Anket : Seçim sonuçlarından memnun musunuz?

102 Mesajlar 14.063 Okunma
smmexpress

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 16.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 43 / E
    • Meslek Turizm
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 368
    • Beğeniler 174 / 161
    • Ticaret 23, (%100)

mwt adlı üyeden alıntı

Ben partime değil ülkeme bakıyorum.Şükür sizin göremediklerinizi görüyor ve ülkemin iyiye gittiğini biliyorum.
    Sonuç : Osmanlı
    Kardeşim millet ileri giderken biz neden geri gidiyoruz?

Yabancıların çıkardığı son ürünleri alırsın, en iyi sen kullanırsın, sonra oturur onlara küfredersin. Bununla kalmayıp geriye gitmeye çalışırsın. Bu da olmadı ülkede bunları ortaya çıkaranlara hakaret edersin.

Tamam şimdi ak parti değilde chp veya mhp gelse sence ne yapar ? Söyle bana dinleyim seni.

Neden ben seninle aynı görüşte değilim.Bence ülkemiz kimi batı ülkesi ile yarışıyor hattageride bırakıyor.

Senin beğenmediğin diğer batı ülkeleri abd almanya vs onlarda farklı ülkelerin ürettiklerini yiyor kullanıyor tüketiyor.Onlar bizden gerimi ?

Bugün almanyanın demir yollarını kim döüşüyor ? Yada fransanın o mükemmel yollarında kullanıkları malzemeleri kimden alıyor ?

Bilip bilmeden konuşmaya siyasette yer verilmez.Siyasette kendimi rakip tanımaz ilan etmiyorum ancak konuşmadığım kadar senden çok şey biliyorum.

Siyasi tartışmaya girilmeden önce seni temsil eden kesimin neler yaptığını ve neler yapabilecek potansiyelde olduğunu gözlemlemen gerek.

Seninkiler seni temsil eden insanlar şuan bu devletin başında olsaydı neler yapardı ?

Bence ne bahçeli nede kılıçdaroğlu daha normal şekilde halka hitap edemezken hesap kitap işi yapamaz.

Önce halkına seçmenine hitap etmeyi bilecek oy isteyeceksin.Sonra o koltuğa oturda iş yap.
    Kingjames

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

mwt mwt RadKod-İzmir Web Tasarım Kullanıcı
    • Üyelik 16.06.2015
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Yazılım
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad A** B**
    • Mesajlar 839
    • Beğeniler 124 / 150
    • Ticaret 50, (%96)

akbas adlı üyeden alıntı

Tamam şimdi ak parti değilde chp veya mhp gelse sence ne yapar ? Söyle bana dinleyim seni.

Neden ben seninle aynı görüşte değilim.Bence ülkemiz kimi batı ülkesi ile yarışıyor hattageride bırakıyor.

Senin beğenmediğin diğer batı ülkeleri abd almanya vs onlarda farklı ülkelerin ürettiklerini yiyor kullanıyor tüketiyor.Onlar bizden gerimi ?

Bugün almanyanın demir yollarını kim döüşüyor ? Yada fransanın o mükemmel yollarında kullanıkları malzemeleri kimden alıyor ?

Bilip bilmeden konuşmaya siyasette yer verilmez.Siyasette kendimi rakip tanımaz ilan etmiyorum ancak konuşmadığım kadar senden çok şey biliyorum.

Siyasi tartışmaya girilmeden önce seni temsil eden kesimin neler yaptığını ve neler yapabilecek potansiyelde olduğunu gözlemlemen gerek.

Seninkiler seni temsil eden insanlar şuan bu devletin başında olsaydı neler yapardı ?

Bence ne bahçeli nede kılıçdaroğlu daha normal şekilde halka hitap edemezken hesap kitap işi yapamaz.

Önce halkına seçmenine hitap etmeyi bilecek oy isteyeceksin.Sonra o koltuğa oturda iş yap.

