lostyazilim

Search Console 16 Aylık Veri Geçmişi Sunmaya Başladı!

5 Mesajlar 1.015 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Ocak ayında webmasterlerin karşısına tepeden tırnağa yenilenmiş Search Console ile çıkan Google’ın Beta sürümü çalışmaları devam ediyor. Beta ile birlikte webmasterların sahip olacağı avantajlı özelliklerden bahseden Google, yakın gelecekte Search Console üzerinden 16 aylık veri geçmişine sahip olacağımıza değinmişti. Geçtiğimiz gün Beta’da aktif edilen bu özellik sayesinde artık Search Console verilerini 16 ayı kapsayan şekilde filtreleyebileceğimiz özellik aktive edildi.

Google’ın alıştığımız Search Console’unda, maksimum 90 günü aşkın verilerin görüntülenebilmesi kimi webmasterler tarafından yadırganan ve yeni sürümde genişletilmesi istenen başlıca özelliklerden biriydi. Yenilenen sürümde kullanıcıların görüşlerini dikkate alan Google, verileri 16 ay bazında görüntülememizi sağlayacak. 16 aylık verilerin Durum > Performans (eski tasarımda Search Analytics) üzerinden kapsamlı geçmiş sunması çoğumuzun işine yarayacaktır.

16 aylık verilerinize göz atmak istiyorsanız:

1. Search Console’a giriş yapın ve ardından bir site seçtikten sonra sol menüde beliren “Yeni Search Console'u deneyin” linkine tıklayın.

2. Durum sekmesi altından Performans bölüme geçiş yapıp, “Tarih: Son 3 ay” etiketine tıklayın.

3. Bu bölümden “Son 16 ay” filtresini seçip, “Uygula” butonuna tıklayın.

Yeni Search Console’un haberini WM Aracı Blog’da yayınladığımızda, 16 aylık verilere ulaşma haberine birçok webmasterin sevindiğini hatırlıyorum, umarım hepimizin faydasına bir geliştirme olur.
Kiroglumarket Codesign

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
reklam

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Bu özelliği ben uzun süredir kullanıyorum diye hatırlıyorum, yoksa ben mi yanılıyorum :)

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

QtQ QtQ Adalet Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Startist
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 0 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Çok eksiklikleri var Search Console'nin. Bu haliyle bile yetersiz.

Codesign Codesign Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek #Security Researcher
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1045
  • Beğeniler 423 / 263
  • Ticaret 12, (%100)
Fark ettim bu durumu güzel olmasına güzel fakat, Bazı durumlar da yetersiz kaldığını söylemeden edemeyeceğim. Son günler de AMP kurulu olmamasına rağmen AMP ile ilgili bildirimler geliyor ne alaka olduğunu çözebilmiş bile degilim. :)

wmaraci
wmaraci

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Pawn 90 güne kadar veriler paylaşılıyordu, muhtemelen yanlış anımsıyor olabilirsiniz. Şu an klasik Search Console'da hala veriler 90 gün sınırıyla paylaşılıyor. Aktive edilen özellik sadece Search Console Beta'da aktif.

QtQ Google ciddi biçimde Search Console'a takmış durumda ve uzun süre betada tutacak gibi duruyor. Betadan çıktığında karşımızda daha güçlü ve kullanışlı bir Search Console olacağı kesin.

Codesign ilginç bir sorun, AMP ile ilgili sorunu ilgili alanları fligranlayarak buradan paylaşırsan hep birlikte bi' bakalım. Belki hakim olduğumuz bir şeydir.
Codesign

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al