wmaraci reklam

PageSpeed | Site hızlandırma yöntemleri | Kalkışa hazırlanın uçuuyoruz!

23 Mesajlar 3.227 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

webcoderist webcoderist Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Unity | Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 40 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
Evet değerli dostlar,
Google PageSpeed değeri bildiğiniz üzere sitenizin Google sayfa hızıdır. Google, sayfa hızı fazla olan sitelere daha çok puan vermekte buda seoya daha olumlu etki etmektedir. Siz de sitenizin hızını şu linkten ölçebilirsiniz:
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Bu da benim birkaç gündür yayında olan sitemde yaptığım hızlandırma çalışmalarından sonra aldığım sonuç:

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Evet arkadaşlar wordpress sitelerde bu tür yüksek bir sayfa hızına ulaşmak için öncelikle şu konularda adım atılması gerekiyor. Bunlar nacizane nette yaptığım araştırmalarda elde ettiğim ve uygulayarak resimde de göreceğiniz üzere aldığım sonuçlar. Bunların dışında diğer arkadaşlarımızda bilgi paylaşımında bulunursa eminim çok daha etkili ve hızlı sonuçlara ulaşılacaktır. PageSpeed yada diğer hız taraması yapılan sitelerde site hızını etkileyen sıkıntılar öncelikle şu şekilde:
• Resimleri Optimize Etme
• Tarayıcı Önbellekleme (Cache Sistemi)
• JavaScript, Css ve Html Küçültme
• Oluşturmayı Önleyen JavaScript ve CSS Kodlarını Ekranın Üst Kısmındaki İçerikten Kaldırma

1- Bunlardan ilgi olan Resimleri Optimize phptoshop gibi programlarla önerilse de her arkadaşımızın kullanabileceği ve çabuk sonuç alabileceği kendi kullandığım araçları paylaşacağım. Bunlardan ilki ve sık kullandığım yöntem Facebook. Facebook’ta gizli bir albüm oluşturup siteye yükleyeceğim yüksek boyutlu resimleri önce facebook’a yükleyip ardından oradan kaydedip siteye içeriğe ekliyorum. Bunun için online birçok araçta bulabilirsiniz. Benim facebook dışında kullandığım diğer online site: http://optimizilla.com/tr/
2- Diğer husus cache diye bildiğimiz tarayıcı önbellekleme. Bu konuda Emre kardeşimizin eklentisi olan ve bir Türk olarak gurur duyarak kullandığım Wp Fastest Cache. Programı kurmak için Eklentilerden Yeni Ekle yapıp aramaya Wp Fastest Cache yazıp eklentiyi kurabilirsiniz.

3- JavaScript, Css ve Html Küçültme işlemini yine yukarıdaki eklenti ile yapabiliyoruz.
4- En gıcık ve sıkıntılı olay ise burasıydı. Bu kısmı nette araştırma yaparken bir sitede görüp uygulamıştım. Şuan hatırlamıyorum siteyi. Normal şartlarda üst kısımdaki .js ve .css leri alta alan eklentiler mevcut ama bu eklentiler bile temanızı bozuyor. Bizim yapacağımız işlem ise daha basit bir mantıkla adım adım şu şekilde:

A- ../wp-content/themes/TEMANIZ/header.php açıp kodunu bulup kopyalayın.

B- Başka bir sekmede ../wp-content/themes/TEMANIZ/footer.php açıp kodunu resimdeki şekilde ekleyin.

C- Son adımda ise alttaki kodu ../wp-content/themes/TEMANIZ/header.php içinde kodunu aldığınız yere ekleyin. Lütfen "https://oyazio.com" geçen alanları kendi sitenize göre değiştirmeyi unutmayın. Kodun eklenmiş hali resimdeki gibi. Nereye ekleneceğini görebilirsiniz. Bu adımları eksiksiz uyguladığınızda sizde siteniz için gözle görülür bir hızlanma sonucu alabilirsiniz.

oyazio

<script>
document.addEventListener("DOMContentLoaded", function() {setTimeout('document.getElementById("koddostuyuk" ).style.display="none"', 1000);});
</script>

wmaraci
reklam

myofset myofset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 11 / 42
  • Ticaret 7, (%86)
banada atar mısın o yaptıklarını

uzayhaberlerim.com

• Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 40 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
myofset şöyle yapalım, birşeyler hazırlıyım bu konu altında herkes yararlansın...
zaynet Gurayy Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Paylaşımını bekliyoruz..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

myofset myofset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 11 / 42
  • Ticaret 7, (%86)
bekliyorum hocam takipteyim

uzayhaberlerim.com

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Tebrik ederim. Tarayıcı önbellekleme zaten klasik sorun. Jss ve css sorunu yaşayan arkadaşlarda Async JS and CSS eklentisi ile bu sorunu çözebilirler. Arkadaş detaylı bir anlatım yapacaktır zaten.

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
RadiKaL Js eklentileri maalesef temalarda bozukluklar yaratıyor. Özellikle detaylı temalarda (Themeforest vb.) Bu arada uçuş için hazırız komedigecesi

• Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 40 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
Aykut o dediğiniz şekilde evet bozulmalara yol açıyor. Onu da deneyimledim. Şuan hazırlıyorum kardeşim. Kısa bir süre daha verin bana :)
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

zaynet zaynet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Makinist
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 218
  • Beğeniler 105 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
HTML Kodu:
benim sitede bu yok :D

• Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 40 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
zaynet olmama ihtimali yok :) footer.php dosyasının içinde olacak hocam...

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al