wmaraci reklam

Hitimi Nasıl Artırırım

9 Mesajlar 1.792 Okunma
smmexpress

bilgisepetim bilgisepetim Bilgisepetim Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 25 / 55
  • Ticaret 10, (%100)
Hitimi artırmak için başka neler yapabilirim. Sosyal ağlarda forumlarda reklam yaptım baclink yapıyorum başka ne yapabilirim bunlar yeterli olmuyor özgün içerik paylaşımı da yapıyorum tabi.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

chbz chbz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 191 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
insanlar reklamlarin fazla oldugu sitelerden uzak kaciyor cok itici geliyor. yazilarin icinde bile reklamlar var sitende. temasida ziyaretcilere hitap etmiyor. resimlerde hep googleden. insanlar farkli bloglar okumayi seviyorlar. resimler sadece googleden alirsan, temanda ziyaretcilere hitap etmezse giren birdaha girmez sonucta blogunda paylastigin seyi türkiyede yüzlerce webmasterde yazip paylasiyor.

• Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 25 / 55
  • Ticaret 10, (%100)

chbz adlı üyeden alıntı

insanlar reklamlarin fazla oldugu sitelerden uzak kaciyor cok itici geliyor. yazilarin icinde bile reklamlar var sitende. temasida ziyaretcilere hitap etmiyor. resimlerde hep googleden. insanlar farkli bloglar okumayi seviyorlar. resimler sadece googleden alirsan, temanda ziyaretcilere hitap etmezse giren birdaha girmez sonucta blogunda paylastigin seyi türkiyede yüzlerce webmasterde yazip paylasiyor.

madde madde cevap vermek istedim
1-reklamlar konusunda haklısınız
2-yazıları hiçbir blogda bulamazsınız makaleler özgündür.(tabi kopyala yapıştırla çalan olmadıysa)
3-resimlerin hepsini zamanında çeşitli sitelerden indirip arşivlemiştim yüzlerce resimlik arşivim var yani googladan çekmedim. Ve har yazı için kendim de resim çekemem.
3-Tema da bence gayet ziyeretçilere hitap ediyr kullanımı kolay ve anasayfada bile birçok yazıya ulaşma imkanı sağlıyor.

Yorumunuz için sağolun.

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)
aynı durumdan bende muzdaribim. Hit namına bişey yok site :( günde ya25 tekil hit alıyo yada 20

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ
wmaraci
wmaraci

DemAktas DemAktas DemAktas Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hentbol Hakemi
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 17 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim şimdi ben kendi tecrübelerimi sana aktarayım. Bunlar doğru veya yanlış sana kalmış. Çoğu kişide bazı fikirlerimi destekleyecektir eminim.

1) Özgün Makale

Özgün makale eğer yazıyorsanız bu sizin çok iyi birşey. Çünkü hem arama motorları tarafından olsun hemde gelen ziyaretçiler tarafından sevilme olasılığınız artıyor. Ben şimdi bir yazıyı wmaracında okusam gidip birde başka sitede görsem onu okumam es geçerim. Buda kalıcığı sağlamaktadır. Zamanla gelen ziyaretçiler kendilerine hitap eden makalelerini okudukça sizde kalıcı olacaktır ve git gide ziyaretçi sayısı artacaktır. Buda sabır gerektiren bir olaydır. Hızlı işlemler çoğunlukla sandboxa düşmeye sebep olmaktadır. Bunuda istemezsin tabi.

2) Backlink

Backlink kasarak alexa ve google da tabi diğer arama motorlarında kaliteni gösterirsin. Her kaliteli site zamanla kalitesini artırarak zaten üst sıralara çıkmaktadır. Üst sıralara çıkarakta tabi ziyaretçi bolluğu yaşarsın. Fakat bunun için de sabır gerekmektedir. Autosurf sitelerini kullanabilirsin ve backlink için edu uzantılı backlinkleri öneririm. indexlenme oranları daha yüksektir ve kaliteli sitelerdir. çünkü üniversite siteleridir bunlar.

3) Grafikler

Grafikleri daha da orjinalleştirip temanda görsel şov yapabilirsin. Çok fazla renk değil tabi ama tek renkte değil. En az 2 renk olmalı diye düşünmekteyim. Bu renk tonları bölümleri vs. vurgulamak için önemlidir. Görselliğe önem vererek ziyaretçilerin siteni inceleme fırsatı sunabilrsin.