Ben tutupta CHP, MHP demedim
    benim görüşüm sosyalist ve tam anlamıyla harika ol masalarda LDP ve Vatan Partisi ikisinde bir yerde bir kaç eksikleri var ben yok demiyorum sen bu ülkenin yönetilmesinden memnunsan sana söyleyecek bir şeyim yok ayrıca şurdaki yazdığın ;

duymadım bilmiyorum. Ayrıca beğenmediğim diğer batı ülkesi yok, ben ülkeden ülkeye seçim yapmıyorum.

ve sana şu görseli armağan ediyorum ;

boducx AlperenAtasever Klzmoon

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 43 / E
    • Meslek Turizm
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 368
    • Beğeniler 174 / 161
    • Ticaret 23, (%100)

mwt adlı üyeden alıntı

Ben tutupta CHP, MHP demedim
    benim görüşüm sosyalist ve tam anlamıyla harika ol masalarda LDP ve Vatan Partisi ikisinde bir yerde bir kaç eksikleri var ben yok demiyorum sen bu ülkenin yönetilmesinden memnunsan sana söyleyecek bir şeyim yok ayrıca şurdaki yazdığın ;

duymadım bilmiyorum. Ayrıca beğenmediğim diğer batı ülkesi yok, ben ülkeden ülkeye seçim yapmıyorum.

ve sana şu görseli armağan ediyorum ;

Anlıyorum o halde güle güle;
    Toplumunu tavuk gören kişi kuş olup uçsun lütfen.

Kingjames

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Yazılım
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad A** B**
    • Mesajlar 839
    • Beğeniler 124 / 150
    • Ticaret 50, (%96)

akbas adlı üyeden alıntı

bakış yönünü beğendim ve ben çekiliyorum sen devam et.
    boducx AlperenAtasever akbas

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
    • Üyelik 24.08.2015
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Bilgisayar Mühendisi
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad O** B**
    • Mesajlar 837
    • Beğeniler 77 / 558
    • Ticaret 10, (%100)
    Biraz aykırı bir fikir olacak ama türkiyenin eyaletlere bölünmesini son derece destekliyorum artık amerika gibi.

Eyaletlere bölündüğünde ne oluyor her eyalet kendi istediği sistem tarafından yönetiliyor. Örneğin new yorkda vergiler %40 a yaklaşırken california da %6 yı geçmiyor.

New York sağcılar tarafından yönetilirken california sol görüşün hakim oldugu daha özgürlükçü bir eyalet olabilir.

Bu şekilde eğitim bakımından yoksun bir kesin diğer kesimi verdiği oy ile etkileyemiyor. Sağcılar arasında ve onların yönetim tarzı ile yaşamak istemeyen bir kişi ülkeyi terk etmek yerine eyalet değiştirerek hayalini kurduğu yönetimin içerisine dahil olabiliyor.

O yüzden eyalet sistemi bence çok gerekli. Kürtler nasıl yönetilmek istiyorlarsa kendi eyaletlerinde solcular nasıl istiyorlarsa kendi eyaletlerinde yaşayabiliyorlar böylelikle.

Ama yine tek ülke oluyor adı türkiye oluyor.

Bu yüzden eyalet sistemini destekliyorum gerçekten. Bağcılar ve sarıgaziden çıkan oyun beni temsil etmesinden sıkıldım artık.

Annesinin diktiği bordo bereyi geçirip bir elinde pislik akan klavyesi diğer elinde oy pusulası ile benim yaşamıma müdahale etmesinden de sıkıldım.

Böyle birşey olsa tüm bilim ve eğitimli kesin bir eyalette toplanıp eğitimsiz kesinden ayrılıp aslında ülkenin bismillaha değilde bilime ve eğitime ne kadar da muhtaş olduğu net ortaya çıkmış olur.

Ak partili herkese saygı duyuyorum ama ben onlar gibi düşünmüyorum ve onların oyları ile yönetilmek istemediğim için bu sistemi destekliyorum.

Herkesin oyu eşit olacak tabii demokrasinin güzelliği bu ama kötülüğüde bu. Bilime tıpa, fiziğe kimyaya mühendisliğe senelerini harcamış aslında ülke içindeki herşeyi yapan bu kesim (yolu yapan, hastayı tedavi eden, bilimi ileriye taşıyan, ilacıı üreten) hiç bir vasfı olmayan liseyi bile bitirememiş eğitimden yoksun konuşsan 2 cümleyi bile bir araya getiremeyen sevgisini ve saygısı ıstırarak, böt kılı olarak belirten bir kesim tarafından yönetiliyor.

avrupada insanlar her uyandığında yepyeni bir güne güzel ışıklarla sanatla uyanırken ben her uyandığımda ve internete girdiğimde kendi bordo beresini evde kendi örmüş tek zevki yalan haber paylaşmak ve kürt öldürmek olan sanat ve bilimle uzakran yakından ilişkisi olmayan cahil kişiler görmekten çok sıkıldım.

