CanKoyuncu adlı üyeden alıntı

birsevda Öncelikle merhaba , dün geceden beri bana yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim. Şimdi daha önceki site yedeklerini kullanmak istemiyorsunuz demişsiniz. Yanlız şöyle bir durum var. ''www.cankoyuncu.com.tr'' adlı domainim daha önce başka bir blogger üzerine kayıtlıydı. Bunu zaten daha öncede belirtmiştim. O diger blogger üzerine kayıtlı oldugu sürede paylaşım gerçekleştirmişim ve o paylaşımların indexleri google'de gözükmekte. Yeni blogger baglantısını gerçekleştirip yazı paylaşmaya başladıgımdan beri herhangi bir index alınmamış. Şimdi benim anlayamadım nokta şu. Benim sıfırdan kurup yazıları paylaştıgım bloggerın ne zaman indexlenecegi. Eğerki yazdıklarım karışık geldiyse kusuruma bakmayın , olayı tam anlayamadım.

Aslında bu dediklerinize bir önceki mesajım da cevap verdım. Genede tekrar edeyim.
Yeni sitenizin 1 sayfası index almış. Ortalama 1 hafta içinde indexlemeye başlar. Tabi siz hızlandırmak isterseniz google bot gibi getir yaparak hızlandırabilirsiniz.
Onuda Aşşağıda anlattım.
Google gibi getir yapmak için. Bu özelliği uygulamak için gerekli adımlar şu şekildedir:
Google Search Console girin.
Google Webmaster Aracı ana sayfasında kendi sitenizi seçin.
Sol taraftaki menü üzerindeki “Tarama” menüsüne tıkladıktan sonra açılan “Google gibi Getir” linkine tıklayınız.
Açılan sayfadaki kutucuğa sitenizin alan adı olamadan sadece gözlemlemek istediğiniz sayfanın adresini giriniz.
Daha sonra kırmızı link girme alanın sağında yer alan “Getir” veya “Getir ve Oluştur” seçeneklerinden birini seçiniz.