wmaraci reklam

PWA Hakkında

6 Mesajlar 826 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)
Google 2015 yılında duyurdu bu özelliği ancak yeni yeni internet siteleri tarafından kullanılır hale geldi. Wordpress tabanlı siteler için de birkaç tane eklenti mevcut ancak benim yaşadığım sıkıntı şu; AMP ile birlikte bu özelliği kullanamıyorum.

PWA nedir diye soracaklar için şöyle söyleyeyim bir android webview uygulaması oluşturmadan, internet sitenizin uygulamasını oluşturabiliyorsunuz ve kullanıcı sitenize giriş yaptığında ona sayfanın en alt kısmında bu siteyi ana sayfana eklemek istiyor musun sorusu soruluyor ve kabul ettiğinde de siteniz bir uygulama olarak kullanıcının telefonuna yükleniyor ve bir webview uygulamasından giriş yapar gibi sitenize bağlantı sağlanıyor. Kullanıcı isterse sitenizi çevrımdışı (internete bağlı olmadan) da görüntüleyebiliyor.

Kullandığım amp eklentisi bu: https://wordpress.org/plugins/accelerated-mobile-pages/

Özellik olarak PWA son güncellemeler ile getirildi ancak belli bir kısmına kadar kullanabiliyorsunuz ondan sonrası ücretli. 79 dolar gibi bir ücrete sahip. Bu durumda bu kadar para vermek yerine amp eklentisinin bu özelliğini aktif etmeyip, sadece PWA eklentisini kurarak çalıştırmayı denedim ancak ne yazık ki çalıştıramadım.

Şimdi sorum şu; AMP for WP eklentisinin PWA özelliğini kullanmadan, başka bir PWA eklentisi ile pwa özelliğini kullanabilir miyim? daha önce yapan var mı? veya fikri olan?

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
reklam

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)
Tamamdır arkadaşlar halletim. İmzamda ki kişisel blog sayfama mobil cihazlarınıza giriş yaparak test edebilirsiniz, giriş yaptığınızda tarayıcınızın üst kısmında bölgenin rengi değişecektir ve ekranın en alt kısmında bir uyarı ekranı çıkacak ve Hüseyin Körbalta - Kişisel blog ana ekrana ekle seçeneğine tıkladığınızda kişisel blog siteme ait uygulamayı telefonuza kurabilir, çevrımdışı olarak ta bağlanabilirsiniz.

Sorunun çözümü için PWA eklentisini kurdum, ayarlamaları biraz karışık ancak amp for wp eklentisi ile sorunsuz bir şekilde birlikte çalıştırdım.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Machine Çevrimdışı olarak erişilebilir olması mantıksız değil mi?

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Machine Çevrimdışı olarak erişilebilir olması mantıksız değil mi?

Çevrımdışı olarak siteye erişme durumu şöyle işliyor, siteye kullanıcı mobil cihazı ile giriş yaptı ve önbelleğe alınıyor o sayfa ve sitede birçok alt sayfayı gezdi bunlarıda önbellekledi ancak kullanıcın interneti kesildi veya bağlantı sorunu oluştu pwa sayesinde önbelleğe alınan o sayfalara internet olmadan erişebiliyor ve sayfalar arasında geçiş yapabiliyor.

Aynı zamanda Google Analytic ile pwa entegrasyonunu sağladığınızda çevrımdışı olarak yapılan tüm eylemler kayıt altına alınıyor ve kullanıcı internete bağlandığı anda bu veriler sekronize edilerek aktarılıyor. Böylelikle çevrımdışı bağlanan kullanıcıların verisinide işleyebiliyorum ve google analytics de bunun verisini ayrıca hesaplatabiliyorum.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Machine şimdi daha iyi oldu :) teşekkürler, bu tarz yenilikleri takip etmek gerekiyor.

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 73 / 327
  • Ticaret 12, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Machine şimdi daha iyi oldu :) teşekkürler, bu tarz yenilikleri takip etmek gerekiyor.

Rica ederim, bende bir arkadaşım blogunda neden pwa kullanmıyorsun demesi üzerine araştırmaya başladım ve şuan hem amp hem pwa özelliğini aktif bir şekilde blog sayfamda kullanıyorum bakalım kullanıcılar açısından nasıl bir etkisi olacak göreceğiz. Benim blogu kullananların %50'si mobil kullanıcı olduğu için mobile daha fazla ağırlık vermeye başladım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al