nasıl yönetilmek istiyorsanız öyle yönetilin hakkınızda ama bizi bırakın bari kendi oluşumumuzu kendi bilimimizi kuralım sizin bu hayatınızdan birazcık uzaklaşıp ülkeyi ileriye götürmeye calışalım.

ha bunu tvlerde yada yazılı medyada bahesince en azından paralelci diyip içeri tıkmayın bu belki işimize yarar.

güne aydınlıkla başladık ama karanlık çöktü yurduma.

yarın uyanacağım bu puslu vatan toprağında.

kanlarla sulandı öyle kazanıldu bu vatan zamanında.

bir çırpıda satılıyor şuan said-i nursi tohumlarıyla.

bir şiir yazarak son veriyorum bu mısralarıma.

Saygılar.
    Rekomedya boducx TheLacivert

kişi bu mesajı beğendi.

>/dev/null 2>&1

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 05.07.2015
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Satış temsilcisi
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad K** Ö**
    • Mesajlar 900
    • Beğeniler 235 / 265
    • Ticaret 9, (%100)

akbas adlı üyeden alıntı

SeryyarKapakcı senmisin yoksa ?
    xD
    akbas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 43 / E
    • Meslek Turizm
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 368
    • Beğeniler 174 / 161
    • Ticaret 23, (%100)

mwt adlı üyeden alıntı

bakış yönünü beğendim ve ben çekiliyorum sen devam et.

Siyaset kanlı bıçaklı olmayı gerektirmez.Kimi zaman yapılan espiriye gülmek aynı şekilde karşılık vermek gerektirir.

Her zaman ortak bir noktada buluşur.Her iki tarafta karşı tarafındakini yanına almaya da çalışabilir.Ancak ortak nokta aranması ve bulunması istenilendir.

Kesinlikle görüşün farklı diye seni dışlamıyorum kendiminde dışlanmasını istemem olursada pek umursamam.

Ülke bizim.Seninde haklı olduğun benim göremediğim bir çok yönler olabilir. İşte senin onu bana göstermen benimde olanın yapılanın değerinin bilinmesini sana anlatmam iletmem gerek.

Ona bakarsan uçan çulukda var uçamayan çulukda.Ne biliyorsun belki biz ilk uçan tavuk oluruz ;)

• Üyelik 16.06.2015
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Yazılım
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad A** B**
    • Mesajlar 839
    • Beğeniler 124 / 150
    • Ticaret 50, (%96)

Caesar adlı üyeden alıntı

Biraz aykırı bir fikir olacak ama türkiyenin eyaletlere bölünmesini son derece destekliyorum artık amerika gibi.

Eyaletlere bölündüğünde ne oluyor her eyalet kendi istediği sistem tarafından yönetiliyor. Örneğin new yorkda vergiler %40 a yaklaşırken california da %6 yı geçmiyor.

New York sağcılar tarafından yönetilirken california sol görüşün hakim oldugu daha özgürlükçü bir eyalet olabilir.

Bu şekilde eğitim bakımından yoksun bir kesin diğer kesimi verdiği oy ile etkileyemiyor. Sağcılar arasında ve onların yönetim tarzı ile yaşamak istemeyen bir kişi ülkeyi terk etmek yerine eyalet değiştirerek hayalini kurduğu yönetimin içerisine dahil olabiliyor.

O yüzden eyalet sistemi bence çok gerekli. Kürtler nasıl yönetilmek istiyorlarsa kendi eyaletlerinde solcular nasıl istiyorlarsa kendi eyaletlerinde yaşayabiliyorlar böylelikle.

Ama yine tek ülke oluyor adı türkiye oluyor.

Bu yüzden eyalet sistemini destekliyorum gerçekten. Bağcılar ve sarıgaziden çıkan oyun beni temsil etmesinden sıkıldım artık.

Annesinin diktiği bordo bereyi geçirip bir elinde pislik akan klavyesi diğer elinde oy pusulası ile benim yaşamıma müdahale etmesinden de sıkıldım.

Böyle birşey olsa tüm bilim ve eğitimli kesin bir eyalette toplanıp eğitimsiz kesinden ayrılıp aslında ülkenin bismillaha değilde bilime ve eğitime ne kadar da muhtaş olduğu net ortaya çıkmış olur.

