wmaraci reklam
lidertakipci

Mülkünüzde ciddi düzeyde sağlık sorunları bulundu.

6 Mesajlar 1.201 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

profdizayn profdizayn Paylaşmayı seven. Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Patron.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 151 / 107
  • Ticaret 14, (%93)
Bu sorunda çeşitli konular açılmış ama istediğim cevabı bulamadım bilenler yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Sitemin iki dili vardı Türkçe ve İngilizce. Dizin Olarak;

site.com/tr
site.com/en

olarak ayrılmıştı google de tüm linkleri, bu dizinler üzerine indexledi. Default sayfa bile googlede site.com/tr/ varsayılan olarak görünüyordu. Bende bu /tr/ dizinini kaldırıp googlenin site.com/ ana dizinden indexlenmesini istedim ve oldu hepsi istediğim gibi çok hızlı bir şekilde indexlendi. Daha sonra baktığımda ana dizindeki tüm linkler silinmişti ve sadece /en/ dizinindeki linkler duruyordu. Tabi /en/ dizinininde olmasını istemiyordum. Bende robots.txt dosyasına;

Disallow: /en/
Disallow: /tr/

ekledim ve şimdi google karşıma "Mülkünüzde ciddi düzeyde sağlık sorunları bulundu. Mülk sağlığını kontrol et"

"Robots.txt önemli sayfaları engelliyor mu? - Bazı önemli sayfalar robots.txt tarafından engellendi."

sorunu çıkardı.. Nedir bu problem bilgisi olan varmıdır..

Google gibi getir kısmından silinen sayfalarımı yeniden getir dedim ve dizine gönderdim..

Ama yazı duruyor bu durumda yazı gidermi ve silinen sayfalarım ana dizin olarak yeniden eklenirmi?

wmaraci
reklam

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
profdizayn hocam bu konunun uzmanı değilim, ancak şöyle bir araştırdım ve "Disallow: /en/
Disallow: /tr/" komudunun "siteme gelen robotlar /en ve /tr dizinlerini incelemesin" anlamına geldiğini öğrendim.

Aldığınız hatanın sebebi google'ın alt kategoride yer alan yazılarınıza ulaşması için (Tr ve En) alt kategorilere ulaşması gerekmesidir. Çünkü site.com/tr/yazi_linki'nin bir arama motoru tarafından taraması için önce site.com'a bağlanılmalı sonra tr kategorisine girilmelidir.

Umarım yanıtınız budur.

İyi forumlar dilerim..

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
çok basit en ile tr yi engellemişsiniz bunu demeye çalışıyor. disallowları kaldırın

• Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Patron.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 151 / 107
  • Ticaret 14, (%93)
@ogulcan öncelikle teşekkür ederim. Şöyle söyliyeyim /en/ dizinini google indexlesin istemiyorum robots.txt de bu yüzden yasakladım.

Alt kategoriler site.com/yazi-linki olarak devam etmekte şuan yani sitede bu şekilde google ilkbaş indexledi hepsini sonra sildi google zaten şuan ana dizinden alt kategorilere ulaşabiliyor hocam burda bir tuhaflık var işte

wmaraci
wmaraci

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Site adresini bilmediğim için tam kavrayamadım. Peki Google Webmasters üzerinde site uzantınız ve sitemap konumunuz site/tr/sitemap şeklinde mi yoksa site/sitemap şeklinde mi?

• Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Patron.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 151 / 107
  • Ticaret 14, (%93)
@yildirim hocam zaten bilerek yasakladım o dizinler indexlenmesin diye. Kaldırırsam yeniden google o dizinleri indexleyecek anlatabiliyormuyum. Neden site.com/yazı-linki olarak indexlemiyor. Ben /tr/ ve /en/ dizinleri üzerinden index almasını istemiyorum. Gerçi /tr/ yi kapadığım için zaten alamaz ama /en/ kapalı olmak zorunda ordan index almasını istemiyorum.

Ek Olarak: @ogulcan

site.com/sitemap.xml
site.com/robots.txt

şeklinde herşey dediğim gibi sitede bir sorun yok herşey normal linklenmesi gereken gibi..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al