wmaraci reklam

Google Tag Manager

2 Mesajlar 479 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gfo gfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Content Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)
Bu Google GTAG olayı tam olarak ne işe yarıyor, çok basitçe anlatabilecek var mı? İnternette makalelere baktım ama kafam çok karıştı açıkçası.

Google da hangi anahtar kelimelerde çıkmak istediğimizi mi belirliyor? Yoksa işletme ile alakalı bir şey mi? Siteme gtag kodunu ve analytics kodunu ayrı ayrı koydum ama ne işe yarıyor ondan emin değilim.

Medium
wmaraci
reklam

Altinelli Altinelli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Google Hesap Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba gfo,
Google Tag Manager web sitenizin içerisinde yer alan etkileşimleri takip etmek için kullanılan bir araç. Basitçe hesap oluşturuyorsunuz ve GTM kodlarını sitenize yüklüyorsunuz. Daha sonra kurduğunuz etiketler ile site içi hareketleri izliyorsunuz. İzleyebileceğiniz etkileşimlere bikaç örnek vermek gerekirse; kaç kişi ana sayfada scroll down ederek %70'inden fazlasını görüntüledi, kaç kişi sepete ekle butonuna bastı, kaç kişi üye ol tuşuna bastı. Böylece kullanıcı davranışlarını analiz edip site içerisinde optimizasyonlar yapabilirsiniz. Mesela 1000 kişi sepete ekle butonuna bastı fakat sadece 10 kişi alışverişi tamamladı, bu size aradaki süreçte kullanıcıları rahatsız eden birşey olduğunu söylüyordur. Belkide T.C kimlik no zorunlu ve kimse girmek istemiyor belki sadece kredi kartı ile ödeme var ve insanlar güvenmiyor havale veya kapıda ödeme seçenekleri konmalı. Daha detaylı bilgi için konu hakkında açıklayıcı bir blog yazısını aşaüğıda paylaşıyorum, ilginizi çekerse bakabilirsiniz.
https://www.efealtinelli.com/google-tag-manager-nedir/

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al