Ak partili herkese saygı duyuyorum ama ben onlar gibi düşünmüyorum ve onların oyları ile yönetilmek istemediğim için bu sistemi destekliyorum.

Herkesin oyu eşit olacak tabii demokrasinin güzelliği bu ama kötülüğüde bu. Bilime tıpa, fiziğe kimyaya mühendisliğe senelerini harcamış aslında ülke içindeki herşeyi yapan bu kesim (yolu yapan, hastayı tedavi eden, bilimi ileriye taşıyan, ilacıı üreten) hiç bir vasfı olmayan liseyi bile bitirememiş eğitimden yoksun konuşsan 2 cümleyi bile bir araya getiremeyen sevgisini ve saygısı ıstırarak, böt kılı olarak belirten bir kesim tarafından yönetiliyor.

avrupada insanlar her uyandığında yepyeni bir güne güzel ışıklarla sanatla uyanırken ben her uyandığımda ve internete girdiğimde kendi bordo beresini evde kendi örmüş tek zevki yalan haber paylaşmak ve kürt öldürmek olan sanat ve bilimle uzakran yakından ilişkisi olmayan cahil kişiler görmekten çok sıkıldım.

nasıl yönetilmek istiyorsanız öyle yönetilin hakkınızda ama bizi bırakın bari kendi oluşumumuzu kendi bilimimizi kuralım sizin bu hayatınızdan birazcık uzaklaşıp ülkeyi ileriye götürmeye calışalım.

ha bunu tvlerde yada yazılı medyada bahesince en azından paralelci diyip içeri tıkmayın bu belki işimize yarar.

güne aydınlıkla başladık ama karanlık çöktü yurduma.

yarın uyanacağım bu puslu vatan toprağında.

kanlarla sulandı öyle kazanıldu bu vatan zamanında.

bir çırpıda satılıyor şuan said-i nursi tohumlarıyla.

bir şiir yazarak son veriyorum bu mısralarıma.

Saygılar.

eline sağlık..

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 05.07.2015
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Satış temsilcisi
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad K** Ö**
    • Mesajlar 900
    • Beğeniler 235 / 265
    • Ticaret 9, (%100)

akbas adlı üyeden alıntı

Siyaset kanlı bıçaklı olmayı gerektirmez.Kimi zaman yapılan espiriye gülmek aynı şekilde karşılık vermek gerektirir.

Her zaman ortak bir noktada buluşur.Her iki tarafta karşı tarafındakini yanına almaya da çalışabilir.Ancak ortak nokta aranması ve bulunması istenilendir.

Kesinlikle görüşün farklı diye seni dışlamıyorum kendiminde dışlanmasını istemem olursada pek umursamam.

Ülke bizim.Seninde haklı olduğun benim göremediğim bir çok yönler olabilir. İşte senin onu bana göstermen benimde olanın yapılanın değerinin bilinmesini sana anlatmam iletmem gerek.

Ona bakarsan uçan çulukda var uçamayan çulukda.Ne biliyorsun belki biz ilk uçan tavuk oluruz ;)
    Abi o çuluk'un Ne Tatlı bir Eti var. Beeeee
    akbas

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 12.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad C** Ş**
    • Mesajlar 1930
    • Beğeniler 1527 / 1150
    • Ticaret 25, (%100)
    Ben sonuçlardan memnun değilim fakat şaibesiz hilesiz hurdasız bir seçim oldu ve millet de bu kararı verdiyse diyecek bir şey yok. Ellerinde fırsat varken bir noktada anlaşıp hesap soramamalarının bedelini %10 oy kaybıyla ödediler. Geçen seçim muhalif partilere verirken iyi olan seçmene şimdi aptal saptal yorumlar yapılıyor, yani hep mi halk yanlış bu partilerde hiç mi kusur yok ?

Vardır bunda da bir hayır, yine uzlaşılamaz sonuçlar çıksa 3 ay sonra yeniden bi seçime gitsek daha mı iyi olacaktı ya da ne değişecekti ? 3 ay da bir seçim yapıp duracakmıyız, muhalif olduğum halde ben bunaldım, biz hesap sorsunlar birlik olsunlar diyorduk o da olmayacaktı zaten.

İnanılmaz çark edişlere şahit olacağız gibi görünüyor. Aydın Doğan ilk günden selamı çakmış mesela :D bakalım kimler nasıl çark edecek daha ...

akbas

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al