wmaraci reklam

Ziyaretçi sayım hızla düştü, sebep ne olabilir?

21 Mesajlar 3.748 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

durucal durucal eğitimci Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek eğitimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 3, (%100)
Merha arkadaşlar,

Ziyaretçi sayım hızla düştü, sebep ne olabilir? Her zamanki rutin işlemleri yaptım. Yani içerik girdim, düzenleme yaptım vs.
Resimde de gördüğünüz gibi anlaşılmaz bir durum! Siz de de böyle bir durum söz konusu mu diye sordum? Ya da muhtemel hatalarım ne olabilir?

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur!
wmaraci
reklam

oriares oriares Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 82 / E
  • Meslek Web Tasarımı & Programlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 8, (%100)
web sıtenı bogucak sekılde reklam doldurduysan zıyaretcı kıtlenı elbette dusurmus olabılır

• Üyelik 03.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek eğitimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 3, (%100)
3 adet reklam çok mu Hocam?

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bu reklam meselesi değil , daha önce hit edindiğimiz platformlar nelerdi, yani hitleriniz google den mi yoksa facebook veya r tanitimlardan mi geliyordu
Sitenizin kaç aylık, Backlink kaynaklariniz neler ve doğal mı icerikleriniz kopyami özgün mü
Bu soruların cevabına göre sıkıntının sebebi hakkında bir tahmin yurutulebilir
Teşekkürler
kpssdelisi

kişi bu mesajı beğendi.

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek eğitimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam hitler tamamen organikti. Google ve yandex arama motorundan gelen ziyaretçilerdi. Hiç bir tanıtım yapılmadı, sosyal ağlardan da ziyaretçi gelmiyordu.
İçerikler çoğunluğu Youtube videolarıdır. Ayrıca özgün yazılar vardır.
Site 5 aylık, her gün düzenli özgün içerik giriliyordu.
Ayrıca ders anlatım sunu dosyaları da paylaşılıyor. Bu dosyalar belki diğer sitelerde de yayınlanmış olabilir. Bu sebeple olabilir mi?
İlginiz için çok teşekkür ederim hocam.
Bakmak isterseniz [B]BU SİTE[/B].

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)

durucal adlı üyeden alıntı

Hocam hitler tamamen organikti. Google ve yandex arama motorundan gelen ziyaretçilerdi. Hiç bir tanıtım yapılmadı, sosyal ağlardan da ziyaretçi gelmiyordu.
İçerikler çoğunluğu Youtube videolarıdır. Ayrıca özgün yazılar vardır.
Site 5 aylık, her gün düzenli özgün içerik giriliyordu.
Ayrıca ders anlatım sunu dosyaları da paylaşılıyor. Bu dosyalar belki diğer sitelerde de yayınlanmış olabilir. Bu sebeple olabilir mi?
İlginiz için çok teşekkür ederim hocam.
Bakmak isterseniz [B]BU SİTE[/B].

Öncelikle 4 aylık bir sitenin 21.000 indexi hiç gerçekçi değil. Yok hergün 20 içerik giriyorsaniz o zaman farklı lakin bence iceriklerinizin büyük çoğunluğu kopya. Kopya içerik ise özellikle yeni bir site için çöküşün başlangıcıdır. Hergün 5 kopya içerik girmek yerine 1 ozgun icerik girseydiniz sitenize daha fazla ziyaretçi cekerdiniz . Sitenizin sorunu bence Tamamen kopya içerik kaynaklı. Zira google yeni sitelere ilk dönemler fırsat verir ve sitenin içerik yapısı,ziyaretçinin sitede kalma, gezinme faaliyetlerini değerlendirir ve izler, sitenin faydalı ve ziyaret iyi memnun ettiğini görürse ve yazilarindaki kaliteyi farkederse o siteyi mukafatlandirir ve hitlendirir aksi durumda sıralamada alt lara doğru iteler olay bu kadar basit, tavsiyem tamamen özgün içeriğe yuklenin ve Backlink çalışması yapmayı düşünüyorsanız aklınızdan çıkarın, dogal yollarla Backlink elde etmeye çalışın
Teşekkürler

• Üyelik 03.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek eğitimci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 3, (%100)

weblozi adlı üyeden alıntı

Öncelikle 4 aylık bir sitenin 21.000 indexi hiç gerçekçi değil. Yok hergün 20 içerik giriyorsaniz o zaman farklı lakin bence iceriklerinizin büyük çoğunluğu kopya. Kopya içerik ise özellikle yeni bir site için çöküşün başlangıcıdır. Hergün 5 kopya içerik girmek yerine 1 ozgun icerik girseydiniz sitenize daha fazla ziyaretçi cekerdiniz . Sitenizin sorunu bence Tamamen kopya içerik kaynaklı. Zira google yeni sitelere ilk dönemler fırsat verir ve sitenin içerik yapısı,ziyaretçinin sitede kalma, gezinme faaliyetlerini değerlendirir ve izler, sitenin faydalı ve ziyaret iyi memnun ettiğini görürse ve yazilarindaki kaliteyi farkederse o siteyi mukafatlandirir ve hitlendirir aksi durumda sıralamada alt lara doğru iteler olay bu kadar basit, tavsiyem tamamen özgün içeriğe yuklenin ve Backlink çalışması yapmayı düşünüyorsanız aklınızdan çıkarın, dogal yollarla Backlink elde etmeye çalışın
Teşekkürler

Hocam bilgilendirme ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Youtube botu ile siteye hergün 30-40 video ekledim. İndex bu sebeple oluştu. Bu kopya sayılıyorsa doğrudur. Ayrıca kendim de her gün özgün yazılar eklemeye çalıştım. Söyledikleriniz doğru ama embed kodlar kopya içerik sayılmaz diye biliyorum.
Şimdi ne yapayım bütün içeriği silip yeniden özgün içerik için mi çalışayım?

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
içeriklerinizi silmeniz daha kötü etki edecektir, lakin copy past yaptığınız içeriği rewrite (yarı özgünleştirme) yaparak google 'nin sitenize olan bakış acısını azda olsa değiştirebilirsiniz, Bunun haricinde hergün eklemeye çalıştığınız içerik adedini azaltın ancak bu içerikler daha özgün yada en azından faydalı az bulunur konular olsun

32142 32142 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
hocam son günlerde genel olarak bi düşüş var sanırım benim 4 binlerden bine düşmüş.

AhmetTUTAK AhmetTUTAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 189 / 80
  • Ticaret 40, (%100)
arkadaşlar googlede dalgalanma halen devam ediyor biraz beklemenizi tavsiye ederim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al