freelance iş ilanları

Altın fiyatları koptu gidiyor. 113 TL

17 Mesajlar 1.728 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Maharaja Maharaja WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 13 / 1
  • Ticaret 1, (%100)

zenko56 adlı üyeden alıntı

Altın kime göre deger kazandı, kime göre deger kaybetti ? 1800 den alıp kenarı koyanlar şimdi vah vah dıyor 1100 bandını gorunce. yuzde 80 zararda mıllet...ayrıca altına yatırım yapıcagınıza dövize basın..altın 800 ons yolcusu..

Tl cinsinden yatırım yapan herkes kârda. Ztn Tr de yatırımcı için başka seçenek yok ons yatırım imkanı sunmuyor diye biliyorum bankalar. Vahlayan falan yok haliyle.Rüyadan uyanın :)

wmaraci
reklam

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 65 / 97
  • Ticaret 15, (%87)

Maharaja adlı üyeden alıntı

Tl cinsinden yatırım yapan herkes kârda. Ztn Tr de yatırımcı için başka seçenek yok ons yatırım imkanı sunmuyor diye biliyorum bankalar. Vahlayan falan yok haliyle.Rüyadan uyanın :)

sen yenısın sanırım bu yatırım işlerinde ? 2012 de 1800 den altın alarak yarırm yapan insanlara sen anlat o hikayeleri.. yıl 2015 ve altın şu an 1100 lerde..grafik var , analiz var kafamdan yazmıyorum ben bu düşünceleri..kendine gel..şimdi bu ınsanlar 3 yılda kar mı yapmış yoksa zararmı? adamın 1800 lirası olmuş 1100 lıra !!

bugun dünyanın en buyuk altın yatırımcısı 25 mılyar dolar zarardan sonra, ben artık altın işinde yokum diyorsa orda bir düşüneceksin..altına artık eskisi gibi ragbet yok arkadaşım..

ha sana şunuda söyleyim , altını 1 yıl sonra 800 bandında görürsen hiç şaşırma arkadasım..artık dunya da yatırımcılar alternatif yatrım araçlarına yönelmiş durumdalar..illa ki yatırımmı yapmak ıstıyorsun git dolara bas paranı..6 ay sonra dolar 3. 5 lira..ülkede bu kadar risk ve problem varken dövüzden başka karlı bir tane yatırım aracı yok...

bakış açısı olayı hep bunlar, bu işlerde para kaybetmeden ne demek ıstedıgımı anlayamazsın..para kaybediceksin ki bakış açını degiştirebilesin..ha altın kazandırmazmı ara ara ? kazandırır tabıkıde ama anca artık toplarsın piyasada

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Bi kaç kişiden bende duydum doların 3,5 görebileceğini. Bi ara 2,63 'e düşmüştü o zaman almak lazımdı. büyük fırsatı teptik

Maharaja Maharaja WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 13 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Zenko git başkasına anlat bu hıkayeleri ;) yazının tamamını okumadım. Gerek duymadım bir yerden sonra. ne biliyorsunda bana ne anlatıyorsun anlamadım gülüyorum yani sadece :)
3 yıl içinde tl değerini okadar kaybetmedi. 2012 yılında fiyatlar 104 liraya kadar yükseldi zaten. 2013 ve 2015 yılında bir gerileme düşüş yaşandı. Bu dönem içerisinde bozduranlar tabikide kaybetti ama konumuzun onunla alakası yok. 2 yıl sonrasında ise yani şimdi yeniden rekor kırdı fiyatlar. bu da demek oluyor ki kazanç var. Yatırımda kalanlardan bahsediyoruz burada ;)

wmaraci
wmaraci

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Hey gidi hey bir zamanlar 30 - 35 TL idi :)

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ülke ekonomik krizde birileri fırsat peşinde :)

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Altın işi paranın piyasada ki miktarına ve dolar euro gibi birimlere olan güvene göre değişkenlik gösteriyor, dediğiniz gibi ne zaman ne olur kestirmesi kolay bir şey değil.

Ben bu tarz yatırım yapacak olsam savaş durumunu değerlendiririm, olası büyük bir savaş riski ne kadar artarsa altın fiyatları da o derece artar. Döviz için de siyasi duruma bakarak yatırım yapardım. Nihayetinde ekonomimiz pamuk ipliğine bağlı, sıcak para gelecek ki ayakta duralım, o da 4 tarafımızda savaş riski varken içeride siyasi istikrarsızlık hakimken döviz kesin olarak kazandıracaktır.

Bence bu işte asıl sorun, Altın mı alsam para kazanırdım Dolar mı alsam ? Aslında bunları alarak çok para kazanmış da olmuyoruz, sadece paramızın değerini alım gücümüzü sabitlemiş oluyoruz.

Altın 83 liraydı
dolar 2 liraydı
20 bin lira arkadaşımda fazladan para vardı, ben dolar almasını önerdim, babası altın almasını, arkadaşım ise BJK ve FB hisselerine bu parayı paylaştırmayı tercih etti. Bence asrın hatasıydı ama o çok uzun vade dururum diye düşünüyor :) durmazsa çok fazla zarar edecek buna mecbur durumda.

Altın alsaydı yaklaşık 30 bin lirası olacaktı, dolar alsaydı da yaklaşık 30 bin lirası olacaktı, hisselerden zarar etti :) bir kaç bin lira kaybı var .

Reelde peki durum nedir ? 20 bin lira parası varken ortalama 20 bin lira olan araçlar bile 6-8 bin lira prim yaptı, tükettiğimiz her şeye bu süreçte yaklaşık %50 kadar zam geldi. Yani altında alsa döviz de alsa max. %5 civarı kâr ya edecekti ya etmeyecekti ama alım gücünü parasının değerini kaybetmemiş olacaktı. Şu an parası %40 kadar değer kaybetmiş oldu.

Söyleyeceğim o ki parayla çalıştırmadan yatırarak altınla dövizle para kazanmak pek mümkün değil, döviz altın gibi seçenekler alım gücünüzü korumaya yarar ama size para kazandırmaz. Şansa yeni almışsınızdır, hesapta olmayan ani bir kaç gelişme yaşanmıştır kâr ya da zarar etmişsinizdir bu çok ayrı bir olay.

Rusya ile Amerika son süreçte anlaşmış gibi görünüyorlar, Amerika geri adım attı ve Esad ile bir çözüme boyun eğdi, tabi altından son dakikada bir ali cengiz çıkmazsa.

Savaş kapımızdan(Dünyanın kapısından) uzaklaştıkça altının değeri düşecektir, dolar ise bence bir miktar daha artacaktır. Büyük savaşlara yaklaştıkça altın, uzaklaştıkça ve can alıcı gelişmeler azaldıkça Dolar daha güvenli bir limandır.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al