wmaraci reklam

İndex Sorunu Yaşıyorum

8 Mesajlar 996 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cuhara cuhara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 34 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Yaklaşık 1 - 1,5 aydır sürekli siteme içerik giriyorum fakat bu içeriklerin index alıp almadığını kontrol ettiğimde en son 1 haftalık yazının google de index aldığını gözlemledim, bunu nasıl çözebilirim?, index hızını nasıl arttırabilirim ?

Seo eklentisi olarak yoast seo yu kullanıyorum site haritası olarak ise yoast seoyu o konuda beğenmediğim için Google XML Sitemaps eklentisini kullanıyorum. Eklenti içerisinde herhangi bir hata mı yapıyorum acaba ?

wmaraci
reklam

Felixalican Felixalican Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 8 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Eklenti içerisinde bir hata yoktur. Google döviz yüzünden indexlemiyor. Çünkü çalışanlar evde olduğu için indexleme yapamıyorlar el ile bu aralar beklemen lazım sabir etmen lazım el ile indexletebilirsin günde 5 tane 3 4 günde indexlenebilir. Normalde benim sitemde kendisi indexlemiyor. El ile girdiğimde 3 4 gün sonra indexleniyor bende
cuhara

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Yoast seo kullanıyorsanız harice Google XML Sitemaps eklentisine ihtiyacınız yok. Sİteye yük olur sadece.

Site adresini de paylaşırsanız bir bakalım...

aispowrev aispowrev voynla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam dizine manuel ekleme talebınde bulunun. Bende çogu zaman oyle yapıyorum . Şuan Google yapay zeka tarafından yönetılıyor
cuhara

kişi bu mesajı beğendi.

www.voynla.com Yeni nesil sosyal içerik platformu!
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cuhara cuhara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 34 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Peki googleden elle eklediğimde "Dizine eklenmesine izin verildi mi?" seçeneği yok olarak görünüyor bunun nasıl çözebilirim ?

EDIT:

Büyük ihtimalle robot.txt sayfamda sorun var anladığım kadarıyla.

robots.txt sayfamda şu şekilde, sizce herhangi bir problem var mı? nasıl olmalı?

User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

Sitemap: https://*******.com/sitemap.xml

aispowrev aispowrev voynla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Google örnek sitemap var indir düzenle dene bakalım

www.voynla.com Yeni nesil sosyal içerik platformu!

karesibey10 karesibey10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek gıda teknikeri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 17 / 21
  • Ticaret 4, (%100)
virüs sebebiyle google hizmetlerinde aksamalar var

www.burakorganizasyon.com

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Neden her gün içerik giriyorsunuz? Haber sitesi yönetmediğinizi düşünerek soruyorum bunu.

Google asla bizden her gün içerik girmemizi istemez, öncelikle bunu bir aklımızda tutmalıyız.

İçeriklerimizi Google amca için değil ziyaretçiler için hazırlamalıyız. Nihayetinde ziyaretçiler sizi beğenirse sitede kalma oranı yükselmeye başlar ve eğer sosyal medyada etkinseniz zaten bir kitleniz oluşacağı için zamanla sıralamalarda yükselirsiniz.

Şimdi, neden ilk soruyu sorduğumu düşünüyorsunuzdur.

Daima kendi alanınızda en kaliteli içeriği yazmaya odaklanın; her gün içerik girmeye değil. Eğer bunda başarılı olabilirseniz zaten içerikler kısa sürede index alır.

2 gün içerik girmediği için sıralama kaybedeceğini söyleyen biri olmuştu bana ve seo da uzman olduğunu belirten biriydi. Maalesef saçmalığın daniskasıdır. Asla böyle bir kural yoktur Google açısından.

Mesela Wordpress konusunda yazılar yazan bir blog yazarı vardır; wpmavi. Son derece başarılıdır. Dikkat ederseniz her gün içerik girmiyor :) O zaman wpmavi sıralamalarda yok olmalıydı her gün içerik girilmesini iddia edenler nedeni ile :)

Bu konuyu biraz uzattım, farkındayım. Ancak sürekli aynı başlıkla konular açıldığına denk geliyorum. Az sabırlı olmamız gerekiyor.

Kısacası; içeriğinize güveniyorsanız indexlenmesini bekleyin.

Çok yazmak değil, az ama kaliteli yazmak her zaman en idealidir. Aksi takdirde site zamanla çöplüğe dönecektir.

Zaten siteniz zamanla faydalı kaynak olarak algılandığında yazılar çok kısa sürede index alacaktır, bundan emin olabilirsiniz.

İyi forumlar herkese.

Not: Yoast seo kullanıyorsanız yoast site haritasını kullanın. Eğer Yoast dan memnun değilseniz (daha fazla emek verirsiniz) Rankmath kullanın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al