freelance iş ilanları

Seoda yanlış bilinenler ve gerçekleri net cevaplar

14 Mesajlar 1.706 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

soft2m soft2m Soft2M Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)
Forumdan gelen sorulara net bir cevap vermek istedik arkadaşlar.

Buyrun arkadaşlar google'ın kendi makelesi ; Kalın punto yere dikkat edelim.
Google dostu site olmak sadece 3 başlıkta toparlanabilir.
* Ziyaretçilere istediklerini sunmak.
* Başka sitelerin, sitenize bağlantı vermesini sağlamak
* Site erişimini kolay ve basit hale getirmek.
Caps:

Diğer hatalı bilinen olay ise anahtar kelime zararlıdır diyen seocu arkadaşlarımıza cevaben verelim.
Google kendi dizinine bakalım. Kalın puntoya dikkat edelim.

Yeterince açık ve net cevaplardır umarım. Mantıklı konu ile bütünlüğü olan etiketleri çekinmeden kullanınız.
Harika bir etiketleme örneğine bakalım work örneklerinden.

Seo Şefi

wmaraci
reklam

CengizKaya CengizKaya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)
Hocam sizin herşeyiniz hoş güzel ama sitenizin footerinden seo kelimesinde felan kendi sitenize link vererek yükselme çabanız bana çok komik geliyor.
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)

Cengiz-Kaya adlı üyeden alıntı

Hocam sizin herşeyiniz hoş güzel ama sitenizin footerinden seo kelimesinde felan kendi sitenize link vererek yükselme çabanız bana çok komik geliyor.

Günlerdir yoğunluğumuza denk gelen bir durumdur. Belki bilginiz yok ama temamızı ücretsiz olarak dağıttığımız için birebir test ediyoruz ve kodlamalarda hata olmaması için kullanıcıya verilecek dosyalar ile çalışıyoruz.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

soft2m adlı üyeden alıntı

Günlerdir yoğunluğumuza denk gelen bir durumdur. Belki bilginiz yok ama temamızı ücretsiz olarak dağıttığımız için birebir test ediyoruz ve kodlamalarda hata olmaması için kullanıcıya verilecek dosyalar ile çalışıyoruz.

Ne yani hocam birde başka sitelerden footer backlink mi alıyorsunuz ? Hemde henüz 2 aylık siteye zararlı veya aşırı olabilir. (bence)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)

Ne yani hocam birde başka sitelerden footer backlink mi alıyorsunuz ? Hemde henüz 2 aylık siteye zararlı veya aşırı olabilir. (bence)

Kodlamacı arkadaştan cevap beklemekteyiz bunun için. Linki kaldırınca tema çalışmıyor yani :)

Ek bilgi bağlantı reddet ile bu tür işlemleri çözebilirsiniz. Makalesini yayınladık.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

Hayır dostum isteyen 30 tl karşılığında linki kaldırabiliyor. Kodlamacı arkadaştan cevap beklemekteyiz bunun için. Linki kaldırınca tema çalışmıyor yani :)

Benim görüşümce linki kaldırmayanlar için problem olacaktır bu ama en büyük problem sizin için olacaktır bu tema diyelimki 3 ay boyunca tutulsun 3 ay boyunca seo kelimesinden 10 bin backlink aldınız peki ya 3 ay sonra ? veya 6 ay sonra temalar kaldığı zaman backlink sayınız da düşecek ozaman ne olacak birden backlink sayısının düşmesiyle binlerce lira yatırım yapsanız ancak o rakamlara ulaşabileceksiniz bu ise sadece sizi biraz olsun kurtarabilecektir.

Ek Olarak:

Ek bilgi bağlantı reddet ile bu tür işlemleri çözebilirsiniz. Makalesini yayınladık.

Madem öyle gerek varmıydı footere ekletmek ? acemi sitelerin yaptığı gibi olmuş sizinki siz koskoca " KURUMSAL SEO FİRMASI " olacaksınız.
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)

Benim görüşümce linki kaldırmayanlar için problem olacaktır bu ama en büyük problem sizin için olacaktır bu tema diyelimki 3 ay boyunca tutulsun 3 ay boyunca seo kelimesinden 10 bin backlink aldınız peki ya 3 ay sonra ? veya 6 ay sonra temalar kaldığı zaman backlink sayınız da düşecek ozaman ne olacak birden backlink sayısının düşmesiyle binlerce lira yatırım yapsanız ancak o rakamlara ulaşabileceksiniz bu ise sadece sizi biraz olsun kurtarabilecektir.

Biraz önce açıklaması yapıldı. Bağlantıları reddet yöntemi ile çözüm üretebilirsiniz.
İkinci durum ise zamanı geldiğinde sağlam sitelerden kalıcı olarak onaylayacaklarımız var. Ve devamlılığı için anlaşma yapılacak. Yani her siteden gelen bağlantıyı kabul etmiyoruz. Farklı bir strateji diyelim.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

Biraz önce açıklaması yapıldı. Bağlantıları reddet yöntemi ile çözüm üretebilirsiniz.
İkinci durum ise zamanı geldiğinde sağlam sitelerden kalıcı olarak onaylayacaklarımız var. Ve devamlılığı için anlaşma yapılacak. Yani her siteden gelen bağlantıyı kabul etmiyoruz.

Ama sonuç olarak klasik seo uzmanları gibi tema dağıtımı yaparak ücretsiz şekilde footere link ekleyerek yükselmek istiyorsunuz :)

Bunun yerine rakiplerinizi analiz edip backlink aldıkları yerlerden backlink alarak ve tabiki link verdikleri sitelerden, aynı sunucuda bulundukları sitelerden reklam alarak, tanıtım yazısı yayınlayarak yükselseniz daha iyi değilmi ?

Temayıda ücretsiz şekilde dağıtsanız /LİNKSİZ şekilde daha büyük popülerite ve yükseliş kazanırsınız :) diye düşünüyorum
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)

Ama sonuç olarak klasik seo uzmanları gibi tema dağıtımı yaparak ücretsiz şekilde footere link ekleyerek yükselmek istiyorsunuz :)

Bunun yerine rakiplerinizi analiz edip backlink aldıkları yerlerden backlink alarak ve tabiki link verdikleri sitelerden, aynı sunucuda bulundukları sitelerden reklam alarak, tanıtım yazısı yayınlayarak yükselseniz daha iyi değilmi ?

Temayıda ücretsiz şekilde dağıtsanız /LİNKSİZ şekilde daha büyük popülerite ve yükseliş kazanırsınız :) diye düşünüyorum

Bunları yapıyoruz dostum zaten. Bu dediğimiz gibi farklı bir strateji olarak düşünün. Temayı ilk gün indirenler footerda link gördüler şuan böyle bir sorun yok. Yazılımcı düzeltti.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

Bunları yapıyoruz dostum zaten. Bu dediğimiz gibi farklı bir strateji olarak düşünün. Temayı ilk gün indirenler footerda link gördüler şuan böyle bir sorun yok. Yazılımcı düzeltti.

Yanlış anlaşılmasın sizi yargılama peşinde değilim ama bu footerden link almanız vs. bana pek uygun gelmedi.

Bunun yanında paylaştığınız içerikler vs. çok değerli.

Sizin için benim düşüncelerim değerliki sizde kaldırmışsınız footerdeki linki.

Bu arada kazancınızın kdvsini veya gelir vergisini ödemelisiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 25 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 25 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al