wmaraci reklam

Google ve Microsoft'un YouTube Kavgası Büyüyor

18 Mesajlar 2.096 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mexev9 mexev9 PDR Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)
para adamı vezirde yapar rezilde sözünde paranın hem vezir hemde rezil yapacağını tahmin etmemiştim :)

wmaraci
reklam

ilkercobanoglu ilkercobanoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 4 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

agg1401 adlı üyeden alıntı

Çok haklısın ve ben de Windows alışkanlıklarımdan nasıl kurtulacağımı düşünüyorum.

Merhaba,

Bir gün yoğun iş çalışması için makinemin düğmesine bastım. Win 2000 kuruluydu. Bekliyorum açılsın diye. Ekranda inanılmaz bir görüntü ile karşılaştım. Aslında pek inanılmaz değildi. Daha önce sayısını hatırlayamacağım kadar çok karşılaştığım mavi ekran vardı. Çılgına döndüm bir anda. Yetişmesi gereken o kadar iş vardı ve makinem mavi ekranda. !! Akşama iş teslim etmeyecek olmasam umursamayacağım. Hemen F8 ile Safe Mode giriş yapmak için müdahale ettim. Ama nafile. Geçit vermiyor içeriye.

Sanal sunucunun içerisine daha önce kurduğum Ubuntu CD masa üstünde duruyordu. Biraz düşündükten sonra, var olan sistemin üzerine kurulum yaptım. Akşama iş bitmiş ve teslim etmiştim. O gece linux üzerinden sistemin win olan kısmından yedeklerimi aldım. Format atmaya başlamadan, hazır kurmuşken linux u iyice bir kurcalayayım dedim. O gece sabahladım. Sabaha kadar oturmama değdiğini düşünüyordum. Yatmadan makineyi gerçek anlamda Linux üssü haline getirip öğleden sonra 3 gibi yattım. :D

Yaklaşık 1.5 yıl kesintisiz Linux kullandım. Zaten Sinix, Sun Solaris kullanıyordum. Bu 1.5 yılda kafam gayet rahat dı. Virüs derdi yok, Trojen derdi yok, Programların Update zamanları geldimi derdi yok, MAVİ EKRAN yok :D
Ne var derseniz; Hepsinin tersi var. Kafam rahat, derin bir huzur ve sükunet, yeni ve ücretsiz programlar, kasılmadan kendimi yormadan sadece işimi yapabilmek çok güzel oluyor. Herkese şiddetle Linux'a geçmesini tavsiye ederim. Şu an şirketin verdiği makinalarda mecburiyetten win7 kullanmak durumundayım.

Sonuç olarak; Sinclair Spectrum ile başlamış, Commodore 64/128, Amiga 500/200 ve 8080 tabanlı işlemcilerle yıllarca program yazmış, devlet kurumlarına pek çok server kurmuş birisi olarak şunu çok net söyleyebilirim.
Microsoft'suz hayat oh ne rahat. Birisine yüzmeyi öğretmek istiyorsan, denize at atasözü çok doğru. Yedeklerini al, Linuxdan yakışıklı bir format at :D , sonra gözünü kapat ve dal. İnsanların en zor vazgeçtikleri şey alışkanlıklarıdır. Alışkanlıklarınızı yıkın. Hepsi bu kadar.

herox herox Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 44 / 9
  • Ticaret 3, (%100)

Sen önce kendi işletim sistemini düzelt gel sonra kavganı yap o zaman destekleriz adam gibi. Bu halde rezilliklerinle batıyorsun.

Kim batıyormuş rezillikleriyle aceba merak ettim şimdi? Eminim senin gibi google'de microsoft'un işletim sistemini kullanıyor. Seninkisi resmen kullandığın bi sisteme ihanet...

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

İlkerÇOBANOĞLU adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Bir gün yoğun iş çalışması için makinemin düğmesine bastım. Win 2000 kuruluydu. Bekliyorum açılsın diye. Ekranda inanılmaz bir görüntü ile karşılaştım. Aslında pek inanılmaz değildi. Daha önce sayısını hatırlayamacağım kadar çok karşılaştığım mavi ekran vardı. Çılgına döndüm bir anda. Yetişmesi gereken o kadar iş vardı ve makinem mavi ekranda. !! Akşama iş teslim etmeyecek olmasam umursamayacağım. Hemen F8 ile Safe Mode giriş yapmak için müdahale ettim. Ama nafile. Geçit vermiyor içeriye.

