wmaraci reklam

Grafik Tasarımda Neden mac ?

11 Mesajlar 3.641 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aydnaydn59 aydnaydn59 Videographer Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Videographer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Başlıkta da yazdığım gibi arkadaşlar. Grafik tasarımda Mac Os trendi neden var ? Grafik tasarımda mac os kullanma sebepleriniz nelerdir tecrübeleri ve bilgileri olan arkadaşlar yazabilir mi
ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ecarpar ecarpar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilişim ve e-ticaret uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 23 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiye ye ilk baskı makineleri ile beraber giren cihazlar mac olduğu için eski grafiker abilerimiz pc kullanmasını bilmezdi o dönemden kalma bir alışkanlık,

Gösteriş aparatı olarak, kaliteliyim ben gibisinden de olabilir,

Mac lerin şimdiki halini bilmem ama baskı için olma sebebi, normal monitörlerin üzerinde görünen renkler birebir baskıya gitmez, monitörde gördüğün renk ile baskıda çıkan renk arasında ciddi ton farklılıkları olurdu hatta bu sebeple Pantone kataloğunda bulunan renkler ile monitörü senkronize eden bir cihaz bile kullanılırdı, ancak mac lerin ekran kalitesi eski dönem için konuşabilirim uzun bir süredir mac kullanmadım, baskıya giden rengi birebir gösterirdi.

Monitör kısmını bilemiyorum, ancak artık mac ile pc arasında çok bir fark kalmadı, aradaki en bariz fark, mac alırken 7-8 bin tl yi normal görüyor insanlar ama laptop alırken 4-5 bin deyince soğuk ter döküyorlar. Bu da gösteriş aparatı olarak mac ürünleri daha çok tercih edildiğinden olsa gerek, oysa teknoloji olarak artık mac lerde aynı işlemciyi, ram ı hdd yi ve ekran kartını kullanıyor, hatta kafayı kırıp mac os u normal laptopa da kurabiliyorsunuz.

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı soru kodlama için de sorulabilir :) Genel olarak neden MAC? diye sorgulanması gerekir :)

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Being 'cim, senin bu konu için hazırladığın bir yazı vardı sanırım :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
retina ekran diye bir şey var. ekrana baktığında kendini yüksek kalitede baskı alınmış bir kağıda bakar gibi hissedersin. Bunun dışında işletim sistemi farkı da var.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Aslında birçok nedeni var. Bazıları;
- macOS'in UI'sini tasarımcılar daha çok beğeniyor.
- Aynı şekilde Apple ürünlerinin tasarımı daha çarpıcı oluyor.
- Düşük sistem kaynağına rağmen başarılı grafik performansı sunabiliyor, yüksek donanımlarla daha stabil ve hızlı performans sunuyor.
- Bazı grafik ve grafikerlere yardımcı çok harika yazılımlar sadece Apple ekosisteminde yer alıyor. Bunların Windows ortamındaki muadilleri yeterli gelmiyor ya da insanlar alışkanlıklarını değiştirmek istemiyor.
- Bunların dışında macOS'in kendisi bile bizzat başlı başına iş dünyasındaki kişilerin Mac'i tercih etmesinin önemli nedenlerinden biri.

Phantaso etiket için teşekkürler dostum :)
Phantaso

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

Coldcraftings Coldcraftings WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek C# , SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 16 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Bir ara sırf macOs'ta "Sketch" programı dolayısıyla almayı düşündüm ama bütçe aşıyor resmen :(

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Uzunca süre Mac cihazları kullandım. iMac'te kullandım Macbook Pro'da Macbook Air'de. Eskisini de kullandım yenisini de. İnsanların artık Mac'in daha kaliteli daha performanslı olduğu görüşünü bırakması lazım. Standart bir iMac şuan 10.000 civarı. O paraya çok çok daha iyi bir bilgisayar toplayabilecekken sadece Apple olması için o parayı vermeyi mantıklı bulmuyorum. Apple fanatikleri gelip bana Apple'ı savunmasın. iPhone X kullanıyorum. Macbook Pro'm da var. Ama çalışmalarımı Monster laptopumda yapıyorum. Yani ne o tarafa ne bu tarafa fanatiklik yapıyorum. Ama ben ne grafikerlerin ye yazılımcıların Apple fanatikliği yapmasını kesinlikle mantıklı bulamıyorum. Ayrıca Apple'ın UI'i daha iyi diye birşey yok. O tamamen kişisel bir olaydır. Bana iyi gelir sana kötü. Uzun lafın kısası evet bende soruyorum, neden ısrarla Mac'i övüyoruz?
DenizOZTURK ecarpar doaldigital

kişi bu mesajı beğendi.

GorkemYaylalar GorkemYaylalar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 7 / 31
  • Ticaret 2, (%100)
Bana göre belli bir nedeni yok sadece hoşuma gittiği için kullanıyorum bir nevi alışkanlıkta diyebiliriz.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Macbooklar için trackpad 'in etkisi de olabilir tercih edilmesinde.

Donanımı Windows işletim sistemine göre düşük görünse de, işletim sistemi işlemleri çok hızlı yapmanızı sağlıyor bu yüzden bir iş,tasarım veya proje üzerinde her türlü Windows'dan daha avantajlı. Tabi buna güvenliği ve icloud hizmitini de katmak gerekiyor.

Ben de yeni yeni Macbook Air kullanmaya başladım, crackli bir uygulama aşağı yukarı hepimiz yüklemişizdir. Windows'da bir uygulamanın crack dosyasını yüklerken anında virüs veriyor ve işletim sistemi kendinden geçiyor sık sık. Macbook'da 3-5 uygulamayı cracklı denedim antivirüsle bilgisayarı desteklememe rağmen hiçbir crack dosyasında bir sorun vermedi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al