[COLOR=Red]Not:[/COLOR] Herşey için sabır kardeşim. Kelime bazlı seo çalışması yapmalısın. Güncel konuları araştır. Kullanıcıların en çok hangi konulara ağırlık verdiğini tespit ederek o konular hakkında özgün makaleler yazmalısın. Bunlar biraz araştırma meselesi ve genel kültür diyebilirim. Gündemi takip etmelisin biraz. Bu gündem mesela senin üst sıralarda göstermeni hedeflediğin hedef kelime ile alakalı olabilir. Makale içi linklendirme yapabilirsin. Kullanıcı o linki gördüğünde ordan oraya atlayarak konuları takip eder. Böylece ziyaretçilerin sitende kalma süresi artmaktadır. Bunları google analystic den takip edebilirsin. Benim şimdilik diyeceklerim bu kadar dostum. Kolay gelsin inşallah istediğin yere gelirsin. Başarılar dilerim
bilgisepetim

kişi bu mesajı beğendi.

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)
özgünlüğü yapıyoruz, az çok banlick kasıyoruz, grafik konusunda pek bişey yaptığım söylenemez

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ

• Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 25 / 55
  • Ticaret 10, (%100)

DemAktas adlı üyeden alıntı

Kardeşim şimdi ben kendi tecrübelerimi sana aktarayım. Bunlar doğru veya yanlış sana kalmış. Çoğu kişide bazı fikirlerimi destekleyecektir eminim.

1) Özgün Makale

Özgün makale eğer yazıyorsanız bu sizin çok iyi birşey. Çünkü hem arama motorları tarafından olsun hemde gelen ziyaretçiler tarafından sevilme olasılığınız artıyor. Ben şimdi bir yazıyı wmaracında okusam gidip birde başka sitede görsem onu okumam es geçerim. Buda kalıcığı sağlamaktadır. Zamanla gelen ziyaretçiler kendilerine hitap eden makalelerini okudukça sizde kalıcı olacaktır ve git gide ziyaretçi sayısı artacaktır. Buda sabır gerektiren bir olaydır. Hızlı işlemler çoğunlukla sandboxa düşmeye sebep olmaktadır. Bunuda istemezsin tabi.

2) Backlink

Backlink kasarak alexa ve google da tabi diğer arama motorlarında kaliteni gösterirsin. Her kaliteli site zamanla kalitesini artırarak zaten üst sıralara çıkmaktadır. Üst sıralara çıkarakta tabi ziyaretçi bolluğu yaşarsın. Fakat bunun için de sabır gerekmektedir. Autosurf sitelerini kullanabilirsin ve backlink için edu uzantılı backlinkleri öneririm. indexlenme oranları daha yüksektir ve kaliteli sitelerdir. çünkü üniversite siteleridir bunlar.

3) Grafikler

Grafikleri daha da orjinalleştirip temanda görsel şov yapabilirsin. Çok fazla renk değil tabi ama tek renkte değil. En az 2 renk olmalı diye düşünmekteyim. Bu renk tonları bölümleri vs. vurgulamak için önemlidir. Görselliğe önem vererek ziyaretçilerin siteni inceleme fırsatı sunabilrsin.

[COLOR=Red]Not:[/COLOR] Herşey için sabır kardeşim. Kelime bazlı seo çalışması yapmalısın. Güncel konuları araştır. Kullanıcıların en çok hangi konulara ağırlık verdiğini tespit ederek o konular hakkında özgün makaleler yazmalısın. Bunlar biraz araştırma meselesi ve genel kültür diyebilirim. Gündemi takip etmelisin biraz. Bu gündem mesela senin üst sıralarda göstermeni hedeflediğin hedef kelime ile alakalı olabilir. Makale içi linklendirme yapabilirsin. Kullanıcı o linki gördüğünde ordan oraya atlayarak konuları takip eder. Böylece ziyaretçilerin sitende kalma süresi artmaktadır. Bunları google analystic den takip edebilirsin. Benim şimdilik diyeceklerim bu kadar dostum. Kolay gelsin inşallah istediğin yere gelirsin. Başarılar dilerim

özgünlük ve backlinkte sorun yok ama grafik olayında bana ve çevremde ki arkadaşlara göre temam gayet güzel ve etkili ama hit çok az.
alexa sıralamasında da 2 ayda gayet güzel bi yere geldim bence
1,524,340
Alexa Traffic Rank
8,645
Traffic Rank in TR
değerler bunlar ama hit konusunda istediğim yere gelemiyorum.

ledtabela ledtabela Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Alexa sıralaması konusunda PM attım, umarım yardımcı olabiliriz :)

• Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 25 / 55
  • Ticaret 10, (%100)

ledtabela adlı üyeden alıntı

Alexa sıralaması konusunda PM attım, umarım yardımcı olabiliriz :)

cevap yazdım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al