Sanal sunucunun içerisine daha önce kurduğum Ubuntu CD masa üstünde duruyordu. Biraz düşündükten sonra, var olan sistemin üzerine kurulum yaptım. Akşama iş bitmiş ve teslim etmiştim. O gece linux üzerinden sistemin win olan kısmından yedeklerimi aldım. Format atmaya başlamadan, hazır kurmuşken linux u iyice bir kurcalayayım dedim. O gece sabahladım. Sabaha kadar oturmama değdiğini düşünüyordum. Yatmadan makineyi gerçek anlamda Linux üssü haline getirip öğleden sonra 3 gibi yattım. :D

Yaklaşık 1.5 yıl kesintisiz Linux kullandım. Zaten Sinix, Sun Solaris kullanıyordum. Bu 1.5 yılda kafam gayet rahat dı. Virüs derdi yok, Trojen derdi yok, Programların Update zamanları geldimi derdi yok, MAVİ EKRAN yok :D
Ne var derseniz; Hepsinin tersi var. Kafam rahat, derin bir huzur ve sükunet, yeni ve ücretsiz programlar, kasılmadan kendimi yormadan sadece işimi yapabilmek çok güzel oluyor. Herkese şiddetle Linux'a geçmesini tavsiye ederim. Şu an şirketin verdiği makinalarda mecburiyetten win7 kullanmak durumundayım.

Sonuç olarak; Sinclair Spectrum ile başlamış, Commodore 64/128, Amiga 500/200 ve 8080 tabanlı işlemcilerle yıllarca program yazmış, devlet kurumlarına pek çok server kurmuş birisi olarak şunu çok net söyleyebilirim.
Microsoft'suz hayat oh ne rahat. Birisine yüzmeyi öğretmek istiyorsan, denize at atasözü çok doğru. Yedeklerini al, Linuxdan yakışıklı bir format at :D , sonra gözünü kapat ve dal. İnsanların en zor vazgeçtikleri şey alışkanlıklarıdır. Alışkanlıklarınızı yıkın. Hepsi bu kadar.

Kendime bilgisayar alınca ilk iş Windows anlaşmasını kabul etmemek. Daha sonra linux forever olmak.

herox adlı üyeden alıntı

Kim batıyormuş rezillikleriyle aceba merak ettim şimdi? Eminim senin gibi google'de microsoft'un işletim sistemini kullanıyor. Seninkisi resmen kullandığın bi sisteme ihanet...

Ben zaten baştan ettim ihanetimi. Nasıl mı, linux kurarak.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
microsoft dayatmadan şikayet etmiş :) explorer gibi rezil bir tarayıcıyı geliştirmeyip yıllarca her pc de otomatik yükletip kendi emellerine ulaştılar e şimdi googleyle baş edemiyor internet kullanıcısı bilinçlendi ve kendi tercihlerini yapıyor microsoft bıraksın youtube eklentisinide adam gibi windows yapsın her çıkardığı sürüm bir birinden rezil ve tüketiciye extra maliyet yüklüyor.

telegram: saydekofficial

herox herox Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 44 / 9
  • Ticaret 3, (%100)

Kendime bilgisayar alınca ilk iş Windows anlaşmasını kabul etmemek. Daha sonra linux forever olmak.

Ben zaten baştan ettim ihanetimi. Nasıl mı, linux kurarak.

Eminim linuxta bi ara kullanıyordu :)

alcaysalih alcaysalih Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Google ile Microsoft bir değildir , sonuçta microsoft olmasada siz şuan google ye giremezsiniz . Ama tabiki google istese yada şöyle söyleyeyim bir yenilik yapsa , yeni bir yapılanmaya girse microsoft seviyesine gelir . Zaten kendi akıllı telefonları var , daha değişik şeyler bekliyor insanlar ve yakında gözlük çıkınca herşey bir olacak.

Ulusoy Ulusoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Microsoft'un yerinde olsam kendisine ait tüm işletim sistemlerinde google ve yandaş urlerine girilmeyi engellerdim.Aksine yandex ile iş birliği yapardım. Hem kasamı doldururdum hemde google'yi yıpratırdım.Google yok diye kimse microsofttan vaz geçmez. Google aramada lider durumda ise microsoftta bilgisayar konusunda.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al