wmaraci reklam

Yanlış Seo Çalışması !!

20 Mesajlar 2.407 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Seo çalışması yapmadan önce seo nun ne olduğunu kavramak gerekiyor maalesef.

Yeni açılan sitelerde kalıcı indexler ortalama 3 ay içerisinde netleşir aslında. Bu dalgalanma sürecinde sadece içeriklerimizin kaliteli olmasına özen göstermeliyiz. Tabii ki site açılış hızı yüksek önem arz ediyor, özellikle mobil kullanım açısından sitenin uyumu çok önemli.

Hep derim, az sabır :)

Örnek olarak e-ticaret sitesi açıyoruz mesela, sanıyoruz ki hemen aynı gün satış yapacağız. Yahu bir dükkan açtığımızı düşünelim, hemen müşteri gelir mi? Zaman alır değil mi dükkanın tanınması. Web sitesi de böyledir aslında. Zaman tanımak gerek bir süre.

Birinin sitesi ilk sayfada yer alıyordu, hatta ilk sıra desek daha doğru olur. İlk sıradayım ama neden kimse beni aramıyor diye sormuştu bana. Google seni ilk sırada gösterir ama seni aratacak diye bir kaide yok demiştim ona. Google sadece yer veriyor sıralamalarda. Ziyaretçilere sizin ne verdiğiniz önemlidir esasında. Ziyaretçi sizde istediği kaynağı bulamadı ise google amca ne yapsın :)

Dolayısı ile siz ne kadar sosyal medya paylaşımı, backlink vs yaparsanız yapın her şey ziyaretçide bitiyor. Az empati yapmalıyız kısacası.

İyi forumlar herkese.
sercey metekog

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

baserweb baserweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Digital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Yeni açılmış bir siteye Seo yapılmaz diye bir kaide söz konusu değildir. Konu şu , indexi tamamlanmayan bir siteye backlink yaptırmak mantıklı değil .
2. Olarak herkezden backlink alınmaz , sitenizi çöp yaparsınız verdiğiniz tüm emek boşa gider

hepindir hepindir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** I**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bende katılıyorum baserweb ,sitenin ilk temeli seo'dur yaptığınız site'nin yapısını bile ilk onunla inşa edersiniz ki ilerde doğucak problemlere hazırlık çıkartmamak için ama daha yeniseyseniz ilk iki ayda kesinlikle backlink sakıncalı olarak görüyorum ve tabi ki forumda gördüğümüz örnekler'de daha sitesi 2 aylık ama backlink'ten spam'a düşürmüş mesela, gerek yok sabır ve azim bu işin temeli...
baserweb

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
baserweb ctrl+c ile ctrl+v olduktan sonra ücretsiz bir blok sitesi açıp memleketteki bütün siteleri açtığım blok sitesin yerleştirsem kopyala yapıştır yapıp, sitenin ana sayfasına da mıçtınız olum yazsam. bu kötü backlinkten dolayı siteler çöp mü olacak. 1 siteye backlinkle olmaz dersen 10 site açtığımı düşün. Yani bukadar basit mi bu iş. onu merak ediyorum.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Şöyle ben 1 aylık sitenin tüm site içi eksiklerini linklemesini içeriğini kodlamasını düzenledikten herşeyini tamamladıktan sonra link çalışması yaparak toplamdan 1.5 ayda ilk 3 sıralamaa sokabildim . Anahatar kelime ve sektör 13 yıllık hizmet sektörü tıklama rakamları ortalama 5 tl olan bir sektör . Domain yaşı ise 4 aylıktı :)

Backlink konusuda şu şekilde ne yazıkki bu forumda net bir şekilde insanları dolandıran satıcılar var , bahsettiğiniz gibi domaini çöp ediyor onca zaman veirlen tüm emeğide çöpe attırıyor . Bende bu işe ilk girdiğimde burda bir satıcı tarafından dolandırıldım :) Şimdi ise 10larca referanslı olan SEO markasının sahibiyim :)

• Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 12
  • Ticaret 1, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

baserweb ctrl+c ile ctrl+v olduktan sonra ücretsiz bir blok sitesi açıp memleketteki bütün siteleri açtığım blok sitesin yerleştirsem kopyala yapıştır yapıp, sitenin ana sayfasına da mıçtınız olum yazsam. bu kötü backlinkten dolayı siteler çöp mü olacak. 1 siteye backlinkle olmaz dersen 10 site açtığımı düşün. Yani bukadar basit mi bu iş. onu merak ediyorum.

Bir kere sitede hiçbir içerik güncellemesi olmayan uslanmam.com gibi sitelerde açılan konuların %95 i doğrudan backlink için açılmış dışarıya dofollow link veren forumlar bu forumdan insanlar gerçekten fayda görebiliceğini sanıyor ama göremez.

Spamın temel sebebi whois gibi backlink çeşitleridir 10 dkda 500 tane backlink yapılıyor algılandıktan sonra siliniyorlar , kaynaklar zaten çok kötü , link veren whois siteler zaten kafadan google tarafından yasaklanmış imleme backlink saçmalığı var tek panelden 100 tane Türkçe forumdan link paylaşılıyor 2 ay sonra lak diye siliniyor buda senin domainini spama götüren bir diğer adım ..

BU KONU ANLAT ANLAT ANLAT BİTMEZ ÇOK SEÇENEK VAR YANLIŞ SEO-BACKLİNK ÇALIŞMASI YAPAN TONLA İNSAN VAR KİMDEN NE ALDIĞINIZA ÇOK DİKKAT ETMELİSİNİZ . SİZİN PARA VERİP SATIN ALDIĞINIZ O LİNKLERİ BİZİM RAKİPLERİMİZ BİZE SIRALAMA KAYBEDELİM DİYE YAPIYOR :) VE BİZ GÜNCEL OLARAK O LİNKLERİ REDDEDİYORUZ :)
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
baserweb bu linklerden nasıl kurtuluruz :)

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 16.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
disavow tool :)
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

esat42 esat42 SEO Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

lastpavel adlı üyeden alıntı

gerçek site seo çalışmaları ücretleri çok yüksek olur ve backlinkten ziyade çok kapsamlı çalışmalardır. Piyasada satılan 50-100-200-500 vs gibi rakamlarla sadece sitenizi çöp edersiniz.Seohocasının fiyatlarını koyuyorum. Aşağı yukarı gerçek seo paketlerinin fiyatları bunlar gibidir.

pahalı olunca kaliteli mi oluyor

akabedesing akabedesing WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Bence seo işi sabır işidir yeni başlanmış site için herşey standarttı sitemap gönderip sitenin içerisinde linkler verip beklemek sonrasında ise backlink vw makale yazıları yazdırıp sitenizi yükseltmektir ama bazı arkadaşlar hemen backlink verip sitenin yükselmesini beklemesi çok enteresan bir durum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al