lostyazilim

sandbox a düşmüşüm

15 Mesajlar 3.419 Okunma
lstbozum

fxanalizturk fxanalizturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 40 / 11
  • Ticaret 4, (%100)
merhaba arkadaşlar. açmış oldugum 3 aylık bir sitem var son google güncellemesinde pr3 değeri almıştı.sonra birden pr değeri sıfırlandı. yaptıgım araştırmada sitemin sandbox a düştüğünü öğrendim.bazı google ban sorgulama gereçleriyle sorguladıgımda sitenin banlı oldugu bazı sorgulamalarda ise bansız oldugunu görüyorum.googlede info:......com yaptıgımda site gözükmüyor.. site:......com yaptıgımda indexlenen bütün sayfalar çıkıyor 2170 sayfa indexlenmiş görünüyor.. sitemle ilgili önemli anahtar kelimelerde arama yaptırdıgımda ön sıralarda çıkıyor..benim sormak istediğim pr değerimin sıfırlanması google tarafından sandbox a yada kara listeye alındıgım anlamınamı geliyor..ayrıca bu sitenin hiç onaylanmış adsense hesabı yok nasıl banlı site kategorsinde olabilir.
ayrıca site yeni olmasından dolayı yaptıgım en büyük hata autosurf sistemine ve backlink olayına çok saldırmam oldu..aşırı derece çöp hitler almam sanırım googlenin gözünde beni değersizleştirdi. yeni site kuran arkadaşlar autosurf sisteminden uzak durun..

kırmızı renkli sorularıma cevap verebilirmisiniz bu konuda yardıma ihtiyacım var

site adresi www.fxanalizturk.com ilave olarak başka bir arkadaşın adsense hesabından bana özel bir kanal oluşturup kod alıyorum reklamlar sitede çıkıyor bu adsense tarafındna banlanmadıgım anlamınamı geliyor
deeprock2

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

bLack67 bLack67 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Özel sektör
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 4 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense ile sandbox ayrı şeyler. Siteniz sandbox yese bile adsenseniz hala devam eder. yada tam tersi adsense hesabınız banlanmış olsa bile siteniz sandbox yemez.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 40 / 11
  • Ticaret 4, (%100)
peki google ban check ettiğimde banlı gibi gözüküyor bu ne demek..yani adsensesi olmayan birisi nasıl ban yerki.ayrıca pr değeri neden sıfırlandı güncelleme olmadan.

bLack67 adlı üyeden alıntı

Adsense ile sandbox ayrı şeyler. Siteniz sandbox yese bile adsenseniz hala devam eder. yada tam tersi adsense hesabınız banlanmış olsa bile siteniz sandbox yemez.

lussio lussio Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 40 / 51
  • Ticaret 5, (%100)
Genç sitelerin aşırı ve çöplük olarak tabir edilen sitelereden link alması her zaman yarar yerine zarar getirmiştir. Ayrıca Sandbox google'ın neredeyse tüm yeni sitelere uyguladığı bir filtredir. Sana tavsiyem eğer attığın yazılar hemen index alıyorsa özgün makale paylaşımına devam et yok eğer konuların index almıyorsa 5-6 gün içerik ekleme bu 5-6 günün sonunda günlük 1'er, 2'şer özgün makale girmeye başla 1 ay gibi bir sürede sanbox'tan çıkarsın. Ama kesinlikle çöplük sitelere toplistlere siteni ekleme eklediklerini de silebiliyorsan sil.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 40 / 11
  • Ticaret 4, (%100)
evet bugun başlıyorum temizliğe yarardan çok zararını gördüm..ortala 2 günde bir yorum ve analiz yayınlıyorum indexlenmede bir sorun yaşamıyor.

eskiden info:....com sorgusu yaptıgımda site gözüküyordu şimdi gözükmüyor buda sandbox belirtisimi acaba

lussio adlı üyeden alıntı

Genç sitelerin aşırı ve çöplük olarak tabir edilen sitelereden link alması her zaman yarar yerine zarar getirmiştir. Ayrıca Sandbox google'ın neredeyse tüm yeni sitelere uyguladığı bir filtredir. Sana tavsiyem eğer attığın yazılar hemen index alıyorsa özgün makale paylaşımına devam et yok eğer konuların index almıyorsa 5-6 gün içerik ekleme bu 5-6 günün sonunda günlük 1'er, 2'şer özgün makale girmeye başla 1 ay gibi bir sürede sanbox'tan çıkarsın. Ama kesinlikle çöplük sitelere toplistlere siteni ekleme eklediklerini de silebiliyorsan sil.

• Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Özel sektör
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 4 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

Ben 1 ay gibi kısa sürede sandboxtan çıkan site daha görmedim. Sandbox ayrı, kelime ban ayrı. Örnek verecek olursam; Tr'nin en iyi webmasteri sayılabilecek kapasitede bir arkadaşımın bundan 4 5 sene önce sitesi sandbox yemişti. 2 sene gibi bir sürede kalktı.

Ek Olarak:

fxanalizturk adlı üyeden alıntı

evet bugun başlıyorum temizliğe yarardan çok zararını gördüm..ortala 2 günde bir yorum ve analiz yayınlıyorum indexlenmede bir sorun yaşamıyor.

eskiden info:....com sorgusu yaptıgımda site gözüküyordu şimdi gözükmüyor buda sandbox belirtisimi acaba

site ismini pm atarmısın?

lussio lussio Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 40 / 51
  • Ticaret 5, (%100)

bLack67 adlı üyeden alıntı

Ben 1 ay gibi kısa sürede sandboxtan çıkan site daha görmedim. Sandbox ayrı, kelime ban ayrı. Örnek verecek olursam; Tr'nin en iyi webmasteri sayılabilecek kapasitede bir arkadaşımın bundan 4 5 sene önce sitesi sandbox yemişti. 2 sene gibi bir sürede kalktı.

Ek Olarak:

site ismini pm atarmısın?

Site ismi ilk mesajda yazıyor 1 ay sandbox'tan çıkmak için yeterli bir süre senin arkadaşın filtre yemiş sanbox değil. Google bile sandbox'ın varlığını ve yeni açılan sitelerin %90'ına uygulandığını bunun amacınında yeni açılan sitelerin spam içerikle yaşlı sitelerin önüne geçmemesi olduğunu açıkladı.

Ek Olarak:

fxanalizturk adlı üyeden alıntı

Attığın yeni makaleler ilk sayfada mı çıkıyor yoksa daha geri sayfalarda mı çıkıyor

• Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Özel sektör
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 4 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

Site ismi ilk mesajda yazıyor 1 ay sandbox'tan çıkmak için yeterli bir süre senin arkadaşın filtre yemiş sanbox değil. Google bile sandbox'ın varlığını ve yeni açılan sitelerin %90'ına uygulandığını bunun amacınında yeni açılan sitelerin spam içerikle yaşlı sitelerin önüne geçmemesi olduğunu açıkladı.

Ek Olarak:

Attığın yeni makaleler ilk sayfada mı çıkıyor yoksa daha geri sayfalarda mı çıkıyor

Kardeşim yanılıyorsun :) Filtre nedir ki :) Asıl filtreden hemen kurtulursun. Sandbox ap ayrı birşey.

Not: site sandbox yememiş. 2 3 güne düzelir.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 40 / 11
  • Ticaret 4, (%100)
makeleler ilk sayfada kısa bir tanıtımı var tıklayınca yeni bir sayfada çıkıyor

Ek Olarak:

• Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Özel sektör
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 4 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Yeniden dğerlendirme isteği gönderin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al