wmaraci reklam

Bu Tarz Tasarımlar Yapabilecek Seviyeye Nasıl Gelebilirim?

9 Mesajlar 1.712 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhabalar,

Hazırladığım websitelerinde genellikle logo gibi görselleri ücretli olarak temin ediyordum şimdiye kadar. Ücretli temin ettiğim logoları da genel anlamda beğeniyorum bu konuda sıkıntı yok. Fakat tasarım konusunda bilgi birikimim sıfır diyebilirim. En basitinden bilgisayarıma bir tasarım programı yüklediğimde, gözüme çok yabancı ve karmaşık geliyor. Yazı yazma işlevi dışında kullanamıyorum bile.

Biliyorum çok kısa sürede iyi bir seviyeye gelmek çok zor fakat yakın zamanda kendimi bu alanda geliştirip içerik görsellerini kendim hazırlamak istiyorum.

Yukarıdaki içerik görselleri açıkcası çok hoşuma gitti ve içeriklerin okunma sayısını ve ziyaretçilerin geri dönüş oranını ciddi oranda artıracağını düşünüyorum. Bu tarz içerik görsellerini her seferinde ücretli olarak temin etmek üzerimde ciddi bir maliyet yükü oluşturacağı için kendim yapmak istiyorum.

Sorularım:

1. Bu tarz bir seviyeye gelebilmem ne kadar zamanımı alır?

2. MacOS kullanıcısıyım, Illustrator, Affinity Designer ve Pixelmator uygulamaları (deneme sürümleri) bilgisayarımda yüklü. Hangi programa ağırlık vermeliyim? (Açıkcası bu programların websitelerini incelediğimde yapacağım tasarımlara en çok Affinity Designer'ın uygun geleceğini düşündüm.

3. Bu tarz içerik görselleri oluşturabilmek için önerdiğiniz bir eğitim var mı?

melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Philosopher Philosopher We are all Philosophers Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 186 / 117
  • Ticaret 0, (%0)
Öğrenmede Başarılar Abi,

Açıkçası illustrasyon hakkında pek bir bilgim olmasada Udemy kurslarına bakmanı öneririm.

Öğreneceklerimiz kısmında Eğitmenin öğretmeyi amaçladığı şeyler var. Ki zaten öğrenci puanlaması ve yorumları da yol gösterebilir.

Affinity Designer için kurslar 200-400 TL arası değişiyormuş. Ama ne zaman indirim olacağı belli olmaz. Udemy'de sürekli indirimler oluyor.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

>_<

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Elle çizim yapıp daha sonra her hangi bir online editör ile üzerinden geçmek ya da direk grafik tablet alıp inkscape ile çizmek en mantıklısı, en kolay yoludur bence. Çok fazla grafik tasarım üzerine bilgim yok fakat dediğim yöntem biraz daha kolay kendi açımdan.

Daha bilgili arkadaşlar cevap verirse benimde çok işime yaracaktır.

Başarılar dilerim.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

Philosopher adlı üyeden alıntı

Öğrenmede Başarılar Abi,

Açıkçası illustrasyon hakkında pek bir bilgim olmasada Udemy kurslarına bakmanı öneririm.

Öğreneceklerimiz kısmında Eğitmenin öğretmeyi amaçladığı şeyler var. Ki zaten öğrenci puanlaması ve yorumları da yol gösterebilir.

Affinity Designer için kurslar 200-400 TL arası değişiyormuş. Ama ne zaman indirim olacağı belli olmaz. Udemy'de sürekli indirimler oluyor.

Görüşün için teşekkür ederim. Affinity'nin kendi sitesini (https://affinity.serif.com/en-gb/designer/) biraz inceleyince sanki benim yapmak istediğim tasarımlara daha uygun düştüğünü hissettim. Ama sanırım sadece İngilizce kurslar var bu konuda.

tolhur Elle çizim yapacaksak yandık. Yetenek sıfır.

Bu arada elle çiz deyince aklıma direk bu geldi. :)
https://www.youtube.com/watch?v=bAwu2gtnHnk
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Philosopher Philosopher We are all Philosophers Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 186 / 117
  • Ticaret 0, (%0)
Maalesef Türkçe kaynak fazla yok, ne varsa ingilizce de var.

Karalama da yapabilirsiniz. Sadece temelleri için.

Bir bina yapmadan önce boyutunu, camların yerini, kapıların yerlerini belirtmek gibi.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

>_<

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master &amp; Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
Illustrator veya Corel draw ile bu çalışmaları yaparsınız programdan çok hayal gücü önemli bu sektörde başarılar dilerim. Mac için Illustrator öğrenin.
melankolia sworks awoken

kişi bu mesajı beğendi.

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam bencede illustrator ve coreldraw fazlasıla işinizi görür devrimedia hocmaın dediği gibi hayal gücü çok önemli coreldrawın mac için sürümü çıktı corelide deneyebilirsiniz.
devrimedia sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle tasarım yetenek ve tecrübe işi. Bir anda çok karmaşık şeyler yapmak zor.
Onun için bakarak sürekli basit şeyler yaparak pes etmemek lazım. Zamanla oturur inşallah. Cok deneyimim yok ama araştırmayı sevdiğim alanlardan biri.

Vektör çizimin şöyle bir avantajı var. Her defasında baştan çizmeye gerek yok. Eğer sıfırdan hayalgucunuze göre bir şeyler üretmek istiyorsanız bayağı bir zaman alır. Ama başlarda günü kurtarabilirsin. Tabi önce program arayüzünü çözmek gerekiyor. İllüstrator tavsiye edilir. Basitten profesyonelliğe kadar herkes kullanabilir. Aynı zamanda bir çok stock çizimle uyumlu.

Yeniden kullanım ve değiştirilme izni olan telifsiz vektör çizimleri indirip üzerinde oynamalar yapabilirsin. Renkler, şekiller veya farklı vektörleri birleştirme şeklinde ilerleyebilirsin. Hem yavaş yavaş alışmış olursun hocam hem de günü kurtarır.

Yani sıfırdan aklımdaki şeyleri çizmek istiyorum dersen bu çok uzun bir zaman eder. Başlarda varolan vektör çizimler üzerinde değişiklik yapabilirsin. Vektör çizimlerin avantajları :) color theory konusunu araştırmanı tavsiye ederim
melankolia sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Affinity Designer programını alarak bugün uzun bir yolculuğun startını verdim. :) Hakkındaki yapılan olumlu yorumlar ve uygun fiyatı (black friday indirimi) sebebiyle bu programı seçtim. Yakın zamanda eğitimlere de başlıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al