wmaraci reklam

Öğretmenlerin En Sık Kullandığı Klişe Laflar

25 Mesajlar 3.037 Okunma
wmaraci reklam

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Öğretmenler çoğu zaman aynı lafları kullanır. Bizlerde bunlardan bıkarız. İşte sizlere o duymaktan bıktığınız sözler hakkındaki çalışmam.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Kaynak: http://tekkelime.net/ogretmenlerin-en-sik-kullandigi-klise-laflar/
Rastena

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ReklamKap ReklamKap Faydalı olmak güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Firma Rehberi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1478
  • Beğeniler 103 / 475
  • Ticaret 31, (%100)
Evladım bu saçlar ne!

Sorunun cevabı sorunun içinde gizli :)
ByPowerfuL BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

ReklamKap adlı üyeden alıntı

Evladım bu saçlar ne!

Sorunun cevabı sorunun içinde gizli :)

evet oda var :D aynen öyle :D öğretmenler ve düşüncelerini anlamak cidden zor :D

WebTa WebTa Tengri Biz Menen! Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 40 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
Öğrencilerin bu laflara klişe dememesi için yaptırımlarını yapmadığımız için klişe laflar olarak nitelendirmeniz normal. Halbuki saçı uzun öğrenciye disiplin cezası verip okuldan uzaklaştırabilir veya atabiliriz. Ders işlemeye engel olan sınıf düzenini bozan öğrenciye yaptırım uygulayabiliriz. Derste uyuyan öğrenciyi dersten atıp sınıfta bırakabiliriz. Fakat biz bunları yapmıyoruz sırf belki düzeltebiliriz diye topluma kazandırırız diye fakat şimdi ki öğrenciler de cılkını çıkartıyor.. Hata bizde.
3525

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
Derste uyuyan çocuğu dışarı atamazsınız. WebTa
Öğrenciyi dersten atmak aynı zamanda öğrenciye devletin sunduğu kamu imkânından da mahrum bırakmaktır. Bu durum Türk Ceza Kanunu’ nun ‘‘Kamu hizmetlerinden yararlanma hakkının engellenmesi’’ başlıklı 113. maddesinde;

Öğrenciyi dersten atmak, eğitim hakkının engellenmesidir. Bu durum Türk Ceza Kanunu’ nun ‘‘Eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi’’ başlıklı 112. maddesinde;
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 40 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
ChesterFiel uygulamıyorum bunu. Ders işleme düzenimi bozuyor. Hakkında tutanak tuttuğum taktirde okuldan atılır veya disiplin cezası alır. Hafif olanı yapıyoruz.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

WebTa adlı üyeden alıntı

Öğrencilerin bu laflara klişe dememesi için yaptırımlarını yapmadığımız için klişe laflar olarak nitelendirmeniz normal. Halbuki saçı uzun öğrenciye disiplin cezası verip okuldan uzaklaştırabilir veya atabiliriz. Ders işlemeye engel olan sınıf düzenini bozan öğrenciye yaptırım uygulayabiliriz. Derste uyuyan öğrenciyi dersten atıp sınıfta bırakabiliriz. Fakat biz bunları yapmıyoruz sırf belki düzeltebiliriz diye topluma kazandırırız diye fakat şimdi ki öğrenciler de cılkını çıkartıyor.. Hata bizde.

hocam bu çalışmayı yapmamdaki amaç öğretmenleri kötü duruma sokmak değildi sadece biraz olsun gülümsetebilmek ve eğlendirebilmekti :) Ama neredeyse tartışma çıkacak :)

WebTa adlı üyeden alıntı

ChesterFiel uygulamıyorum bunu. Ders işleme düzenimi bozuyor. Hakkında tutanak tuttuğum taktirde okuldan atılır veya disiplin cezası alır. Hafif olanı yapıyoruz.

Yani hocam sizde öğrenci oldunzu sizede öğretmenleriniz illaki demiştir bunları o yüzden sizde yapmıyorsunuzdur diye düşünüyorum. Eğer çalışmam cidden sizi üzdüyse kötü amaçla yaptığımı düşünüyorsanız kaldırabilriim.

• Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 40 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
Bu tarz kelimeler öğrenciler tarafından dillerde olduğu için sürekli öğretmenleri irtibatsızlaştırıyor nasıl derseniz öğretmenler ağırlığını ortaya koyamıyor gibi durumlar ortaya çıkıyor. Bu yüzden böyle bir şey yazma ihtiyacı duydum. Kalabilir sıkıntı değil.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)
"Söyleyinde bizde gülelim." Her iki "-de" yazımı yanlış. İkisi de ayrı yazılır.

ChesterFiel adlı üyeden alıntı

Derste uyuyan çocuğu dışarı atamazsınız. WebTa

Derste uyuduğu için değil, Eğitim Öğretim Müfredatı'nda sınıf düzenini bozan ya da aynı müfredatta kılık kıyafet, saç, görünüş olarak kabul edilmiş kurallara uymayan öğrencileri gerekli tutanaklarla derse almama hakkımız var.

Ancak tutanakların öğrenciye yaptırımları da var. Tutanak tutuyorum dediğinizde uyuyan öğrenci zaten kendisi çekip gidiyor. Kanunsa kanun...

Saygılar.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

HeadCMoon adlı üyeden alıntı

"Söyleyinde bizde gülelim." Her iki "-de" yazımı yanlış. İkisi de ayrı yazılır.

Derste uyuduğu için değil, Eğitim Öğretim Müfredatı'nda sınıf düzenini bozan ya da aynı müfredatta kılık kıyafet, saç, görünüş olarak kabul edilmiş kurallara uymayan öğrencileri gerekli tutanaklarla derse almama hakkımız var.

Ancak tutanakların öğrenciye yaptırımları da var. Tutanak tutuyorum dediğinizde uyuyan öğrenci zaten kendisi çekip gidiyor. Kanunsa kanun...

Saygılar.

sağo lhocam dikkat ederim yazım kurallarına birdahakine :D çalışmalar hakkındaki düşüncelerinzii alsaydım iyiydi. :D öğrencilerden konuşmayı bırakıpta :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al