wmaraci reklam

Pdf kütüphane - Tasarımı ve düzeni

23 Mesajlar 3.697 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Renkler baştan düzenlenmeli diye düşünüyorum. Bir de kullanılan gölgeleri biraz daha açık renklerde ve göze batmayacak şekilde kullanırsanız daha şık olur.
Örneğin: box-shadow: 0 0 5px #B7B7B7;

Arkadaşların da dediği gibi, Times New Roman yerine Exo gibi bir font kullanıp, yazı içeriklerine de Open Sans gibi bir kont kullanabilirsiniz. Çok daha güzel olur.
dezegene

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

dezegene dezegene Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker, Webmaster
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 16 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Ek Olarak:

Troublet adlı üyeden alıntı

Ek Olarak: mesnevi kitabının 2. ciltini göremedim eksik kalmış onu ekleyiniz :)

ayrıca mesnevi kitapları için sitede arama yaptım;

http://pdfkutuphane.com/arama_sonucu.php?bul=mesnevi&arama_secenegi=1

ibrahimkiraz ibrahimkiraz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 17 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Sevgili kardeşim, proje çok güzel. Mümkün mertebe desteklenmeyi hak ediyor. Fakat kullanıcıya görsel olarak pek hitap etmediğini düşünüyorum. Örneğin ana sayfada yan yana 3 hücre olarak popüler, en son eklenen, en çok indirilen şeklinde bölümlere ayrılması ve menü itibari ile daha kolay erişim sağlayan çalışma sunulması faydalı olur. Başarılar dilerim. Proje hoşuma gitti.
dezegene

kişi bu mesajı beğendi.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Tasarım keyifli, oldukça da kullanışlı, elinize sağlık.
Ancak materyaller nerede barındırılırsa veya kim tarafından bulundurulursa bulunsun, bir şekilde başınızı ağrıtacaktır; bu konuda bir önlem almanız gerekiyor diye düşünüyorum.
dezegene

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 16 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

ibrahimkiraz adlı üyeden alıntı

Sevgili kardeşim, proje çok güzel. Mümkün mertebe desteklenmeyi hak ediyor. Fakat kullanıcıya görsel olarak pek hitap etmediğini düşünüyorum. Örneğin ana sayfada yan yana 3 hücre olarak popüler, en son eklenen, en çok indirilen şeklinde bölümlere ayrılması ve menü itibari ile daha kolay erişim sağlayan çalışma sunulması faydalı olur. Başarılar dilerim. Proje hoşuma gitti.

Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle. Desteklerinizi her zaman beklerim. Görsel olarak kafa karıştıran bir tasarım özellikle tercihim olmadı. Kullanıcıyı yormadan istediğini arayıp bulduktan sonra indirip gidebilmesiydi amacım. Fakat gün geçtikçe fikirlerim değişti. Şimdi dediğiniz gibi düşünüyorum fakat bunun için biraz daha zaman geçmesini bekleyeceğim. Çok teşekkür ederim. :)

Ek Olarak:

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Tasarım keyifli, oldukça da kullanışlı, elinize sağlık.
Ancak materyaller nerede barındırılırsa veya kim tarafından bulundurulursa bulunsun, bir şekilde başınızı ağrıtacaktır; bu konuda bir önlem almanız gerekiyor diye düşünüyorum.

Ayrıca güzel bir konuya değinmişsiniz. Bir çok dökümanın telif hakkı var fakat bunun için araştırmalarım sürüyor, sanırım kanuni bir açık bulmuştum en son. Onu da ilerleyen günlerde fikrinizi almak üzre paylaşacağım. Amacım sosyal bir dosya paylaşım platformu yaratmak. Öyle bir platformda kişisel pdf hazırlayanlar ya da sunum vb dosyalarını paylaşmak isteyenler için güzel bir platform olabileceğini düşünüyorum. O zaman tüm telif hakkı sahibi dosyaların bağlantıları siteden kaldırılmış olacak. Bu da b planı gibi. Yorumunuz ve değerlendirmeniz için teşekkür ederim. :)

Ek Olarak:

Troublet adlı üyeden alıntı

site sade bir duruşa sahip olmuş daha sıcak renkler kullanılarak güzel birşeyler yapılabilir hocam arkaplan rengi falan değiştirebilirsin. yazı türündede daha uygun bir font olması daha güzel olur. ama şu bir gerçek eğer emek verirseniz siteniz çok iyi tutar onda sıkıntı yok :)

Ek Olarak: gerçekten çok beğendim sitenizi :)

Ek Olarak: kayıt özelliğini açarsanız üye olur size fayda sağlıyıcak birşeyler de yapabilirim :)

Ek Olarak: mesnevi kitabının 2. ciltini göremedim eksik kalmış onu ekleyiniz :)

Sevgili kardeşim, derğerlendirmen için teşekkür ederim. Kayıt özelliğini açtığımda sana buradan haber veririm inşallah. Mesnevi için sitede arama yaparsanız tüm ciltlerini indirebilirsiniz ;)

ibrahimkiraz ibrahimkiraz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 17 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
"Pdf Kütüphane, hiç bir dosyayı kendi sunucusunda barındırmaz. pdfkutuphane.com üzerinden paylaşılan dosya bağlantılarınının kaldırılmasını istiyorsanız lütfen bize bildiriniz."
Sanırım kendi sunucunda dosyaları barındırmayarak, aynı online film sayfalarınaki yöntemle bunu çözmeye çalışıyorsun. Ne kadar etkili bilmiyorum ama bu tarz telif hakkı durumlarında faydası olmalı ki genelde bu şekilde çözüm getirilmeye çalışılıyor.

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 16 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

ibrahimkiraz adlı üyeden alıntı

"Pdf Kütüphane, hiç bir dosyayı kendi sunucusunda barındırmaz. pdfkutuphane.com üzerinden paylaşılan dosya bağlantılarınının kaldırılmasını istiyorsanız lütfen bize bildiriniz."
Sanırım kendi sunucunda dosyaları barındırmayarak, aynı online film sayfalarınaki yöntemle bunu çözmeye çalışıyorsun. Ne kadar etkili bilmiyorum ama bu tarz telif hakkı durumlarında faydası olmalı ki genelde bu şekilde çözüm getirilmeye çalışılıyor.

Bu yöntemin pek etkili olmadığının ben de farkındayım fakat dosyaların özellikle kendi sunucularında barındırılmadığını da bilinmesini istiyorum. Bu uyarıyı geçmemin temel nedeni bu. Dediğim gibi, Kanuni olarak bir çıkış yolu var ama pek emin olamıyorum. Daha çok araştırıp sizinle paylaşacağım ilerleyen günlerde.

ferhatbatbay ferhatbatbay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 17 / 82
  • Ticaret 6, (%100)
Menüye Microsoft Sans Serif kullanırsan daha iyi olur.

berkangndz berkangndz Php & Swift Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 366
  • Beğeniler 175 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
Site Gayet Güzel Başarılar :) takip ediyorum.
dezegene

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 16 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Ferhat Batbay adlı üyeden alıntı

Menüye Microsoft Sans Serif kullanırsan daha iyi olur.

Herkesin bu konuda hemfikir olmasına çok şaşırdım :D Teşekkürler

Ek Olarak:

berkangndz adlı üyeden alıntı

Site Gayet Güzel Başarılar :) takip ediyorum.

Sağolun. Daha güzel yerlere taşımaya çalışıyoruz. Hepinizin desteklerini ve takiplerini bekliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al