wmaraci reklam

Askerlik Yaşı Degişti..

19 Mesajlar 2.217 Okunma
smmexpress

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
gereksiz saçma birşey. askerliğide kaldırır bunlar. nasıl olsa kankaları barzaniyle apoyla sık sık görüşüyolar. o kadar şehit gazi vermişiz umrunda değil kimsenin. terör bitti deniyo pkk yol kesip kimlik kontrolü yapıyo. yazık... bakalım bu işin sonu nereye gidecek...

Ek Olarak:

Nobledestiny adlı üyeden alıntı

Yaşım 17 bakmakla yükümlü olduğum kimse yok korkaklık değil gayet ciddiyim vicdani retçiyim insan öldürmek istemiyorum silah tutmak istemiyorum madem herkes vatana hizmet yapıcak kışlalarda tekdüze şekilde silahlı eğitimle değil sokakta gerekirse çöp toplarım doğuda ders veririm parkları sularım kamu görevi yaparım o şekilde yaparım herkes silah tutup insan öldürücek diye bişey yok.

bu şekilde vicdan olmaz bak. senin derdin başka insan öldürmek falan değil. dedelerimizde bu mantıkla kurtuluş savaşındayken "ben insan öldürmek istemiyorum bahçeleri suluyayım" diyebilirmiydi? daha doğrusu bu şekilde düşünse sana sulanıcak bahçe kalırmıydı?

sadece senmi insan öldürmek istemiyorsun? bende istemiyorum. ama teröristler öldürüyorsa napacaksın? bahçe sulayarak kurtarıcaksın? ayrıca her asker insan mı öldürüyor? sana askerliği birileri yanlış anlatmış ya da eşek şakası yapmış. unutma askerlik peygamber ocağıdır derler "vicdanı retçi" insan.

wmaraci
reklam

mehmetali mehmetali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 9 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Mubarek tartismayin yahu .d
17 yasinda gencecik delikanli az daha olgunlastiginda anlayacaktir neyin noldugunu

themeking themeking Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web arayüz tasarımcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 33 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
vicdani redde karşı çıkanlar dinlesin ; http://www.youtube.com/watch?v=4DOQblzdMLM
Atao

kişi bu mesajı beğendi.

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)

Nobledestiny adlı üyeden alıntı

Zorunlu olmakta kaldırılır umarım.

Birçok Türk genci zaten askere isteyerek gitmiyor fakat Askerlik bir vatan-i görevdir ve geleneklerimize göre yapabildiği halde askerlik yapmayan kötü karşılanır, kız verilmez.

wmaraci
wmaraci

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
yarın öbürgün Allah korusun eğer başımıza gelirse, mahallelerimizde tanımadığımız adamlar,araçlar,silahlı tipler dolaşıp tanıdığımız sevdiğimiz insanları öldürmeye onlara tecavüz etmeye başlarsa bahçe sulamanın faydasını o zaman sana sorarım. evet hemen hemen askere giden insanımızın yüzde 99'undan duyduğum şey zaman kaybı vs vs gibi laflar . şikayetçiler. ama elimiz o ağır soğuk silahlara bir kez dokunmalı. askere gitmek insan öldürmek değil. bize,malımıza,insanımıza,çevremize zarar verenlerden kendimizi korumak da var bu işin içinde. dışarıda olanları gör biraz kardeşim. pembe dünya yok artık.

OguzhanUcan OguzhanUcan temalog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 99 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar lütfen tartışma ortamı yaratmıyalım..

Alucard Alucard The Captain Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 14 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Kozba adlı üyeden alıntı

Birçok Türk genci zaten askere isteyerek gitmiyor fakat Askerlik bir vatan-i görevdir ve geleneklerimize göre yapabildiği halde askerlik yapmayan kötü karşılanır, kız verilmez.

Vatan-i görev için açık gençliğe hitabeyi okuyun. Ondan sonra gelin, neymiş vatan-i görev tartışalım.

Digitart Digitart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 18 / 29
  • Ticaret 1, (%100)
Şahsen ben de vicdani reddin tanınmasından yanayım. Çünkü;
Kişinin bakmakla yükümlü olduğu akrabaları, eşi, çocuğu olabilir.
Antimilitarist bir birey olup silah veya diğer şiddet araçları ile görev yapmak istemiyor olabilir.
Vatani görevini mıntıka temizliklerinde izmarit toplayarak yapmak istemiyor olabilir.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz durum ve şartlar gereği askerdeyken vicdanının el vermeyeceği birşey yapmak zorunda kalmaktan korkuyor olabilir.

Özetle olabilir de olabilir. Lakin unutmayalım ki verdiğiniz örneklerde "düşman geldi tecavüz edecek vb vb" kimi aksiyon durumlarda en antimilitarist insan bile kendini ve sevdiklerini savunmak için elinden geleni ardına koymayacaktır. Bence bu tip bahaneler öğrenilmiş kalıplardır ve hükümsüzdür.

Silah altında askerlik görevi yerine farklı kamu hizmetleri ile de insan vatana görevini yapabilir.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Birkaç hafta önce Hakkari'de askerlik vazifemi tamamlayıp döndüm, orada hayat klavye ve internet sitelerinden ibaret değil; maalesef.

Tartışmaya dahil olmak istemiyorum, ancak yaşamadan, görmeden, bilmeden tartışmanın baş rolünü almaya çalışmanız gerçekten yanlış diye düşünüyorum.

Oturduğumuz yer haricinde, her bir köşede olandan haberdar olduğunu sandığımız internet siteleri, haber kanalları, ajanslar ve bilgilendirme araçları sizi sadece görmeniz gereken ile donatıyor.

En basitinden bir soru; son 1 sene içerisinde kaç kere Hakkari'de şehit, yaralanma ve saldırı haberi duydunuz, varlığından haberdarsınız?

Ben son 6 ayda 2 şehit, 6 ciddi yaralanma ve yaklaşık 25 ciddi olaydan haberdar oldum.

Misal.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al