freelance iş ilanları

Grafik Tasarım Geleceği Nedir? İş Alanları Nedir?

17 Mesajlar 18.768 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HellBoy05 HellBoy05 Patron Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci / Ekonomist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
Benim anladığım şu arkadaşlar;

Herşey bende bitiyor tabiki benim kendimi geliştirmeme bağlı diyorsunuz. Hevesim var grafik tablet almaya gerçekten isteğim var alıcam da bir süre sonra. Ben şuan photoshop biliyorum. ilanlara bakıyorum 3dmax corel draw istiyorlar ya zaten corel draw falan photoshop un olayı mantığı benimsemiş program onun yerine ben photoshop biliyorum desem misal yani olmazmı ki?

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

HellBoy05 adlı üyeden alıntı

Benim anladığım şu arkadaşlar;

Herşey bende bitiyor tabiki benim kendimi geliştirmeme bağlı diyorsunuz. Hevesim var grafik tablet almaya gerçekten isteğim var alıcam da bir süre sonra. Ben şuan photoshop biliyorum. ilanlara bakıyorum 3dmax corel draw istiyorlar ya zaten corel draw falan photoshop un olayı mantığı benimsemiş program onun yerine ben photoshop biliyorum desem misal yani olmazmı ki?

Dediğiniz olmaz. Corel Draw vektörel çalışmalar için uygundur. Demek ki iş ilanı bırakan firma dijital baskı ya da reklamcılık sektöründe iş yapıyor. Photoshop ise adı üstünde -photo- resim manipülasyon işlerinde daha çok uygundur.

Ama Illustrator bilseydiniz Corel Draw yerine geçebilirdi. Birde bu zamana kadar Corel Draw ile çalışmış bir şirketten sırf siz Photoshop biliyorsunuz diye tüm çalışma tekniğini değiştirmesini isteyemezsiniz değil mi?

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Dediğiniz olmaz. Corel Draw vektörel çalışmalar için uygundur. Demek ki iş ilanı bırakan firma dijital baskı ya da reklamcılık sektöründe iş yapıyor. Photoshop ise adı üstünde -photo- resim manipülasyon işlerinde daha çok uygundur.

Ama Illustrator bilseydiniz Corel Draw yerine geçebilirdi. Birde bu zamana kadar Corel Draw ile çalışmış bir şirketten sırf siz Photoshop biliyorsunuz diye tüm çalışma tekniğini değiştirmesini isteyemezsiniz değil mi?

Evet tabiki isteyemeğiz. örnekden devam edersek; Corel Draw yerine İllustrator bilsem yeterli photoshop biliyorum zaten bunlar yeterli oluyor bir bakıma

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

HellBoy05 adlı üyeden alıntı

Evet tabiki isteyemeğiz. örnekden devam edersek; Corel Draw yerine İllustrator bilsem yeterli photoshop biliyorum zaten bunlar yeterli oluyor bir bakıma

Sektöre göre yeterli olur.
Ambalaj tasarımı, mizanpaj, matbaa, kolaj, animasyon, kaplama, arayüz tasarımı, 3 boyutlu tasarım, kalıp çıkarma (bu çok önemlidir. özellikle çikolata ve şekerleme firmaları büyük ihtiyaç duyarlar. ) vb gibi alanlarda çalışabilirsin.
Ama en önemlisi eğitim almak. Geleneksel Türk Sanatları ya da Grafik Tasarım ya da Resim Bölümü gibi bölümlerden mezun olmalısın ki akademik bilgileri alasın. Yoksa program kullanmasını bilerek bir yere varamazsın. Örneğin her Photoshop kullanmasını bilen ve grafik tableti olan Mona Liza'yı çizebilir mi sence? Ama sadece fırça ile çizenler var.

Illustrator, Corel Draw, Photoshop, Pixelmator, Cinema 4D, Autodesk yazılımları, Flash, SolidWorks, 3DsMax....

Sektörün neresinde durduğuna göre çeşitlilik gösterir öğreneceğin program. Ama her ne yaparsan yap kaplama için Photoshop şart.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Sektöre göre yeterli olur.
Ambalaj tasarımı, mizanpaj, matbaa, kolaj, animasyon, kaplama, arayüz tasarımı, 3 boyutlu tasarım, kalıp çıkarma (bu çok önemlidir. özellikle çikolata ve şekerleme firmaları büyük ihtiyaç duyarlar. ) vb gibi alanlarda çalışabilirsin.
Ama en önemlisi eğitim almak. Geleneksel Türk Sanatları ya da Grafik Tasarım ya da Resim Bölümü gibi bölümlerden mezun olmalısın ki akademik bilgileri alasın. Yoksa program kullanmasını bilerek bir yere varamazsın. Örneğin her Photoshop kullanmasını bilen ve grafik tableti olan Mona Liza'yı çizebilir mi sence? Ama sadece fırça ile çizenler var.

Illustrator, Corel Draw, Photoshop, Pixelmator, Cinema 4D, Autodesk yazılımları, Flash, SolidWorks, 3DsMax....

Sektörün neresinde durduğuna göre çeşitlilik gösterir öğreneceğin program. Ama her ne yaparsan yap kaplama için Photoshop şart.

Evet benim en büyük eksiğim ilgili bölüm zaten. Görsel sanat v.b. bir bölümden mezun değilim. Lise mezunuyum şuan muhasebe finansman ama ilgim bu yöndeydi sadece aile baskısından muhasbe okudum. Şuan ise stajımı yaptığım firmada yaz boyu mimari bölümde çalışıyorum. onlardan da birşeyler kapmaya çalışıyorum

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Geleceği güzeldir de her işte olduğu gibi yapan sayısı arttıkça daha iyisini yapmanız gerekmektedir.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Maaşlı iş arayan biri bence en baştan hayattan koparıyor kendini. Eğer bir meseleği sadece maaş için öğreniyorsan hata edersin.

Benim uzun yıllardır maaşlı bir işim olmadı neredeyse... Sigorta vs.. kendim öderim hep. 4-5 çeşit işi bir arada yürütüyorum. Zor ama sevdiğim şeyleri yapıyorum keyfim iyi...

Sende birşeyi seviyorsan o işin geleceğinden önce kendi geleceğini hayal et. Tek bir işe takılı kalma. Yukarıdaki arkadaş güzel demiş ODTÜ mezunu kasiyerler var diye :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al