paylaşım gerçekleştirmişim ve o paylaşımların indexleri google'de gözükmekte. Yeni blogger baglantısını gerçekleştirip yazı paylaşmaya başladıgımdan beri herhangi bir index alınmamış. Şimdi benim anlayamadım nokta şu. Benim sıfırdan kurup yazıları paylaştıgım bloggerın ne zaman indexlenecegi. Eğerki yazdıklarım karışık geldiyse kusuruma bakmayın , olayı tam anlayamadım.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

CanKoyuncu | Deneyimlediğimiz Herşey !

www.cankoyuncu.com.tr

• Üyelik 18.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Durotan Aslında haklısınız. Fakat benim ögrenmek istedigim aslında herhangi bir yanlış yapıp yapmadıgım. Yaptıysamda en kısa sürede düzelterek index alınmasını saglamak.

www.cankoyuncu.com.tr
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

birsevda Öncelikle merhaba , dün geceden beri bana yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim. Şimdi daha önceki site yedeklerini kullanmak istemiyorsunuz demişsiniz. Yanlız şöyle bir durum var. ''www.cankoyuncu.com.tr'' adlı domainim daha önce başka bir blogger üzerine kayıtlıydı. Bunu zaten daha öncede belirtmiştim. O diger blogger üzerine kayıtlı oldugu sürede paylaşım gerçekleştirmişim ve o paylaşımların indexleri google'de gözükmekte. Yeni blogger baglantısını gerçekleştirip yazı paylaşmaya başladıgımdan beri herhangi bir index alınmamış. Şimdi benim anlayamadım nokta şu. Benim sıfırdan kurup yazıları paylaştıgım bloggerın ne zaman indexlenecegi. Eğerki yazdıklarım karışık geldiyse kusuruma bakmayın , olayı tam anlayamadım.

Aslında bu dediklerinize bir önceki mesajım da cevap verdım. Genede tekrar edeyim.
Yeni sitenizin 1 sayfası index almış. Ortalama 1 hafta içinde indexlemeye başlar. Tabi siz hızlandırmak isterseniz google bot gibi getir yaparak hızlandırabilirsiniz.
Onuda Aşşağıda anlattım.
Google gibi getir yapmak için. Bu özelliği uygulamak için gerekli adımlar şu şekildedir:
Google Search Console girin.
Google Webmaster Aracı ana sayfasında kendi sitenizi seçin.
Sol taraftaki menü üzerindeki “Tarama” menüsüne tıkladıktan sonra açılan “Google gibi Getir” linkine tıklayınız.
Açılan sayfadaki kutucuğa sitenizin alan adı olamadan sadece gözlemlemek istediğiniz sayfanın adresini giriniz.
Daha sonra kırmızı link girme alanın sağında yer alan “Getir” veya “Getir ve Oluştur” seçeneklerinden birini seçiniz.
enerjiveguc CanKoyuncu

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 18.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
birsevda Öncelikle anlamadığımdan dolayı bıkmadan anlattıgınız ve yardımınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi ''site:cankoyuncu.com.tr'' olarak google'de arattıgımda anasayfa'mın indexlendigini görüyorum. Fakat hala site analiz bölümünde 'Google İndex' bölümü 0 olmaktadır. Sanırsamda bunun nedeni 'https' analiz etmek yerine 'http' olarak analiz etmesi diye düşünüyorum. Tarif ettiginiz gibi 'google bot gibi getir' yaparak deneyecegim. 1 hafta sonra ise umarım kendi kendine index almaya başlar. Teşekkür ederim.

www.cankoyuncu.com.tr

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

Bu konuda da söyledim 1 hafta icinde başlar. Hızlı olsun diyorsanız google gibi getir yapınız.

birsevda Öncelikle anlamadığımdan dolayı bıkmadan anlattıgınız ve yardımınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi ''site:cankoyuncu.com.tr'' olarak google'de arattıgımda anasayfa'mın indexlendigini görüyorum. Fakat hala site analiz bölümünde 'Google İndex' bölümü 0 olmaktadır. Sanırsamda bunun nedeni 'https' analiz etmek yerine 'http' olarak analiz etmesi diye düşünüyorum. Tarif ettiginiz gibi 'google bot gibi getir' yaparak deneyecegim. 1 hafta sonra ise umarım kendi kendine index almaya başlar. Teşekkür ederim.

Wmaracının site analiz sorunlu bana göre. çunku google de 1000 indexi olan sitemide orası sıfır gosterıyor. Oyuzden direk google de site:siteisminiz.com şeklinde arama yapmanız.
Ha indexi hızlandırmak ıstersenız sıralamada da oturmak isterseniz size nacizane tavsıyem sitenizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.
Dip not: Ben yorulmam amacım yardım etmek yardımcı olmak ki bu konuda gerek özel mesajlada yardımcı oldugum kişiler var. Bilmemek ayıp değil bilipte söylememek ayıp.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenizin öncelikle Kalıcı link ayarlarını düzenlemenizi öneririm. Site:cankoyuncu.com.tr sorgusunda;

CanKoyuncu - Kişisel Oyun ve Haber Noktası > www.cankoyuncu.com.tr › 2015/02 › blog-post
şeklinde sonuçlar çıkmaktadır. Bunu kalıcı bağlantılarda sadece /%postname%/ olacak şekilde düzenleyin... Tarih formatları kullanıldığında arama sonuçlarında içerikler güncele yakın olarak verilmektedir.
Sizin en güncel sayfanız https://www.cankoyuncu.com.tr/2019/09/hakkmda.html

Ayrıca neden html kullanıyorsunuz. Dinamik bir site düşünüyorsanız wordpress ile canlı tutabilirsiniz. Periyodik olarak içerik girdisi sağlamanız sitenize gelecek botları da canlı tutacaktır...

EDİT
Blogger siteniz olduğunu gördüm...
Sİtemap ayarlarınızı, Search Console ayarlarınızı yeniden yapılandırın...
CanKoyuncu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
enerjiveguc Öncelikle yorum için teşekkürler. Şimdi şöyle bir durum var. 'cankoyuncu.com.tr' adlı domainim daha önce başka bir blogspot'a baglı oldugu için oranın indexleri 'cankoyuncu.com.tr' adı altında gözükmektedir. Şuanda domaini sıfırdan açmış oldugum blogspota bagladım. Fakat eski indexlerde önceden oraya yönlendirmiş oldugum için 'cankoyuncu.com.tr ' altında gözükmektedir. Wordpress kullanmama sebebim hem blogger'ın kolayıma gelmesi hemde wordpress'i bilmeyişimden kaynaklı.

www.cankoyuncu.com.tr

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc Öncelikle yorum için teşekkürler. Şimdi şöyle bir durum var. 'cankoyuncu.com.tr' adlı domainim daha önce başka bir blogspot'a baglı oldugu için oranın indexleri 'cankoyuncu.com.tr' adı altında gözükmektedir. Şuanda domaini sıfırdan açmış oldugum blogspota bagladım. Fakat eski indexlerde önceden oraya yönlendirmiş oldugum için 'cankoyuncu.com.tr ' altında gözükmektedir. Wordpress kullanmama sebebim hem blogger'ın kolayıma gelmesi hemde wordpress'i bilmeyişimden kaynaklı.

Mesajımı editledim...
Editteki yorumu dikkate alın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al