wmaraci reklam
lidertakipci

Googlebot, sitenize erişemiyor?

15 Mesajlar 2.804 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Googlebot, son 24 saat içinde sitenizin DNS bilgilerini almaya çalışırken 1 hata ile karşılaştı. Sitenizin DNS sorgularıyla ilgili toplam hata oranı: %100.0.

Sorun nedir acaba? wordpress bir site

wmaraci
reklam

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
alan adi ayarlariyla oynadinmi?

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Yoo hayır hiç bir değişiklik yapmadım

seodizayn seodizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 32 / 9
  • Ticaret 8, (%100)
Geçen durup dururken ben de de olmuştu. .htacces ayarlarınızı kontrol edin. Eski dosyayı silip sıfırdan bir .htaccess oluşturun.

Bu işlemden sonra 1-2 güne düzeldi bende...

Düğün ve Sünnet Davetiyeleri, Nikah Şekeri ve Matbaa işleri...
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
yaptım bakalım bekleyeceğiz

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Bende indexlenme sorunu yaşıyordum, maillerime uzun zamandır bakmamıştım günler öncesinde google mail atmış sorun var vs diye aynı sorun şuan bende de var düzeltmeye çalışıyorum daha önceden sorunu yaşamış ve düzeltebilmiş arkadaşlar konuya dahil olursa sevinirim.

bybilisim bybilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
1 - hostunuzla alakalı anlık kesintilere denk geliyorsa, cache doluysa, sayfalarınız geç açılıyorsa, bunu gün içersinde 3 - 4 kez tekrarlıyorsa, google botlar hata raporu oluşturur ve aradan yaklaşık olarak 1 hafta sonra google'dan mail almanız muhtemel olur.. ( Büyük İhtimal )

2 - hostunuzun ip veya dns adresleri google tarafından banlanmış olabilir ( İhtimal )

3 - bu sorunu wp sitelerde alıyorsanız, cache eklentisi mutlaka kullanın ve bu eklentiyi haftabir mutlaka temizleyin ( olası ihtimal )

4 - Ay içerisinde bir kaç defa host / sunucu değiştirdiyseniz yapabilir. ( ihtimal )

5 - Son birkaç günden beri izlenimlerim google adres, site, vb.. altyapılarında bir problem var kendi sayfaları bile çok ağar işliyor, arama ağı bile anlık sonuç vermiyor.

bu sorunlar geçicidir. kısa bir zaman sonra düzelir ancak sitenizde hit kayıplarına neden olabilir. sizlere tavsiyem sitelerinizi bütçenize uygun olarak ingiltere lokasyonlu bir sunucuya / hostinge taşımak, ingiltere lokasyon sunucular son zamanlarda daha hızlı ve ucuzdur

uzmanegitimi uzmanegitimi webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
googleden mesajı sil.. bekle tekrar aynı hatayı alırsan arkadaşında dediği gibi anlık sunucu hatasından olabilir, host sağlayıcınızla iletişime geçiniz.. extra olarak robots.txt yi kontrol et bot engelleyici kodda olabilir..

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
bekliyorum bakalım. eklentiyi ekledim. robots.txt benim aklıma gelen ilk şeydi ama bir sorun yok orda.

çok teşekkürler

Ek Olarak: Böyle bir hata var

seodizayn adlı üyeden alıntı

Geçen durup dururken ben de de olmuştu. .htacces ayarlarınızı kontrol edin. Eski dosyayı silip sıfırdan bir .htaccess oluşturun.

Bu işlemden sonra 1-2 güne düzeldi bende...

Umitoloji adlı üyeden alıntı

Bende indexlenme sorunu yaşıyordum, maillerime uzun zamandır bakmamıştım günler öncesinde google mail atmış sorun var vs diye aynı sorun şuan bende de var düzeltmeye çalışıyorum daha önceden sorunu yaşamış ve düzeltebilmiş arkadaşlar konuya dahil olursa sevinirim.

bybilisim adlı üyeden alıntı

1 - hostunuzla alakalı anlık kesintilere denk geliyorsa, cache doluysa, sayfalarınız geç açılıyorsa, bunu gün içersinde 3 - 4 kez tekrarlıyorsa, google botlar hata raporu oluşturur ve aradan yaklaşık olarak 1 hafta sonra google'dan mail almanız muhtemel olur.. ( Büyük İhtimal )

2 - hostunuzun ip veya dns adresleri google tarafından banlanmış olabilir ( İhtimal )

3 - bu sorunu wp sitelerde alıyorsanız, cache eklentisi mutlaka kullanın ve bu eklentiyi haftabir mutlaka temizleyin ( olası ihtimal )

4 - Ay içerisinde bir kaç defa host / sunucu değiştirdiyseniz yapabilir. ( ihtimal )

5 - Son birkaç günden beri izlenimlerim google adres, site, vb.. altyapılarında bir problem var kendi sayfaları bile çok ağar işliyor, arama ağı bile anlık sonuç vermiyor.

bu sorunlar geçicidir. kısa bir zaman sonra düzelir ancak sitenizde hit kayıplarına neden olabilir. sizlere tavsiyem sitelerinizi bütçenize uygun olarak ingiltere lokasyonlu bir sunucuya / hostinge taşımak, ingiltere lokasyon sunucular son zamanlarda daha hızlı ve ucuzdur

uzmanegitimi adlı üyeden alıntı

googleden mesajı sil.. bekle tekrar aynı hatayı alırsan arkadaşında dediği gibi anlık sunucu hatasından olabilir, host sağlayıcınızla iletişime geçiniz.. extra olarak robots.txt yi kontrol et bot engelleyici kodda olabilir..

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Domain ile alakalı... isimtescil kullanıyorum. Bende de aynı sorun oldu. Kendiliğinden düzeldi. Ihsye geçiriyorum tüm domainlerimi. Son zamanlardaki bu isimtescil kesintileri beni çok bunalttı. Yaşadığınız sorun büyük ihtimal bu yüzden.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al