3. Köprü Ormanlarımıza Yapılan Büyük Bir Saldırıdır. Rant Kapısıdır

36 Mesajlar 4.206 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)
Korkmaz ya mesele şu aslında herşeye malum zihniyet başka birşey yok gibi her yerde duyduğumuz bu , malum zihniyet dedikleri ney ? Bundan önceki hükümetlermi ? ya da kendi görüşünden olmayan insanlarmı ?

wmaraci
reklam

dursunyilmaz dursunyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 24 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Koç grubunu savunacak zihniyette de gram şeref yoktur bana göre. Yerli girişim katilidir, bu ülkenin tümörüdür. Malum zihniyet dediğim halk partisi. Atatürk'e kadar mükemmel, sonrası kapkara bir tarih.

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)
dursunyilmaz sizin zihniyetinize diyecek bi laf yok o zaman, kusursuz yolunuzda başarılar...

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

dursunyilmaz adlı üyeden alıntı

Koç grubunu savunacak zihniyette de gram şeref yoktur bana göre. Yerli girişim katilidir, bu ülkenin tümörüdür. Malum zihniyet dediğim halk partisi. Atatürk'e kadar mükemmel, sonrası kapkara bir tarih.

Üstünüze alınmanıza üzüldüm.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Aslında yapılan yap işlet devret modeli bence gayet mantıklı bir sistem. Devlet senden keseceği vergi ile yapsın diyorsun ancak bu sıcak para ile birlikte yapılıyor. Devlet firmaya yaptırarak kiralıyor ve elinde ki parayı hala tutabiliyor. Bu sayede eski dönemlere göre ekonomiyi daha sağlam bir halde tutmayı başarıyorlar.
Ülkeye köprü vs. yapımı oldukça güzel ve faydalı bir hizmettir. Son zamanlarda yapılan en büyük hizmette bana göre bir İstanbul'lu olarak Marmaray'dır. Gelelim Osman Gazi köprüsüne, bence de istenilen geçiş ücreti indirim olmasına rağmen hala yüksek biraz daha düşürülmesi gerekiyor. Uygun ücrete çekildiği taktirde orada özellikle ticari araçların yoğun olarak kullanacağı bir yer haline geleceğine inanıyorum. Çünkü araç köprü yerine dolanmayı seçince hem zaman kaybediyor, hem yakıt harcıyor, hem şoför yoruluyor, hem de aracın aksanlarında zamanda yıpranma oluşuyor. Bunun için ulaşımı kolaylaştırması gayet güzel bir şey. Yap işlet devret modeli de gayet güzel ancak firma ile yapılan anlaşmada fazla taviz verilmiş, daha iyi pazarlık edilebilirdi.

Bence devlet İstanbul ya da bu tarz büyük şehirlerin yanında artık Doğuya yatırımı arttırması gerekiyor. Çünkü sürekli göç alıyoruz ve sürekli sorun ortaya çıkıyor. Bunun yerine doğuda çalışacak hatta yap işlet devret modelini kabul edecek firma ve sistemler geliştirerek doğuda ki iş istihdamını arttırarak hem ülke içinde ki kişi dağılımını dengelemiş hem işsizliğin önüne geçmiş hem de genel anlamda büyüyen bir ülke haline gelebiliriz.
Şimdi bana doğuda yapıyorlar yıkıyorlar demeyin, devletsen gerekli önlemleri alacaksın. (Bu yorum kesin gelir diye yazdım :))

eneskamis.com

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Japonya burası, ormanları kesmedende yol yapmak mümkün ama ormanları kesmeden yolsuzluk yapmak rant kapısı açmak mümkün değil malesef arkadaşlar.

Korkmaz metapak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al